سفر انفرادی به مراکش
1397/09/12 - 11:00 راهنمای سفر

راهنمای سفر انفرادی به مراکش

شهر مراکش، پایتخت مغرب، مقصدی بسیار جذاب و پرهیاهو و البته طاقت‌فرسا برای اکثر مسافران، انفرادی یا گروهی، است. بااین‌حال، مراکش با مردمان دوست‌داشتنی، فرهنگ میهمان‌نوازی و امنیت خود می‌تواند شهری ایده آل برای مسافران تنها باشد. تنها کافی است تا قبل از شروع سفر، به‌اندازه کافی جست‌وجو کنید. فلایتیو به همین منظور در این جست‌وجو به شما کمک خواهد کرد.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

روز خود را با یک قهوه در کافه des Epices آغاز کنید

کافه des Epices یکی از بهترین مکان‌ها برای شروع روز در مراکش است. این کافه در مرکز شهر واقع شده و مشرف به بساط فروشندگانی است که در میدان رنگارنگ ادویه فعالیت می‌کنند. یک صبحانه، یک آب‌میوه تازه یا یک قهوه سفارش داده و برای روز خود برنامه‌ریزی کنید. مدرسه بن یوسف نیز در همین حوالی واقع شده است. بازار چرم و آهنگری‌های سنتی در این اطراف، مناطق مناسبی برای دیدار در طول روز هستند.

با کمک یک راهنما در شهر قدیمی گشت بزنید

برای کشف شهر قدیمی، با راهنمایی همراه شوید که نه‌تنها شما را با تاریخ جذاب این منطقه آشنا می‌کند، بلکه به‌درستی شما را به‌سوی محوطه‌های باستانی و بازارهای شلوغ آن هدایت خواهد کرد. کاخ باهیه، کاخ البدیع، مدرسه بن یوسف و خانه عکاسی مراکش باید در فهرست دیدنی‌های شما قرار بگیرند.

غروب آفتاب از بالای جماع الفنا را تماشا کنید

تماشای غروب آفتاب از بالکن‌های مشرف به جماع الفنا را از دست ندهید، زیرا آسمان از این ناحیه به رنگ‌های صورتی، نارنجی و ارغوانی است. یک چای نعناع سفارش داده و از خودتان همراه با این منظره زیبا سلفی بگیرید. مسافران تنهایی که به دنبال تجربه بهترین خوراکی‌های دکه‌های میدان جماع الفنا هستند، راهی رستوران عایشه در گوشه‌ای از شب بازار میدان شوند. دسترسی به این رستوران از بخش‌های شلوغ میدان بسیار ساده بوده و مکان دنجی برای صرف غذا به شمار می‌آید.

برای صرف شام بیرون بروید

نگران رزرو یک میز شام برای تنها یک نفر نباشید. رستوران‌هایی مانند Café Clock پذیرای افراد فراوانی از سایر ملت‌ها بوده و به خاطر این چند فرهنگی به خود می‌بالند. کافه‌هایی مانند Le Jardin و Café Atay مناسب مسافران تنها برای نشستن در گوشه‌ای دنج و مطالعه یک کتاب هستند. به‌علاوه این مسافران می‌توانند با دیگر مسافران تنها دوست شوند.

در یک ریاض اقامت کنید

اقامتگاه‌های کوچک‌تر و ارزان‌تر موسوم به ریاض مقصد بسیاری از مسافران تنها هستند. این اقامتگاه‌ها دارای فضاهای مشترکی بوده و امکان دیدار مسافران با یکدیگر را فراهم می‌آورند.

کمی با زبان عربی یا فرانسوی آشنا شوید

آشنایی با چند کلمه فرانسوی مانند بونژو (سلام)، نو مقسی (نه ممنون) یا حتی سیل وُو پله (لطفا) و عربی مانند سلام‌علیکم (سلام) و لا شکرا (نه ممنون) به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مردم محلی در بازارها، کافه‌ها یا تاکسی تعامل داشته باشید.

بهترین اقامتگاه‌ها را گلچین کنید

همه مراکز اقامتی در مراکش شبیه به هم نیستند. برخی از آن‌ها به شما احساس محلی بودن می‌دهند اما رفت‌وآمد به آن‌ها پس از تاریک شدن هوا فاقد امنیت است. بااین‌حال مراکزی مانند کناریه و دارالباشا به خاطر امنیت بالا و قرار گرفتن در مناطق شلوغ شهر مناسب مسافران تنها هستند.

به سراغ یک حمام سنتی بروید

مراکش شهری شلوغ و پرهیاهو است. این شهر پر از عابران پیاده فراوان، اسکوترها و فروشندگان در بازارها بوده و گاهی اوقات یک حمام سنتی می‌تواند خستگی را از تن شما بیرون کند. رفتن به یک حمام سنتی در مراکش برای جوان‌سازی شما و کمی استراحت ضروری است.

مراقب آداب‌ورسوم محلی باشید

قبل از سفر در مورد فرهنگ مردم مغرب مطالعه کرده و در مورد بایدها و نبایدهای آن‌ها تحقیق کنید. برای مثال غیرمسلمانان اجازه ورود به مساجد در سراسر مراکش را ندارند. به هنگام سفر به این کشور به سراغ انتخاب لباس‌هایی متناسب با فرهنگ مغربی بروید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط