راهنمای سفر به تانزانیا
1397/10/08 - 17:00 راهنمای سفر

راهنمای سفر به تانزانیا برای مسافران تنها

آیا تا به حال به تانزانیا سفر کرده‌اید؟ دلایل جالبی برای گذراندن تعطیلات در این کشور رنگارنگ وجود دارد. اگر به تنهایی به این کشور سفر کنید، این فرصت را خواهید داشت که چیزهای زیادی را کشف کنید و همه آنها لذت ببرید. سفر تنهایی به شما این فرصت را می‎دهد که بدون نیاز به برنامه ریزی قبلی و در لحظه هر کاری را که دوست دارید انجام دهید و بدون این که نیاز باشد با کسی بحث و مشورت کنید و برنامه سفر را از قبل تدارک ببینید، به هر کجا که می‎خواهید بروید و چیزهای جدید را امتحان کنید. اما توجه داشته باشید که برای سفر تنهایی نیاز به اطلاعات دارید. ما در این مقاله به شما کمک می‎کنیم تا چیزهایی که را درباره سفر تنهایی لازم است، بدانید.

 

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

سبک و آزاد سفر کنید

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که مسافران تنها، برای جابجا کردن وسایل و چمدان‌هایشان کمک ندارند. بنابراین از بردن وسایل سفر دست و پاگیر مثل چمدان‌های بزرگ پرهیز کنید و وسایل سفر کم و کاربردی به همراه ببرید و به یاد داشته باشید همراه داشتن بیش از حد وسایل سفر باعث کند شدن سرعت شما به عنوان یک مسافر تنها خواهد شد.

اما برای سفر به تانزانیا به یک سری وسایلی ضروری نیاز دارید: کفش‌های خوب برای پیاده‌روی، کلاه و لباس‌های سبک وزن و کلاه و شال‌هایی که برای پوشیدن پوست صورت مناسب باشد و در بیابان‌گردی و رفتن به سرزمین حیات وحش به کار شما بیاید. هوای تانزانیا غالباً گرم و مرطوب است، پوشاندن صورتتان سبب می‎شود که بتوانید از نور خورشید و آفتاب سوختگی و مهم‌تر از آن، نیش حشرات در مکان‌هایی که احتمال گزیده شدن توسط آنها هست، در امان بمانید. مراقب باشید که توسط حشرات گزیده نشوید چون که خاراندن محل‌های گزیدگی بسیار سخت و دردناک است.

به یاد داشته باشید که برای رفتن به سواحل ایبیزا (Ibiza) می‌توانید لباس شنا بپوشید، اما به مدل لباستان نیز دقت کنید و این به ویژه برای مسافران زن تنها مهم‌تر است. چرا که محدودیت‌های فرهنگی و مذهبی تانزانیا بیشتر زنان را نشانه می‎رود و آنها باید بیشتر در لباس پوشیدن و مراودات خود رعایت کنند. بنابراین بهتر است که زنان در محیط‎های خصوصی هر چقدر که می‎خواهند آزاد و رها باشند، اما در فضاهای عمومی لباس‌های پوشیده‌تری به تن خود کنند.

پیشنهاد می‌کنیم که چند سارونگ (Sarong) به همراه داشته باشید یا به محض رسیدن به تانزانیا از این دامن‌های سنتی است که در مناطق وسیعی از آسیا و آفریقا مورد استفاده قرار می‌گیرد، خریداری کنید. پوشیدن این لباس‌ها سبب می‌شود که شما کمتر جلب توجه کنید و در عین حال احساس راحتی ساکنان را نیز داشته باشید.

 

یک راهنمای خوب انتخاب کنید

اگر قصد بازدید از جلگه‎های «سرنگتی» (Serengeti) را دارید، باید حتماً یک راهنما خوب و معتبر به عنوان یک همراه سفر با شما همسفر باشد. نخستین دلیل نیاز به راهنما این است که سفر تنهایی در این منطقه با طبیعت وحشی‌اش، خطرناک است و ریسک آن بالاست و هیچ‌کس نمی‎خواهد به دلیل تنهایی در بیابان جان خود را از دست بدهد و دوم اینکه، به همراه داشتن یک راهنمای با تجربه، فرصتی برای دیدن همه چیزهایی است که در آنجا وجود دارد. حضور یک راهنما دانسته‎های زیادی را در مور منطقه‌ای که به آن سفر کرده‌اید، به شما می‌دهد و مزیت بزرگ برای سفر انفرادی، داشتن زمان کافی برای سؤال و جواب کردن و کسب آگاهی نسبت به این جلگه‌هاست که دست آورد سفر به تانزانیا را پربارتر می‎کند.

 

محل اقامت خود را با دقت انتخاب کنید

با توجه به رشد روزافزون مسافرت به کشور تانزانیا، خصوصاً آنها که به تنهایی سفت می‎کند، اردوگاه‎ها و منازل زیادی برای این افراد وجود دارد که برخی از آنها خدمات کمتری نسبت به هزینه دریافتی انجام می‎دهند. این اتفاق در جنوب و غرب تانزانیا محتمل‎تر است و گاهی کافی است که در ازای یک خدمات رسانی کوچک، از شما هزینه‌ای دو برابر قیمت معمول درخواست شود.

در حالی که روز خود را با ذهنیتی آرام به همراه یک فنجان قهوه آغاز می‎کنید و صبحانه را در زیبایی طبیعت و در محل اقامت خود نوش جان می‎کنید، می‌توانید برای ناهار و شام خود، به مکان‌هایی مانند غذاخوری‎های عمومی و سالن‌های آرام بروید که به بازدیدکنندگان امکان دیدار با دیگر گردشگران را می‌دهد و در عین حال از پرداخت هزینه‎های اضافی در محل اقامتتان پرهیز می‎کنید.

 

کار از محکم کاری عیب نمی‌کند

تانزانیایی‌ها به طور کلی مؤدبانه و مهربان هستند، اما مانند همه جای دنیا، همیشه استثنائاتی نیز وجود دارد. به عنوان یک مسافر تنها، مهم است که به تنهایی پس از تاریکی سفر نکنید و به جای سوار شدن بر تاکسی‌ها و وسایل نقلیه شخصی، از سیستم‌های حمل و نقل عمومی استفاده نمایید و احتمال دزدی و مشکلات این چنینی را کم کنید. پول نقد و سایر چیزهای ارزشمند خود را در یک مکان نگهداری نکنید چون در صورت سرقت همه را با هم از دست خواهید داد. بهتر است اقلام غیرضروری مانند جواهرات فانتزی و حتی بدیلجات و ساعت‌ و چیزهای نظیر این را به همراه نبرید و فراموش نکنید تنها بودن در یک کشور خارجی بدون گذرنامه، تلفن یا پول می‌تواند یک امر ترسناک باشد، پس با رعایت اقدامات ایمنی از جانب خودتان، این احتمال را کمتر کنید.

 

چرا داوطلب نمی‌شوید؟

آیا می‌خواهید به تنهایی سفر کنید، اما می‎خواهید در طول سفر امنیت بیشتری احساس کنید؟ اگر چنین در یک برنامه داوطلبانه کمک به مردم تانزانیا ثبت نام کنید که نه تنها یک راه عالی برای سفر کردن است، همچنین مقرون به صرفه‌تر و  ارزان‌تر از وقتی است که به تنهایی سفر می‎کنید. علاوه بر این فرصتی نیز برای آشنا شدن با این کشور برای شما ایجاد می‎کند.

ده‌ها مدرسه و یتیم خانه در تانزانیا وجود دارد که شما می‎توانید با کمک‎های داوطلبانه هم از سفر خود لذت ببرید و هم از طریق کار به شناخت مردم محلی، شیوه زندگی و سنت مردم کشور تانزانیا نزدیک شوید. باور داشته باشید که ماجراهای واقعی سفر تنهایی شما از طریق کار داوطلبانه، بیشتر رنگ و بوی حقیقت به خود می‎گیرد.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط