هنر خیابانی مکزیکوسیتی
1397/11/08 - 15:00 راهنمای سفر

گشتی در میان هنر خیابانی مکزیکوسیتی

یکی از شگفت‌انگیزترین تفریحاتی که یک گردشگر می‌تواند در مکزیکوسیتی داشته باشد، همراه شدن با تورهای پیاده‌روی به‌منظور آشنایی با بهترین شاهکارهای هنر شهری و نمونه‌های حیرت‌انگیز از هنر خیابانی است. گردشگران می‌توانند با نگاه به گوشه و کنار این شهر، آثار خارق‌العاده‌ای را مشاهده کنند. فلایتیو به بررسی هنر خیابانی مکزیکوسیتی پرداخته و شما را با بهترین گزینه‌ها به هنگام سفر به پایتخت مکزیک آشنا می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

لا رومیتا

پاسخ آشکار به فردی که به دنبال تجربه هنر خیابانی جذاب در مکزیکوسیتی می‌گردد، اشاره به لا روما (La Roma) برای مراجعه است. لا روما بدون شک یکی از پرشورترین نقاط شهر برای تجربه هنر خیابانی به شمار می‌آید. کافه لا رومیتا (La Romita) در این محله یکی دیگر از نقاط محبوب برای جست‌وجو است که بر روی دیوار بیرونی آن یک نقاشی زیبا دیده می‌شود.

میدان لوئیس کابررا

دیگر جاذبه موجود در منطقه لا روما، میدان لوئیس کابرِرا (Luis Cabrera) است که به خاطر وجود نقاشی‌های دیواری متعدد در تمام گوشه و کنار آن به خود می‌بالد. در هرکجا که اندکی فضا برای نقاشی وجود داشته باشد، می‌توان یک اثر هنری مشاهده کرد. این میدان محل ایده‌آلی برای تماشای فرهنگِ هنر خیابانیِ در حال پیشرفت در پایتخت است.

موزه اسباب‌بازی مکزیک قدیم

موزه اسباب‌بازی مکزیک قدیم نه‌تنها از داخل، بلکه از بیرون آن هم گردشگران را به خود جذب می‌کند. نمای بیرونی ساختمان این موزه عجیب با برخی از برترین آثار هنر خیابانی از هنرمندان بین‌المللی پوشانده شده است، هرچند وقتی‌که به این موضوع فکر می‌کنیم که اولین فستیوال هنر خیابانی شهر به ابتکار این موزه برگزار شده، تعجبمان کمتر می‌شود. تصاویر کشیده شده بر روی دیوارهای موزه اغلب به هنرمندان داخلی تعلق دارند، اما گاهی اوقات هنرمندان مشهور بین‌المللی نیز از دیوارهای موزه به‌عنوان بوم نقاشی استفاده می‌کنند. بااین‌حال، موضوعی که همیشه به چشم می‌خورد، کیفیت بالای نقاشی‌ها است.

خیابان رفورما

خیابان رفورما (Reforma) یکی از دیدنی‌ترین محله‌های شهر به خاطر وجود مجسمه‌های حیرت‌انگیز نظیر فرشته استقلال و بنای یادبود انقلاب است. بااین‌حال، بسیاری از مردم این محله را از نظر پتانسیل هنر خیابانی دستکم می‌گیرند. می‌توان در این خیابان برخی از آثار شگفت‌انگیز گروه هنری Axolotl Collective را مشاهده کرد. به‌علاوه دیگر هنرمندان محبوب محلی از مکزیک و دیگر کشورها برای خلق آثار خود به این خیابان می‌آیند.

خیابان زاکاتکاس

زاکاتِکاس (Zacatecas) که درست از وسط قطب هنر خیابانیِ محله روما نورته (Roma Norte) می‌گذرد، خیابانی تماشایی برای وقت گذراندن به‌منظور کشف آثار هنر شهری در کلاس جهانی است. می‌توان در طول این خیابان آثاری مرتبط با فرهنگ و تاریخ مکزیک و همچنین تصاویر انتزاعی به همراه آثاری از هنر سبک چیدمان به شکل چندرسانه‌ای را مشاهده کرد. یکی از جدیدترین آثار موجود در این خیابان، تصویری از یک ماهی کوی (koi) متعلق به سوفیا کاستِلانوس است.

کویوآکان

اگر به دنبال چیزی عجیب و غالبا مذهبی از هنر خیابانی هستید، محله کویوآکان (Coyoacán) بهترین گزینه برای مراجعه است. کافی است تا در خیابان‌های خلوت و پردرخت این محله قدم بزنید تا بتوانید برخی از زیباترین نقاشی‌هایی را که از نظر اکثر مردم هیچ ارتباطی با گرافیتی ندارند ببینید. برای مثال، تصاویری از مریم مقدس و مار خیالی موجود در پرچم مکزیک در گوشه و کنار این محله دیده می‌شوند.

مرکز تاریخی شهر

دیگر منطقه جذاب برای کشف برخی از شگفت‌انگیزترین آثار هنر خیابانی، مرکز تاریخی مکزیکوسیتی است. بااین‌حال باید در همین ابتدای کار به این موضوع اشاره کرد که بهترین زمان برای دیدار از هنرهای خیابانی این منطقه، پس از تاریک شدن هوا یا بسته شدن مغازه‌ها است، زیرا بسیاری از این آثار بر روی در و پنجره‌های مغازه‌ها کشیده شده و نمی‌توان تا پایان ساعات کاری و بسته شدن فروشگاه‌ها از آن‌ها دیدن کرد. درحالی‌که یافتن برخی از بهترین آثار نقاشی در این محله کمی زمان می‌برد، اما تمامی این تلاش‌ها ارزش خود را دارند. یکی از برترین نقاشی‌های دیواری مرکز تاریخی شهر متعلق به فرید روئدا (Farid Rueda) در خیابان رجینا است.

موزه ملی فرهنگ‌های مردمی

موزه ملی فرهنگ‌های مردمی در محله کویوآکان، مکانی تماشایی برای یافتن نمونه‌های ترکیبی از هنر خیابانی در بخش نمایشگاه‌های گرافیتی آن است. کافی است تا راهی این موزه رایگان شده و مسیر خود به طرف حیاط مرکزی آن را در پیش بگیرید؛ آنگاه با تصویری بزرگ به رنگ غالب صورتی به نام «بافندگان رؤیا» روبرو خواهید شد. این نقاشی، اثری شاخص در موزه ملی فرهنگ‌های مردمی مکزیکوسیتی به شمار می‌آید.

برای یک تور فوق‌العاده از فرهنگ هنر خیابانی مکزیکوسیتی همراه با راهنما، چرا در یکی از رویدادهای هفتگی «هنر خیابانی چیلانگو» شرکت نمی‌کنید. موسسه چیلانگو در آخرین شنبه هرماه، رأس ساعت ۱۱:۳۰ صبح، شما را به‌طور رایگان به دیدار برخی از زیباترین نمونه‌های هنر شهری می‌برد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط