پارک هیجان‌انگیز
1397/11/17 - 13:00 راهنمای سفر

چند پارک هیجان‌انگیز برای سپری کردن یک روز عالی در استانبول

اهالی استانبول به خاطر مشغله‌های کاری و شلوغی‌های شهر، همیشه به دنبال ماجراجویی‌های جدید هستند. اما بعد از مدنی، تمام فعالیت‌هایی که برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند، کم‌کم تکراری می‌شود. شما هم همین حس را دارید؟ حس می‌کنید دچار یکنواختی شده‌اید؟ پس خوشحال باشید که برای شما مطلب فوق‌العاده‌ای را آماده کرده‌ایم؛ پارک‌های ماجراجویی! این پارک‌ها که تعداد آن‌ها در استانبول پیوسته در حال افزایش است، به یکی از گزینه‌های عالی برای دور شدن از استرس شهر و سپری کردن اوقات خوش در کنار خانواده یا دوستان تبدیل شده‌اند. این پارک‌ها گاهی در محیط‌های مصنوعی، و گاهی در میان درخت‌ها ساخته می‌شوند و انواع مختلف ورزش‌ها و بازی‌ها از جمله صخره‌نوردی، قایق‌سواری و غیره را ارائه می‌کنند. کسانی که به پارک‌های ماجراجویی می‌روند، بر مقوله‌ی ارتفاع، و حل مشکلات مربوط به استرس و احساس راحتی بیشتر تمرکز دارند. این‌ها برخی از بهترین پارک‌های ماجراجویی برای سپری کردن یک روز عالی در استانبول هستند.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

فوراستانبول

پارک فوراستانبول یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های ماجراجویی و فعالیت در فضای باز در ترکیه است که فعالیت‌های مختلفی مثل دوره‌ی بندبازی در ارتفاع، دیوار نوردی، زیپ لاین، تاب بلند و سقوط آزاد را فراهم می‌سازد. در عین حال، این مکان 65 هزار متر مربع مساحت دارد. در اینجا افراد از همه‌ی سنین می‌توانند یک روز عالی را سپری کنند. این پارک که هر روز به جز دوشنبه‌ها باز است، سه برنامه را در طول یک روز ارائه می‌کند. بسته به رویدادهای آن روز، قیمت‌ها از 10 تا 55 لیره متغیر است. دوره‌ی بندبازی در ارتفاع تنها فعالیتی است که باید از قبل برای آن نوبت رزرو کنید.

هایدوز پارک

یکی از پاتوق‌های شلوغ افراد ماجراجو، هایدوز پارک است که در جنگل آیدوس در سمت آسیایی ترکیه قرار دارد. در این پارک می‌توانید یک روز خوشایند را با طناب‌بازی در ارتفاع، یا زیپ لاین‌های مختلف سپری کنید.

پارک ماجراجویی Küçükçekmece Soğuksu

برخی از شهرداری‌های استانبول شروع به ساختن پارک‌های ماجراجویی کرده‌اند. پارک ماجراجویی Küçükçekmece Soğuksu که پس از طراحی مجدد کاجستان 165 هزار متر مربعی سوگوکسو ساخته شد، یکی دیگر از انتخاب‌های موجود برای دوستداران پارک‌های ماجراجویی است.

پارک ماجراجویی اینچکوم

پارک ماجراجویی اینچکوم که یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های ماجراجویی ترکیه محسوب می‌شود، بیش از 700 هزار متر مربع مساحت دارد. در این پارک می‌توانید 49 بازی مختلف را در سطح‌های مختلف بازی کنید و از لحظه‌های هیجان‌انگیز لذت ببرید. علاوه بر بازی‌های بخش ماجراجویی، می‌توانید تیراندازی با تیر و کمان، اسب‌سواری، ATV سواری و پینت بال را نیز امتحان کنید.

پارک ماجراجویی اکستریم ادونچرز استانبول

این پارک که در سال 2015 در داخل مجموعه‌ی یونیک استانبول در جنگلی به مساحت 8 هزار متر مربع ساخته شد، فعالیت‌های مختلفی از جمله ماجراجویی با طناب، ماجراجویی بر روی تور، زیپ لاین و کوییک جامپ را ارائه می‌کند.

برج ماجراجویی

برج ماجراجویی در باکرکوی 120 بازی مختلف را ارائه می‌کند. فعالیت‌های موجود شامل دیوار نوردی، ماجراجویی با طناب در ارتفاع، زیپ لاین، تاب‌بازی در ارتفاع، و زمین بازی کودکان هستند. در این پارک ماجراجویی فقط برای فعالیت‌های گروهی باید نوبت رزرو کنید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط