سفر با هواپیما
1396/10/09 - 10:00 راهنمای سفر

رمز و رازهای راحتی سفر با هواپیما

سفر با هواپیما می‌تواند تجربه‌ای جذاب برای ما باشد. بودن بر فراز ابرها و جابجایی با سرعت چند برابر وسایل حمل‌ونقل زمینی فرصتی استثنایی است؛ اما در صورت عدم توجه به برخی موارد، سفر هوایی نیز می‌تواند ناامید کننده باشد. فلایتیو به همین منظور به سراغ توصیه‌هایی برای داشتن یک سفر هوایی خوب رفته است. با ما همراه باشید.

به خاطر داشته باشید که همیشه می‌توانید بلافاصله بعد از برنامه ریزی سفرهایتان، بلیط هواپیما خود را توسط فلایتیو و به رایگان رزرو نمایید.

۱- سعی کنید در حین سفر از لباس‌های زیر راحت و گشاد استفاده کنید. در سفرهای خارجی شما قرار است برای حداقل ۴ ساعت یا بیشتر بر روی یک صندلی بنشینید. اگر قبل از سوار شدن به هواپیما به این موضوع فکر نکرده باشید، حالا با دانستن این موضوع یک گام جلوتر هستید.

۲- وقتی‌که به فرودگاه رسیدید، هرچه دیرتر مدارک خود را تحویل بدهید بهتر است. هرچه دیرتر کارهای پرواز خود را انجام دهید، افراد بیشتری قبل از شما در صف قرار می‌گیرند. همین امر باعث می‌شود چمدان شما دیرتر در قسمت بار قرار بگیرد. اثر معکوس این عمل به هنگام پیاده شدن از هواپیما بروز می‌کند. وقتی‌که چمدان شما آخرین چمدان واردشده به هواپیما باشد، به هنگام پیاده شدن به اولین چمدان خارج‌شده از آن تبدیل می‌شود و حالا شما به‌عنوان اولین نفر فرودگاه را ترک می‌کنید.

۳- سعی کنید تا تمامی پول‌های خرد ته جیبتان را قبل از سوار شدن به هواپیما خرج کنید. آن‌ها در یک کشور خارجی به کار شما نخواهند آمد و تنها باری اضافی در جیبتان خواهند بود. تنها پول‌هایی را بردارید که در کشور مقصد به کارتان می‌آیند. می‌توان تمامی این پول‌ها را به باجه تبدیل ارز داد و به‌جای آن‌ها ارز خارجی دریافت کرد.

۴- به‌منظور فاش نشدن اطلاعات هویتی خود، پاسپورت خود را برعکس نگه دارید.

۵- زمانی که منتظر پرواز خود هستید، تلفن همراهتان را در فرودگاه شارژ کنید. دانستن این موضوع که چه وقت دوباره می‌توانید از شارژر استفاده کنید دشوار است. پس تلفن خود را کاملا شارژ نگه دارید.

۶- قبل از سوار شدن به هواپیما از دستشویی فرودگاه استفاده کنید. در غیر این صورت مجبور خواهید بود تا از دستشویی‌های تنگ هواپیما استفاده کنید. آن‌وقت قدر دستشویی‌های بزرگ فرودگاه را می‌دانید.

۷- آخرین نفری باشید که سوار بر هواپیما می‌شود. دلیلی ندارد که زودتر از موعد وارد هواپیما شوید. هیچ‌کس قرار نیست جای شما را بگیرد. در صورت نبودن شما در هواپیما، پرواز انجام نخواهد شد. در صورت دیر رسیدن، اسم شما در بلندگوی فرودگاه صدا زده می‌شود. وقتی‌که آخرین نفر وارد هواپیما می‌شوید، دیگر در بین مسافرانی که منتظر نشستن در سر جای خود هستند گیر نمی‌افتید.

۸- به هنگام رسیدن به درب هواپیما از خدمه درخواست کنید تا اگر یک صندلی خالی در کنار پنجره وجود دارد، در اختیار شما قرار دهند. شماره صندلی خود را به آن‌ها نشان دهید. به آن‌ها بگوید که در صورت نشستن در کنار دیوار هواپیما و تکیه دادن سر خود به دیوار می‌توانید بخوابید. اگر یک صندلی خالی با چنین موقعیتی وجود داشته باشد، خدمه آن را در اختیار شما قرار می‌دهند.

۹- به خدمه یک لبخند دوستانه بزنید. این امر باعث می‌شود که چهره شما در ذهن خدمه باقی بماند و در صورت یافتن صندلی کنار پنجره، به شما اطلاع دهد.

۱۰- تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز از خوردن انواع حبوبات به‌خصوص انواع لوبیاها خودداری کنید. فرقی نمی‌کند. شما قرار است برای چندین ساعت در فاصله نزدیکی از دیگران بنشینید و آزادی عمل کافی نخواهید داشت.

۱۱- به هنگام مسافرت هدفون‌های خودتان را همراه داشته باشید. بسیاری از هواپیماها این هدفون را به شما فروخته یا اینکه نوع بی‌کیفیت آن را به شما ارائه می‌کنید. هدفون خودتان همیشه بهتر است.

۱۲- به هنگام پیاده شدن از هواپیما برخلاف سوار شدن، کاملا عجله کنید. دلیل این کار کاملا واضح است. به هنگام سوار شدن همه افراد حاضر در هواپیما یکجا برای انجام کارهای پرواز حضور نداشتند، اما حالا همه آن‌ها اینجا و در کنار شما هستند. پس هرچه سریع‌تر پاسپورت خود را تحویل دهید برای خودتان بهتر است.

۱۳- حالا وقت خارج شدن از فرودگاه و دیدن دنیاست. از سفر خود لذت ببرید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط