سفر به آمستردام
1396/09/23 - 11:00 راهنمای سفر

راهنمای سفر به آمستردام

آمستردام، شهر کانال‌ها و دوچرخه، یکی از مقاصد مهم گردشگری اروپا محسوب می‌شود. فلایتیو قصد دارد تا شما را با نکات سفر به پایتخت هلند آشنا کند. همراه ما باشید.

۱. دوچرخه خود را انتخاب کنید

یک دوچرخه اجاره کرده و با آن در سراسر این شهر سفر کنید. این کار بسیار جذاب است و شما از اینکه آمستردام چقدر کوچک است شگفت‌زده خواهید شد.

اگر علاقه‌مند به مشاهده طبیعت روستایی این شهر هستید، با ۲۰ دقیقه رکاب زدن از مرکز شهر به خارج از شهر رسیده و می‌توانید دشت‌ها و چمن‌زارها را مشاهده کنید. یکی از جاذبه‌های این سفر رود آمستل است که در خارج از شهر قرار دارد. در صورت تمایل،‌ می‌توان با مسافرتی ۳ ساعته به شهر مجاور، اوترخت، نیز رفت.

۲. به‌ مانند محلی‌ها غذا بخورید

هلندی‌ها به‌ ندرت غذاهای سنتی این کشور را می‌خورند. در عوض آن‌ها بیشتر برای شام خود میل به صرف غذاهای الهام گرفته از خوراکی‌های آسیایی یا جنوب مدیترانه دارند. خوراک ناسی گورنگ همراه با ساتی (كباب‌ گوشت‌ و ميگو با سس‌ بادام ‌زمینی‌ و پر ادويه‌) از اندونزی را امتحان کنید. این غذا حالا به یکی از خوراکی‌های ملی هلند تبدیل شده است.

خوراکی‌های دیگر اندونزیایی در این کشور زیاد هستند. آن‌ها واقعا ارزان‌ قیمت و خوشمزه هستند. با این ‌حال بد نیست تا خوراک ریجستافل هلندی (ترکیبی از چندین غذای اندونزیایی که هرگز در خود اندونزی یافت نمی‌شود) را هم امتحان کنید.

اگر حس شجاع بودن می‌کنید، سوشی هلندی تهیه‌ شده از شاه‌ ماهی خام را نیز تست کنید.

۳. به سراغ میان وعده‌ها بروید

هلندی‌ها عاشق میان وعده هستند. کروکت را از دست ندهید. این خوراکی لذیذ در حدود یک یا دو یورو قیمت دارد. کروکت یک خوراک گوشت است که با کره سرخ شده و با خردل سرو می‌شود.

بهترین مکان برای امتحان کروکت رستوران‌های اتاقکی شکل با نام فبو (FEBO) است. در این رستوران‌ها کروکت به‌طور خودکار و از طریق یک دریچه کوچک در اختیار شما قرار می‌گیرد. در پشت این اتاقک‌ها آشپزخانه قرار دارد. سعی کنید تا کلوچه‌های تازه استروپوافل در بازار آلبرت را نیز از دست ندهید.

۴. توصیه‌هایی در مورد خلق‌ و خوی مردم هلند

آن‌ها آلمانی را خیلی خوب صحبت می‌کنند. بخشی از آن به دلیل تاریخ و نزدیکی دو کشور به هم است. آن‌ها آلمان را به‌ مانند برادر بزرگ‌تر خود می‌دانند. آن‌ها عاشق شیرینی دروپیه هستند،‌ در صورتی‌ که خارجی‌های کمی به آن علاقه دارند.

هلندی‌ها در فصل تابستان دوست دارند تا تظاهر کنند که اسپانیایی ‌زبان هستند و در بارسلونا زندگی می‌کنند. این موضوع حقیقت دارد!

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط