غلبه بر ترس از پرواز
1397/11/09 - 15:00 راهنمای سفر

اپلیکیشن‌هایی که به غلبه بر ترس از پرواز کمک می‌کنند

ترس از پرواز، می‌تواند به ما حس ناتوانی دهد. شما می‌خواهید تا دنیا را با تمام وجود خود کاوش کنید، اما تصور سوار شدن بر هواپیما حالت تهوع را در وجودتان تقویت می‌کند.

خوشبختانه، یکی از بخش‌های خوب تکنولوژی رایج در زندگی ما این است که اپلیکیشن‌های متعددی وجود دارند که می‌توانند ترسمان از پرواز را کاهش دهند. فلایتیو به بررسی اپلیکیشن‌هایی پرداخته که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم به ما در کاهش استرس کمک می‌کنند.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

SOAR

این اپلیکیشن فرآیند سفر، از بلند شدن هواپیما از باند گرفته تا تلاطم‌های هوایی و نشستن دوباره بر روی باند، را به بخش‌های کوچک‌تر تبدیل کرده و توسط یک خلبان هواپیما و یک روان‌درمانگر ساخته شده است؛ بنابراین شما مطمئن خواهید شد که این اپلیکیشن توسط افرادی متخصص ارائه می‌شود.

در این اپلیکیشن ابزاری برای سنجش نیروی گرانش وجود دارد که نشان می‌دهد هیچ خطری هواپیما را در چاله‌های هوایی تهدید نمی‌کند؛ این نرم‌افزار که به‌صورت پله پله شما را با مراحل پرواز آشنا می‌کند، اطلاعاتی مفید از نحوه تعمیر و نگهداری هواپیما در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

VALK

این اپلیکیشن که با همکاری خطوط هوایی فرانسه، دانشگاه لیدن و فرودگاه آمستردام ساخته شده، اطلاعات و تجربه‌هایی را جمع‌آوری کرده است که ترس شما را بر اساس داده‌های علمی کاهش می‌دهد.

نرم‌افزار تجربه کاربری ساده اما مؤثری دارد و کاربر می‌تواند با فشار دادن دکمه «ترس»، پیامی صوتی را به‌منظور کاهش استرس به یک روان‌درمانگر ارسال کند. جاذبه این اپلیکیشن این است که وقتی آن را دانلود کردید، نیازی نیست تا برای استفاده از آن به اینترنت متصل شوید.

ANA Takeoff Mode

درحالی‌که دیگر اپلیکیشن‌های اشاره‌شده تا اینجا در رابطه با اطلاعات پرواز هستند و خود را به‌عنوان یک روان‌درمانگر شخصی به شما معرفی می‌کنند، اپلیکیشن ANA Takeoff Mode به‌عنوان ابزاری برای حواس‌پرتی شما عمل می‌کند.

در هنگام پرواز، می‌توان با این اپلیکیشن غرق در بازی‌های جذاب آن شوید. این اپ می‌تواند تشخیص دهد که چه زمانی هواپیما از زمین بلند می‌شود و نسبت به بازی‌هایی که در حال انجام آن هستید واکنش نشان می‌دهد. با استفاده از این اپ و شیوه منحصربه‌فرد آن در ارتباط با پرواز، تجربه شما به هنگام سوار شدن بر هواپیما لذت‌بخش‌تر خواهد شد.

Turbcast

اگر به دنبال آماده‌سازی ذهنی خود در رابطه با پرواز هستید، این اپلیکیشن مخصوص شماست. شما می‌توانید با اپلیکیشن Turbcast پیش‌بینی تلاطم‌های جوی را قبل از پرواز مشاهده کنید. درنتیجه متوجه خواهید شد که چه سرنوشتی در انتظار شما در هواپیما است.

اپلیکیشن مرتبا به‌روزرسانی می‌شود، اما مثل همیشه، آخرین پیش‌بینی‌های نزدیک به زمان پرواز از همه دقیق‌تر هستند. اکثر اوقات، تلاطم‌های جوی هرگز به بدی آن چیزی که مسافران تصور دارند نیستند، بنابراین اپلیکیشن می‌تواند به میزان زیادی از نگرانی شما بکاهد.

Flyover Country

این اپلیکیشن به حدی متفاوت است که ما هرگز تصور نمی‌کردیم در زندگی به آن نیاز داشته باشیم. Flyover Country مناسب مسافرانی است که معتقدند قدرت اصلی در داشتن دانش است و به روش‌هایی برای حواس‌پرتی هم اهمیت می‌دهند. در این اپلیکیشن از نقشه‌ها و اطلاعات زمین‌شناسی فراوان برای آگاهی شما از منطقه‌ای که در حال پرواز بر روی آن هستید استفاده می‌شود. درنتیجه مسافران می‌توانند اطلاعات مفیدی از جاذبه‌های گردشگری در جهان زیر پای خود به دست آورند.

Simply Being

تمرین مراقبه کاری است که هرکسی باید آن را تجربه کند، اما این ورزش برای مسافران مضطرب پروازها بسیار مفید است. اپلیکیشن‌های مراقبه فراوانی در بازار وجود دارد، اما Simply Being بهترین است.

این اپلیکیشن که کار با آن بسیار آسان است، به شما امکان تعیین مدت‌زمان مراقبه همراه با صداهای مدنظر خودتان را، از صدای طبیعت گرفته تا صدای امواج دریا، می‌دهد. به‌علاوه تعیین مدت‌زمان پخش صدا نیز به عهده شماست.

اسپاتیفای

بدون شک می‌توان اسپاتیفای را هم در این فهرست جای داد. فرقی نمی‌کند که از این نرم‌افزار به هنگام کار با کامپیوتر یا سفر با هواپیما استفاده کنیم؛ موسیقی همیشه روشی عالی برای کنترل احساسات ماست؛ بنابراین ساخت یک پلی‌لیست مناسب از آهنگ‌هایی از تمامی ژانرها می‌تواند روشی مناسب برای حواس‌پرتی شما و آرامش در خلال پرواز باشد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط