شما یک بک پکر هستید یا یک فلش پکر؟
1396/12/23 - 11:00 راهنمای سفر

شما یک بک پکر هستید یا یک فلش پکر؟

دنیا تغییر کرده است و روش‌هایی که ما به سفر می‌رویم نیز دستخوش تغییر شده‌اند. درحالی‌که اقامت سنتی در یک هتل، اقامتگاه یا ویلا همچنان روشی بسیار محبوب برای گذران تعطیلات خواهد بود، عادت‌های یک بک‌پکر یا جهانگرد در طول سال‌های اخیر به‌شدت تغییر کرده است. رشد سرسام‌آور تکنولوژی و حضور گسترده آن در همه‌جا دنیای مسافرت را تغییر داده است. به‌موجب این تغییر شگرف، امروزه بخش بزرگی از مسافران شاخه جدیدی از بک‌پکری را تشکیل داده و وسایل دیجیتالی خود را همراهشان به سفر می‌برند. این گروه جدید فلش­پکرها نام دارند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

فلش‌پکرها

«فلش­پکینگ» واژه‌ای است که به مسافرانی اطلاق می‌شود که به‌جای کنار گذاشتن وسایل رفاهی خود به‌منظور رفتن به دل طبیعت، همواره ارتباط خود را با خانه و محل کار از طریق آوردن لپ‌تاپ، تلفن همراه، دوربین‌ها و دیگر وسایل دیجیتالی حفظ می‌کنند. یک فلش‌پکر در طول سفر خود به امکانات لوکسی نظیر وای فای، اتاق استراحت و سوئیت اهمیت داده و به رفاه خود در طول سفر توجه می‌کند.

بااین‌حال، این تصور که گذران بیشتر اوقات و سفر همراه با جدیدترین تکنولوژی‌های روز، یک مسافر را تا حدی متمایز و پرزرق‌وبرق تر نشان بدهد، شاید واقعا این‌طور نباشد.

قطعا همچنان بک‌پکرهایی وجود دارند که در هزینه کردن برای اقامت در یک سوئیت لوکس و باکلاس یا دریافت گران‌ترین فناوری مرتبط با پیاده‌روی افراط می‌کنند، اما تصور کلی از یک تفاوت آشکار میان فلش­پکینگ و بک­پکینگ معمولی به‌هیچ‌وجه ممکن نیست.

امروزه باوجود جهانی کاملا به‌هم‌پیوسته و دسترسی آسان به فناوری‌های انقلابی نظیر اینترنت، تقریبا تمامی گردشگران دنیا «فلش‌پکر» محسوب می‌شوند.

قبایل دیجیتالی

ازآنجایی‌که روش‌های اقتصاد سنتی منسوخ شده و اقتصاد اشتراکی در حال تغییر طرز تفکر ما نسبت به کار کردن و کسب درآمد است، متخصصان در حال یافتن راه‌هایی برای استفاده بهینه از زمان از طریق ادغام کار با مسافرت هستند.

به قبیله دیجیتالی خوش آمدید. امروزه گروهی از متخصصان به دنبال استفاده از فرصت‌ها به‌منظور دورکاری هستند و اغلب فریلنسرها در این دسته قرار می‌گیرند. آن‌ها موفق شده‌اند تا به‌طور یکپارچه درآمد حاصل از کار خود را با مسافرت به دور دنیا پیوند بزنند.

شکل گرفتن این پدیده تا حد زیادی مدیون رواج فناوری دیجیتالی، به‌خصوص حضور گسترده اینترنت بی‌سیم، در تمام دنیا است. صرف‌نظر از کشور شما و محل اقامت شما، به‌ندرت می‌توان از یک اتصال اینترنتی دور ماند.

اتصال مداوم به اینترنت به متخصصان در رشته‌های مختلف این امکان را داده است تا به یک سبک زندگی چادرنشینی دیجیتالی روی بیاورند. امروزه می‌توان در همه‌جای دنیا افرادی را مشاهده کرد که در حین لذت بردن از مناظر طبیعت، در حال تایپ کردن در اقامتگاه‌های تفریحی با لپ‌تاپ‌های خود هستند. امروزه این مراکز قبیله‌ای دیجیتالی در میان افراد به محبوبیت دست یافته‌اند.

رونق مسافرت تجربی

به نظر می‌رسد که نیازها و خواسته‌های مسافران نسل نوین یک اولویتِ به‌سرعت در حال تکامل است، به‌نحوی‌که صنعت گردشگری در برآورده ساختن خواسته‌های آنان تلاش فراوانی می‌کند. دنیای مسافرت در حال تغییر است و این صنعت به دنبال راه‌های جدیدی برای رضایت بازارهای جدید است.

چیزی که کاملا مشهود است، تلاش بی‌وقفه شرکت‌های مسافرتی برای تامین خواسته‌های نسل جوان است. به همین منظور، تمایل به تجربیات چیزهای مختلف به‌شدت افزایش یافته است.

این امر موجب تغییر طرز فکر شرکت‌های مسافرتی در مورد خدمات به طیف‌های مختلف اقتصادی شده است. کسب‌وکارهایی نظیر Airbnb درهای خود را به روی گردشگرانی با بودجه‌های متوسط گشوده‌اند، درحالی‌که شرکت‌های لوکس‌تر امروزه خدماتی اختصاصی به مشتریان خود به‌منظور داشتن بهترین تجربه از سفر را ارائه می‌کنند.

در کنار این مسافرت تجربی، حرکت به‌سوی پایداری و ضمانت اقتصادی منجر به ظهور فرصت‌های مسافرتی منحصربه‌فرد نظیر ظهور «هتل‌های اقامتی» شده است. علاوه بر این، محبوبیت سفرهای تجربی به تقویت اقتصاد جوامعی که به مقصدی مسافرتی تبدیل شده‌اند، کمک کرده است.

نسل جدید به‌سرعت در حال نزدیک کسب درآمد کافی برای خود است و کاملا مشخص است که آن‌ها عاملی محرک در اولویت‌بندی صنعت گردشگری برای ارائه تجربیات جدید هستند. افزایش دسترسی به اینترنت و فناوری موجب تغییر مفهوم اصلی «بک‌پکرهای متواضع» به مشتریان مدرن و در حال تکامل شده است. درنتیجه، ما در حال دستیابی به فرصت‌های مسافرتی هستیم که قابل‌اعتماد و معتبر و همچنین شغل محور بوده و کلیدی برای دنیای اکتشافات مدرن هستند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط