backpacking_travel
1396/02/03 - 12:40 راهنمای سفر

بک پک یا کوله پشتی گردی چیست؟

سفر کردن سبک های مختلفی دارد. بعضی ها دوست دارند تنها سفر کنند و بعضی ها با گروه. بعضی افراد اهل سفر کردن با هواپیما هستند و بعضی دیگر اهل سفر با ماشین شخصی.

اما یکی از سبک های پرطرفدار سفر کردن، سفر به صورت بک پک یا کوله پشتی گردی است. در این سبک سفر باید همه وسایل سفرتان را در یک کوله بگنجانید و با خودتان از شهری به شهر دیگر ببرید.

سفر با کوله پشتی علاوه بر مهمترین مزیت آن که اقتصادی و به صرفه بودن است، مزایای دیگری هم دارد. این سبک سفر شما را از نزدیک با فرهنگ و روحیات مردم مناطق مختلف آشنا می کند و چیزهای زیادی به شما می آموزد.

به طور کلی، سفر کردن به صورت بک پک با وجود اینکه سختی های خیلی زیادی دارد، مزایا و ویژگی هایی دارد که در هیچ نوع دیگری از سفر نمی توانید آن را پیدا کنید.

با ما همراه باشید تا با این سبک از سفر بیشتر آشنا شوید!

سفر بک پک چگونه است؟

سفر بک پک با یک کوله پشتی شروع می شود و با یک کوله پشتی هم تمام می شود. اگر سفر کردن را دوست داشته باشید و اهل سختی کشیدن و لذت بردن باشید، بک پک بهترین سبک سفری است که می توانید انتخاب کنید.

در این نوع سفر که از یک روز تا چند ماه می تواند ادامه داشته باشد، شما با یک کوله پشتی از جایی به جای دیگر می روید و شب ها یا در دل طبیعت کمپ می زنید و یا به هاستل، خانه محلی و ... می روید.

بک پک که به صورت تنها و یا همراه با گروه های چند نفره انجام می شود، به این صورت است که غذا خوردن، گردش، استراحت و ... در آن به صورت اقتصادی و به صرفه است و هزینه بسیار کمی دارد.

به همین خاطر بهتر است همیشه مقداری خوراکی و مواد مقوی همراهتان باشد تا اگر نتوانستید از غذاهای بین راهی استفاده کنید، به مشکلی برنخورید.

برای بک پک سفر کردن چه چیزهایی لازم است؟

حواستان باشد که برای بک پک سفر کردن باید تجهیزات مناسبی داشته باشید. کوله پشتی سفری استاندارد، کفش مناسب، کیسه خواب، تجهیزات طبیعت گردی و وسایل ضروری سفر از چیزهایی هستند که باید حتما به همراه داشته باشید.

اما به جز تجهیزات، کوله گردی نیاز به روحیه ای قوی دارد که مهمتر از هر چیز دیگری است. در این نوع سفر باید اهل سختی کشیدن باشید، کنجکاو و ماجراجو باشید، از معاشرت با غریبه ها لذت ببرید و همه کارهایتان را با کمترین پول ممکن انجام دهید.

هدف از سفر کردن به صورت بک پک استراحت کردن و ریلکس شدن نیست؛ هدف این است که در جاهای جدید، کارهای جدید انجام دهید و تجربه های تازه ای به دست بیاورید.

اگر این نوع سفر کردن را دوست دارید و نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، به وبلاگ ما سر بزنید. در آینده درباره بک پک و دیگر انواع سفر بیشتر خواهیم گفت.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما و خرید بلیط قطاردارید می توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید. 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط