baggage-limits
1395/10/16 - 11:37 راهنمای سفر

میزان بار مجاز هر یک از ایرلاین‌ها چقدر است؟

یکی از دغدغه‌های اصلی مسافران هنگام سفر با هواپیما این است که چه میزان بار می‌توانند با خود حمل کنند. این دغدغه برای دانشجویان مهاجر و کسانی که برای مدت‌زمان طولانی به جایی سفر می‌کنند خیلی جدی‌تر از بقیه مسافران است، چون معمولا میزان بار خیلی زیادی باید با خود حمل کنند.

ما در این مطلب میزان بار مجاز ایرلاین‌های بین‌المللی و داخلی را به شما می‌گوییم. لازم به ذکر است که این میزان بار مجاز برای سفرهای بین‌المللی، بر حسب مسیر و درجه کابین متفاوت است، در نتیجه هنگام خرید بلیط باید به قوانین خاص بلیط خود توجه کنید.

اما قبل از آن به این نکته مهم توجه کنید که اگر گروهی و خانوادگی سفر می‌کنید و روی هم مجاز به حمل مثلا 200 کیلو بار هستید، باز هم نباید هر بسته بارتان بیشتر از میزان بار مجاز ایرلاین باشد. چون حمل کردن بار بیشتر از 30 کیلوگرم برای کارگران مضر و خلاف قوانین هواپیمایی است.

نکته مهم دیگر این است که بعضی از ایرلاین‌ها در زمان‌های خاصی آفر ویژه‌ به مسافران می‌دهند و میزان بار قابل حمل برای مسافران را بیشتر می‌کنند. مثلا به جای حمل 30 کیلوگرم بار مجاز، اجازه حمل دو بسته 23 کیلوگرمی را به مسافران خود می‌دهند.

بعضی از ایرلاین‌ها هم با توجه به مقصد سفرهای هوایی، میزان بار قابل حمل متفاوتی دارند. مثلا میزان بار مجاز در سفر به خاورمیانه با میزان بار مجاز در سفر به قاره آمریکا متفاوت است.

ما در جدول زیر میزان بار قابل حمل چند شرکت‌ هواپیمایی مهم را درج کرده‌ایم. بیشتر این نرخ‌های باری مربوط به مقاصد قاره اروپا و خاورمیانه (دبی و ترکیه) است.

نرخ‌های زیر با توجه به قوانین شرکت‌های هواپیمایی تا تاریخ 16/10/1395 به دست آمده است و ممکن است در آینده تغییر کند.

با فلایتیو همراه باشید.

شرکت هواپیمایی

اکونومی

بیزنس کلاس

فرست کلاس

داخل کابین

ایران‌ایر

30 کیلوگرم

40 کیلوگرم

__

7 کیلوگرم

ماهان

30 کیلوگرم

40 کیلوگرم

7 کیلوگرم

ایران‌ ایرتور

30 کیلوگرم

__

__

5 کیلوگرم

کاسپین

30 کیلوگرم

__

__

6 کیلوگرم

ترکیش ایرلاینز*

30 کیلوگرم

40 کیلوگرم

__

8 کیلوگرم

امارات

30 کیلوگرم

40 کیلوگرم

50 کیلوگرم

7 کیلوگرم

قطر ایرلاینز

30 کیلوگرم

40 کیلوگرم

50 کیلوگرم

7 کیلوگرم

لوفت‌هانزا

23 کیلوگرم*

2 بسته 32 کیلویی

3 بسته 32 کیلویی

8 کیلوگرم

*میزان بار مجاز هواپیمایی ترکیش ایرلاینز، از تهران به مقاصد نیویورک، لس‌آنجلس، سانفرانسیسکو، میامی، هوستون، واشنگتن، شیکاگو، آتلانتا، بوستون، تورنتو و مونترال، در حال حاضر سه بسته 23 کیلوگرمی برای کلاس پروازی اکونومی و سه بسته 32 کیلوگرمی برای کلاس پروازی بیزنیس کلاس است.

*این میزان به دو بسته 23 کلویی در پروازهای پریمیوم اکونومی افزایش یافته است.

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید می‌توانید برای رزرو بلیط هواپیما به سایت فلایتیو مراجعه و بلیط خود را به صورت رایگان رزرو کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط