be-a-traveler-not-a-tourist
1396/03/01 - 10:43 راهنمای سفر

چگونه مثل یک مسافر حرفه‌ای سفر کنیم نه مثل یک توریست؟

توریست ها افرادی هستند که مو به مو برای سفرشان برنامه می ریزند و آن را اجرا می کنند. از همه جاذبه های گردشگری معروف و مهم جایی که به آن سفر کرده اند دیدن می کنند و عکس می گیرند.

اما مسافران حرفه ای (traveler) دوست دارند بیش از هر چیز فرهنگ و زندگی روزمره مردم دیگر شهرها را لمس کنند و چیزهای جدیدی را در سفر تجربه کنند.

اگر دوست دارید مثل یک مسافر حرفه ای سفر کنید با ما همراه باشید.

برای خرید بلیط هواپیما، خرید بلیط قطار و پرواز چارتر می توانید از امکانات سایت فلایتیو استفاده کنید.

1- برنامه ریزی دقیق برای دیدن جاذبه های گردشگری را فراموش کنید. سعی کنید طوری برنامه بریزید که بتوانید جزئیات را تغییر دهید و منعطف باشید.

برای مثال حتما اتاقی را رزرو کنید که بتوانید آن را بدون از دست دادن هزینه اضافه کنسل کنید. چون هر سفر پر از شگفتی و اتفاقات پیش بینی ناپذیر است که برنامه های شما را تحت تأثیر خود قرار می دهد.

2- از انجام دادن کارهای کلیشه ای در سفر اجتناب کنید. قرار نیست در یک مدت زمان کوتاه و فشرده همه کارهای مهم را انجام دهید از همه جاذبه های گردشگری یک شهر دیدن کنید.

سعی کنید بیشتر کارهای تازه را در سفر تجربه کنید.

3- تا جایی که می توانید با افراد بومی و محلی معاشرت کنید. به جای اینکه وقتتان را به گوش دادن به صحبت های تورلیدرها اختصاص دهید سعی کنید در مکان های عمومی مانند مترو و اتوبوس با مردم معاشرت کنید و از آنها درباره مکان هایی که باید از آن دیدن کنید مشورت بگیرید.

4- برای رفت و آمد از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید تا بیشتر با فرهنگ و زندگی مردم جایی که به آن سفر کرده اید آشنا شوید.

کارهایی مانند دوچرخه سواری و پیاده روی که هیچ هزینه ای برایتان ندارد نیز گزینه خوبی برای رفت و آمد در شهر است.

5- سعی کنید واژه های ابتدایی زبان جایی که به آن سفر کرده اید را یاد بگیرید. این موضوع باعث می شود هم کارتان در سفر راحتتر باشد و هم معاشرت بهتری با مردم داشته باشید.

6- به جای استفاده از کتاب های راهنمای سفر، سعی کنید خودتان به کشف مکان های جدید بپردازید و از مردم محلی کمک بگیرید.

7- اصراری نداشته باشید که حتما با بهترین پرواز سفر کنید و به بهترین هتل بروید. خیلی وقت ها اقامت در هاستل و مکان های ارزان چیزهای بیشتری به شما می آموزد.

زیاد خرج کردن در سفر و انجام دادن کارهای پرهزینه ضامن خوب بودن سفر و بیشتر خوش گذشتن به شما نیست!

8- سعی کنید به جای ثبت کردن هر لحظه از سفر و عکس گرفتن از همه جا، از لحظه لحظه سفرتان لذت ببرید.

لازم نیست حتما با عکس گرفتن از همه جا به دیگران ثابت کنید که آنجا بوده اید.چون لذت بردن شما از لحظه لحظه سفرتان از همه چیز مهمتر است.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط