best-coffee-in-world
1396/02/02 - 11:38 راهنمای سفر

بهترین قهوه جهان را کجا بنوشیم؟

با وجود اینکه با کمی دقت و پرس و جو در بیشتر کشورهای جهان می توان قهوه خوب و خوش طعم پیدا کرد، بعضی از کشورها هستند که قهوه در آن طعم دیگری دارد.

اگر قهوه باز هستید و به طعم قهوه اهمیت می دهید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را بخوانید تا برای یکبار هم که شده به بهانه امتحان کردن طعم بی نظیر قهوه برنامه سفرتان را به مقصد مورد نظرتان بچینید.

اگر قصد سفر به این مقاصد را دارید می توانید برای خرید بلیط هواپیما و رزرو بلیط هواپیما خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

سیاتل

مسلما تعجبی ندارد که سیاتل به عنوان یکی از بهترین شهرهای قهوه در سراسر دنیا انتخاب شده است. در سال 1971 میلادی، نخستین قهوه خانه در این شهر افتتاح شد. جالب است که در این شهر برای هر 100 هزار شهروند سیاتل، 35 فروشگاه قهوه وجود دارد. بر اساس این آمار، بیشترین کافی شاپ های موجود در سراسر کشور در سیاتل مستقر هستند.

هاوایی

هاوایی تنها نقطه در ایالات متحده آمریکاست که در آن تولید قهوه صورت می گیرد. اما نه یک قهوه معمولی، که قهوه ای بسیار استثنایی و خوشمزه.

در این مجمع الجزایر می توانید چشیدن طعم استثنایی قهوه را تجربه کنید.

اندونزی

کشت قهوه در اندونزی به قرن 18 میلادی، یعنی زمانی که این کشور تحت استعمار هلند بود برمی گردد.

این کشور که اولین کشتزار قهوه بعد از اتیوپی و شبه جزیره عرب محسوب می شود، قهوه های متنوع برای سلایق مختلف دارد که می توانید طعم مورد علاقه تان را از میان آنها انتخاب کنید.

برای مثال قهوه اکسلسو قهوه ای بسیار یکدست و تمیز است که ته مزه آن گرم است و طعمی همچون هل و دارچین دارد.

کاستاریکا

کاستاریکا با تولید 108 کیلوگرم قهوه در سال، سیزدهمین تولیدکننده بزرگ قهوه در دنیاست. کاستاریکایی ها، قهوه را «دانه های طلایی» می دانند زیرا باعث رونق اقتصاد کشور می شود.

به شما توصیه می کنیم از مزارع کشت قهوه در سانتا ماریا د دوتا در کاستاریکای مرکزی دیدن کنید. این دهکده کوچک کوهستانی پر از مزارع کشت قهوه است و شاید بهترین مکان برای نوشیدن یک فنجان قهوه تلخ به نام «کافه سیتو» باشد.

پاریس

برخی از افرادی که روی قهوه وسواس دارند، اعتقاد دارند قهوه های پاریس چیز خاصی نیست: دانه های برشته شده و دم شده در دستگاه هایی با کیفیت پایین! اما پاریس بیشتر برای قهوه خانه های دلفریبش مشهور است. میز و صندلی های بسیار راحتی که در فضای بیرون کافه در مکانی دنج قرار دارند و عطر و بوی قهوه و اسپرسو واقعا دوست داشتنی است.

پس اگر خیلی وسواسی نیستید، پاریس را هم در لیست خود قرار دهید تا از قهوه خوردن در کافه های آن لذت ببرید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط