best-countries-for-people-with-disabilities
1395/09/13 - 11:16 راهنمای سفر

کدام کشورها بهترین امکانات را برای معلولان دارند؟

معمولا بیشتر افراد هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب جایی که می‌خواهند به آن سفر کنند، فاکتورهایی چون آب و هوا، جاذبه‌های گردشگری، هزینه و ... را در نظر می‌گیرند. اما داستان انتخاب مقصد سفر برای معلولان و افراد کم‌توان جسمی کاملا متفاوت است. ملاک‌های آنها در انتخاب شهری که می‌خواهند به آن سفر کنند، مقدم بر هر چیز دیگر، دسترسی به امکانات عمومی، کیفیت مراقبت‌های بهداشتی و یا حتی پاکیزگی هوا است.

امروز به مناسبت روز جهانی معلولان، بهترین کشورهای جهان از نظر خدمات رسانی به معلولان را به شما معرفی می‌کنیم. این کشورها امکانات و شرایط‌‌شان، متناسب با استفاده معلولان است.

بسیاری از شهرهای توریستی جهان موظفند وسایل حمل و نقل عمومی، امکانات و خدمات خود را برای استفاده معلولان بهینه‌سازی کنند.

مثلا شهرداری پاریس از سال 2009 ملزم شد که با یک برنامه‌ریزی دقیق، تا پایان سال 2015 امکانات این شهر را برای استفاده معلولان مهیا کند. به همین خاطر بیش از یک میلیارد و 400 میلیون یورو بودجه به این کار اختصاص پیدا کرد.

یادمان باشد که یک جامعه زمانی می‌تواند پیشرفت کند که از تمام ظرفیت‌ها و توانایی‌هایش استفاده کند. اگر امکانات و فضای یک شهر، امکان حضور فعال افراد معلول و فعالیت آنها در جامعه را فراهم کند، همه می‌توانند از توانایی‌های آنها استفاده کنند و نفع ببرند. به گزارش اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا، در سال 2015 بیش از پنج میلیون معلول در دستگاه اداری این کشور استخدام شده بودند و کار می‌کردند.

در حال حاضر بسیاری از کسانی که در کشورهای توسعه‌یافته‌ مانند ایران، دچار معلولیت هستند به دلیل نبود امکانات مناسب در سطح شهر و کم‌توجهی به نیازهایشان مجبور به خانه‌نشینی شده‌اند و نمی‌توانند در جامعه حضور پیدا کنند.

آمار زیر که مناسب‌ترین کشورها برای معلولان در آن ذکر شده است، بر اساس معیارهای کلیدی مانند نرخ معلولان شاغل، دسترسی به امکانات عمومی، تعداد پزشکان و ... در هر کشور ارائه شده است.

1. استونی (جمهوری اِستونی کشوری در منطقه بالتیک در شمال اروپا است.)

2. فرانسه

3. آلمان

4. ایرلند

5. ایتالیا

6. ژاپن

7. کشورهای اروپای شمالی

8. روسیه

9. سن مارینو

10. آفریقای شمالی

11. ایالات متحده آمریکا

برای سفر به این کشورها و خرید بلیط هواپیما می‌توانید به فلایتیو، صفحه پروازهای خارجی، مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط