معرفی بهترین رستوران های ایران
1396/06/11 - 14:08 راهنمای سفر

معرفی بهترین رستوران های ایران

اگر بخواهیم از ویژگی‌هایی که ایران را در جهان به شهرت رسانده است نام ببریم بدون شک یکی از مهمترین آن‌ها غذاهای ایرانی است. غذاهایی که آوازه طعم، رنگ و بوی آن‌ها گداگرد جهان پیچیده است و خاطره‌ای از مزه‌های مختلف را در ذهن مسافران ایران ثبت می‌کند. اما برای تجربه یک غذای خوب در سفر انتخاب رستوران در صدر اهمیت قرار دارد. هرچند که بعضی رستوران‌ها خود جاذبه گردشگری محسوب می‌شوند و رفتن به آن‌ها با رفتن به یک موزه برابری می‌کند. ما در فلایتیو می‌خواهیم رستوران‌هایی را به شما معرفی کنیم که در هنگام سفر بهتر است رفتن به آن‌ها را در برنامه خود قرار دهید.

(برای خرید بلیط اینترنتی هواپیما و خرید بلیط اینترنتی قطار به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

رستوران خاور خانم

نام گیلان با نام رستوران خاور خانم گره خورده است. کمتر کسی است که گذرش به شمال ایران بیفتد و سری به این رستوران کم‌نظیر نزند. غذاهای خانگی و غذاهای سنتی شمال با دستپخت جادویی خاور خانم گرداننده این رستوران، آن را به شهرت رسانده‌اند. رستوران خاور خانم در سرولات و در جنوب چابکسر واقع شده است.

رستوران نایب تهران

در تهران رستوران با کیفیت به وفور دیده می‌شود. اما آن‌ها که رگ و ریشه‌شان به گذشته می‌رسد، انگشت‌شمارند. یکی از رستوران‌های قدیمی، معروف و با کیفیت تهران، رستوران زنجیره‌ای «نایب» است. این رستوران که در دسته اولین رستوران‌های فعال در تهران قرار می‌گیرد، کارش را از بازار شروع کرد و همچنان هم شعبه بازار آن محبوبیت ویژه‌ای دارد. جالب است که بدانید خاستگاه چلوکباب همین رستوران نایب است که در حدود 150 سال پیش اولین بار تهیه شد و به مذاق ایرانی‌ها خوش آمد و پس از آن به یکی از اصلی‌ترین غذاهای ایران بدل شد. این رستوران در تهران چندین شعبه دارد و علاوه بر شعبه بازار، شعبه پسیان و سعادت‌آباد آن نیز شهرت زیادی دارند.

رستوران پسران کریم

رستوران پسران کریم از سال 1300 تأسیس شده و بی شک یکی از بهترین رستوران‌های شهر مشهد است. این رستوران که در حال حاضر 3 شعبه در این شهر دارد، به اعتقاد مشتریانش خوشمزه‌ترین چلو گوشت و چلو ماهیچه شهر مشهد را طبخ می‌کند.

شعبه اصلی رستوران پسران کریم در بلوار خیام قرار دارد و جز چلو گوشت و چلو ماهیچه، مابقی غذاهایش نیز از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردارند.

رستوران شهرزاد اصفهان

رستوران شهرزاد یکی از معروفترین رستوران های اصفهان است که در خیابان چهارباغ عباسی، خیابان عباس آباد واقع شده.این رستوران که ویژگی منحصر به فرد آن تزئینات نقاشی و آینه‌کاری‌های سنتی و شیک است، دارای انواع غذاهای ایرانی و فرنگی است و سالنی مجزا برای مراسم‌های گوناگون دارد. در این رستوران می‌توانید غذاهای سنتی اصفهانی چون «کباب حسینی» یا کباب چوبی را هم امتحان کنید.

رستوران سرچشمه رودبار

رستوران سرچشمه رودبار برای آن‌ها که از جاده رشت به شمال ایران سفر می‌کنند و از منجیل و رودبار می‌گذرند، نامی آشنا است. این رستوران با دو شعبه در رودبار شهرتی بسیار دارد. شعبه اصلی سرچشمه در جاده منجیل و رودبار است و شعبه دوم آن در ارتفاعات رودبار. معروف است که بهترین شامی رودباری در این رستوران طبخ می‌شود.

رستوران جلالی تبریز

معروفترین رستوران تبریز جلالی است. رستورانی که در تبریز چندین شعبه دارد و آوازه غذاهایش حتی تا بیرون از تبریز هم پیچیده شده است. شعبه اصلی رستوران جلالی در خیابان ولیعصر تبریز و پارک صائب واقع شده است. انواع کباب و همچنین غذاهای سنتی تبریز در منوی این رستوران یافت می‌شوند . یکی از بهترین کوفته‌تبریزی‌ها را در این رستوران می‌توان تجربه کرد. اما شهرت این رستوران از کباب‌های بناب بسیار بزرگ و با کیفیتش می‌آید.

فلایتیو امکان خرید بلیط چارتر را برای شما فراهم کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط