بهترین رستوران های مشهد کدامند؟
1396/05/10 - 11:12 راهنمای سفر

بهترین رستوران های مشهد کدامند؟

مشهد یکی از توریستی‌ترین شهرهای ایران است. چرا که به خاطر وجود حرم امام رضا (ع) سالانه مورد بازدید میلیون‌ها زائر و توریست قرار می‌گیرد.

این شهر در شمال شرقی ایران قرار گرفته و مرکز استان خراسان رضوی است و در زمان افشاریان، پایتخت ایران بوده. مشهد با 328 کیلومتر مربع مساحت، دومین شهر پهناور ایران بعد از تهران است و دومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران محسوب می‌شود.

برای سفر به مشهد راه های مختلفی دارید. می‌توانید با قطار، هواپیما، اتوبوس و یا ماشین شخصی خودتان به مشهد سفر کنید. امن ترین راه سفر به این شهر با قطار و کوتاه ترین راه از نظر زمان، سفر با هواپیماست.

فلایتیو امکان خرید بلیط پرواز چارتر، بلیت هواپیما و بلیط قطار را برای شما فراهم کرده است.

با بهترین رستوران‌های این شهر بیشتر آشنا شوید.

بهترین رستوران های مشهد

رستوران پسران کریم

رستوران پسران کریم از سال 1300 تأسیس شده و بی شک یکی از بهترین رستوران‌های شهر مشهد است. این رستوران که در حال حاضر 3 شعبه در این شهر دارد، به اعتقاد مشتریانش خوشمزه‌ترین چلو گوشت و چلو ماهیچه شهر مشهد را طبخ می‌کند.

شعبه اصلی رستوران پسران کریم در بلوار خیام قرار دارد و جز چلو گوشت و چلو ماهیچه، مابقی غذاهایش نیز از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردارند.

رستوران معین درباری

رستوران معین درباری یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های شهر مشهد است. این رستوران در سال 1280 هجری شمسی مصادف با سلطنت مظفرالدین شاه قاجار توسط حاج اصغر معین درباری در محله چهارسوی نوغان افتتاح شد و سال‌های پس از آن نیز توسط خاندان معین درباری اداره می‌شد.

این رستوران که شهرت زیادی به خاطر طبخ انواع کباب، به خصوص کباب شیشلیک آن دارد، از بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه در طبخ غذاهای خود استفاده می‌کند.

رستوران ارم شاندیز

رستوران ارم شاندیز مشهد یکی از رستوران‌های اصیل ایرانی در مشهد است که به خاطر سرویس دهی سریع و مدرن در بین رستوران‌ها متمایز شده است.

این رستوران که نرسیده به میدان دوم شاندیز قرار دارد، شیشلیک بسیار معروفی دارد.

دیزی سرای سید جاغرق

دیزی سرای سید جاغرق در مشهد، ابتدای جاده روستای ییلاقی جاغرق قرار گرفته و در سال 1374 افتتاح شده است.

جالب است بدانید که این دیزی سرا زبانزد همه، حتی دیزی سراهای مشهد می باشد طوریکه اگر در مشهد قصد رفتن به دیزی سرا و خوردن دیزی سنگی کردید و از یک مشهدی آدرس دیزی سرا  پرسیدید بدانید بی شک دیزی سرای  سید را به شما معرفی خواهد کرد!

این دیزی سرا همه روزه از 12 تا 14 و 20 تا 24 در میان باغی سرسبز و کوهستانی پذیرای شما است.

 

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط