رستوران‌های خاورمیانه‌ای در استانبول
1397/07/04 - 15:00 راهنمای سفر

با بهترین رستوران‌های خاورمیانه‌ای در استانبول آشنا شوید

استانبول برای قرن‌ها شاهراهی برای تمدن‌ها و برگزاری رویدادهای تاریخی مهم بوده است. هر قومی که از این شهر عبور کرده، چیزی از فرهنگ خود را در آن به یادگار گذاشته است. در این میان تاثیر کشورهای منطقه خاورمیانه در استانبول به‌وفور به چشم می‌خورد. فلایتیو به همین بهانه به سراغ برخی از بهترین رستوران‌های خاورمیانه‌ای در استانبول برای امتحان طعم لذیذ غذاهای این منطقه رفته است.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی به فلایتیو مراجعه کنید.

کبابی سلطان احمد

وقتی‌که به غذای ترکی و خاورمیانه‌ای فکر می‌کنیم، همه ما به یاد کباب می‌افتیم. کبابی سلطان احمد بهترین کباب‌ها را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. کباب علی نازیک و جوجه‌کباب‌های این رستوران فوق‌العاده هستند. صاحب کبابی سلطان احمد علاوه بر سرو غذاهای سنتی و دوست‌داشتنی خاورمیانه، به همراه کارکنان خود از شما به گرمی و با تشریفات منطقه خاورمیانه پذیرایی می‌کند.

رستوران باغ بابِلی

رستوران باغ بابلی از سال ۲۰۰۳ تاکنون مشغول ارائه خدمات به مردم محلی و گردشگران است. این رستوران در محله مشهور سلطان احمد واقع شده و توسط خانواده‌ای اداره می‌شود که برای بیش از ۲۰ سال در صنعتی گردشگری فعال بوده‌اند. علاوه بر غذاهای دریایی لذیذ این رستوران، نباید از خوراکی‌های سنتی دوران عثمانی آن غافل شد. تمامی این موارد در فضایی با حال و هوای خاورمیانه‌ای دورهم جمع شده‌اند.

رستوران Varka Antakya Lezzetleri

این رستوران یکی دیگر از رستوران‌های خاورمیانه‌ای در استانبول است. می‌توان در اینجا انواع کباب‌های سنتی با سس‌های فلفل قرمز را یافت که در هیچ کجای دیگر دنیا پیدا نمی‌شوند. صاحب رستوران تخصص بالایی در تهیه غذاهای منطقه انطاکیه دارد. غذاهایی که تهیه آن‌ها بسیار سخت و زمان‌بر هستند. این رستوران در نزدیکی خیابان استقلال واقع شده است.

رستوران Sirvan Sofrasi

این رستوران که در قلب استانبول و نزدیکی مسجد آبی در میدان سلطان احمد و مجاورت مسجد ایاصوفیه واقع شده است، بسیار مشهور بوده و به‌سختی از دید شما پنهان می‌ماند. رستوران یک کسب‌وکار خانوادگی بوده و برای دهه‌ها در صنعت رستوران‌داری فعال است. در اینجا انواع غذاهای ترکی، عثمانی و خوراکی‌های منطقه آناتولی سرو می‌شوند. به هنگام حضور حتما کباب اسکندر و کباب همراه با گوجه را امتحان کنید.

رستوران Nar Grill House

این رستوران را می‌توان مایه غرور عرصه خوراکی ترکی در شهر نامید. Nar Grill یکی از رستوران‌های خاورمیانه‌ای در استانبول است که کباب‌های فوق‌العاده‌ای تهیه کرده و نظیر آن در محله شهر قدیمی یافت نمی‌شود. گوشت مصرفی رستوران از گوسفند و بره بوده و از مزرعه‌ای کوچک در شهر تریس تهیه می‌شود. غذاهای سنتی و دیرپز منطقه آناتولی یکی دیگر از گزینه‌های این رستوران بوده و ارزش صبر کردن را دارند.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط