خرید سوغاتی در مسکو
1397/08/16 - 15:00 راهنمای سفر

بهترین مکان‌ها برای خرید سوغاتی در مسکو

دوست داشته باشید یا نه سوغاتی خریدن بخش اجتناب‌ناپذیر سفر است. شما چه در امر هدیه خریدن خوب باشید چه کسی باشید که اولین چیزی که در بساط دستفروش خیابان دیدید را به عنوان هدیه بخرید، همیشه حس خوبی است که چیزی از سفر همراه خود بیاورید. پس اگر به زودی قصد دارید برای تعطیلات به مسکو بروید، در این مقاله بهترین مکان‌ها برای خرید یادگاری از پایتخت روسیه را به شما معرفی خواهیم کرد.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

بازار میدان سرخ

درست مقابل ورودی ایستگاه متروی "تترالنایا" صفی از مغازه‌های رنگارنگ فروش انواع سوغاتی‌های معمول روسیه را مشاهده می‌کنید. شاید میدان سرخ بهترین مکان برای تهیه سوغاتی‌های ارزان قیمت نباشد اما اگر تنها زمان گشتن در کرملین را دارید و برنامه‌ای جدی برای خرید هدیه را ندارید، این مکان، جایی است که می‌توانید سوغاتی‌های واجب اما با قیمت بالا مانند عروسک ماتروشکا و کلاه اوشانکا را خریداری کنید.

آربات قدیمی

هیچ تور مسکویی بدون قدم زدن به آرامی در این خیابان تاریخی زیبا، کامل نمی‌شود. این خیابان در قلب مسکو واقع شده و معروفترین خیابان شهر مخصوص عابر پیاده است. انواع سرگرمی‌ها از نمایش موسیقی زنده و تتوکارها تا کاریکاتوریست‌ها و مغازه‌های سوغات‌فروشی در این خیابان وجود دارد. در این مکان نسبت به میدان سرخ انواع گسترده‌تری از هدیه‌ها را می‌توانید با قیمت مناسب‌تری تهیه و به خانه ببرید.

اسپارو هیلز (تپه‌های گنجشک)

یکی از جاذبه‌های نمادین مسکو اسپاروهیلز است، مکانی که شما می‌توانید از دیدن چشم‌انداز وسیع شهر لذت ببرید، تمام 7 آسمان‌خراش استالین را یکجا مشاهده کنید و یکی از آنها –دانشگاه دولتی مسکو را از نزدیک ببینید. توریست‌ها همچنین می‌توانند با تله‌کابین یا قایق شهر را از زاویه‌های مختلف مشاهده کنند. تعجبی ندارد که این مکان بسیار شلوغ می‌شود و میلیون‌ها سوغاتی در اینجا به فروش می‌رسد. قیمت‌ها معقول هستند اما تنها کسانی راضی هستند که فراتر از گیره‌های آهن‌ربایی یخچال، چیزی نمی‌خرند.

موزه مسکو

اگر به دنبال هدیه‌های نفیس و الهام‌بخش مسکو هستید، باید مستقیم به موزه مسکو بروید. در این مکان خبری از کلاه اوشانکا و بشقاب‌های پرزرق‌وبرق نیست. کتابهای نادر تاریخ مسکو با قفسه کتاب طراحی شده با جواهرات در این موزه قرار دارد. پوسترها، نقشه‌ها، کیف‌های زنانه و گیره‌های آهن‌ربایی یخچال در این مکان وجود دارند و بسیار زیبا هستند. وقتی به خانه برگردید، دوستانتان بر سر گرفتن آن‌ها باهم دعوا خواهند کرد.

بازار ایزمیلوفسکی

اگر سوار مترو شوید و به سمت شرق مسکو بروید، مستقیم با بهشتی از مغازه‌های سوغاتی‌فروشی مواجه می‌شوید. بزرگترین و محبوبترین بازار در مسکو که تمام سوغاتی‌های قابل تصور در آن بفروش می‌رسد: از آنتیک‌های دوران شوروی تا تابلوفرش‌های آسیایی. اگر کمی بیشتر به عمق بازار بروید، قیمت‌ها کاهش می‌یابد و می‌توانید معامله‌های بهتری انجام دهید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط