رستوران‌های برتر پاریس
1397/08/13 - 17:00 راهنمای سفر

با رستوران‌های برتر پاریس آشنا شوید

برتری آشپزی در پاریس غیرقابل‌رقابت با سایر شهرها، مشهور برای اشرافیت آن و بسیار حرفه‌ای است. از رستوران‌هایی با ستاره میشلین در هتل‌های ۵ ستاره این شهر تا قایق‌های موجود در کانال‌ها که امروزه نقش رستوران را ایفا می‌کنند، پاریس گزینه‌های جذابی برای صرف یک وعده غذا دارد. فلایتیو نگاهی به برخی از رستوران‌های برتر این شهر برای سرو شاهکارهای خوراکی انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما دبی به فلایتیو مراجعه کنید.

گای ساوُی

قرار ندادن نام رستوران گای ساوُی در صدر این فهرست، گناهی نابخشودنی است؛ به‌خصوص اینکه این رستوران اخیرا و برای دومین سال متوالی عنوان «بهترین رستوران دنیا» را به خود اختصاص داده است. سرآشپز رستوران که گوردون رمزی، آشپز مشهور دنیا را آموزش داده، مالک گای ساوُی در سمت چپ رودخانه سن است. یکی از اصول مهم او این است که «انسان کاملا به محیط اطراف خود وابسته است» و تنها باید طعم غذایی را بچشد که در فصل خود در دسترس است. به هنگام حضور در این رستوران، حتما صدف دریایی آن را امتحان کنید. دلیل اصلی قرار گرفتن نام این رستوران در میان بهترین‌ها، عرضه حیرت‌انگیز خوراکی‌ها با استفاده از تکنیک‌های منحصربه‌فرد است.

سالوادور دالی

هتل موریس یکی از هتل‌های اشرافی دنیا در ساختمانی به قدمت ۳ قرن با رستورانی لوکس به نام سالوادور دالی است. رستوران به یاد سالوادور دالی چنین نامی را برای خود برگزیده است، زیرا او یک‌بار از مسئولین هتل تقاضا می‌کند که اجازه دهند یک گله گوسفند وارد اتاق او شود؛ باور کردن این موضوع سخت است. بار دیگر او یک اسب را به اتاقش می‌آورد. از همه جالب‌تر اینکه او یک‌بار از خدمه هتل می‌خواهد تا برای او از سرویس بهداشتی مجاور چند پشه بگیرند و او برای هر پشه ۵ فرانک (حدودا یک یورو) می‌پردازد. رستوران سالوادور دالی دو ستاره میشلین دارد و تجربه‌ای متفاوت از سرو غذا را به شما ارائه می‌دهد.

جورج

ساختمان زیبای هتل جورج پنجم در بلوار شانزه لیزه واقع شده و از سال ۱۹۲۸ تا به امروز در حال ارائه خدمات است. رستوران هتل با همین نام دارای ستاره میشلین بوده و غذاهایی به سبک مدیترانه‌ای را سرو می‌کند. رستوران مشرف به طاق پیروزی، برج ایفل و کاخ بزرگ است و غذاهای خوشمزه آن با دقت هرچه‌تمام‌تر تزئین شده‌اند. سیمونه زانونی، سرآشپز رستوران که برای گوردون رمزی هم کار کرده، می‌گوید: «یک وعده غذا، وقتی‌که با عشق برای تهیه آن کار می‌کنید، خاطره‌انگیز می‌شود.» شما نه‌فقط به خاطر غذاهای این رستوران، بلکه به دلیل وجود ۱۲ هزار گل تازه که هر هفته در هتل تعویض می‌شوند، حیرت‌زده خواهید شد.

L'Orangerie

اگر علاقه‌مند به امتحان غذا در محیطی اشرافی با سبک آرت دکو هستید، پس صرف شام در رستوران L'Orangerie می‌توان گزینه‌ای مناسب برای شما باشد. شهرت رستوران قابل‌مقایسه با مکانی دیگر نیست؛ آن‌ها توانسته‌اند تنها ۸ ماه پس از افتتاح رستوران، یک ستاره میشلین دریافت کنند. غذاهای رستوران در نوع خود یک شاهکار هنری محسوب می‌شوند و رستوران مشرف به حیاط مرمری کاخ ورسای برای تجربه‌ای حیرت‌انگیز است. غذاهای رستوران از طبیعت الهام گرفته‌اند و در تهیه آن‌ها از بهترین مواد اولیه فصلی استفاده شده است. دیوید بیزت، سرآشپز رستوران، با افتخار منویی از غذاهای فصلی را در اختیار میهمانان قرار می‌دهد و گزینه‌هایی را پیشنهاد می‌کند که به‌عنوان «یک غذای فرانسوی سنتی همراه با اشرافیت، خلوص و ظرافت» توصیف می‌شوند.

Le Cinq

رستوران Le Cinq به خاطر داشتن سه ستاره میشلین به خود می‌بالد. ردپایی از طلاکاری‌های پیوسته در گوشه و کنار رستوران به چشم می‌خورد، اما موضوعی مهم‌تر این رستوران را متمایز کرده است؛ Le Cinq با افتخار گام به‌سوی استفاده از روش‌های دوستدار محیط‌زیست برداشته است و اولین رستوران در دنیای غذاهای لوکس در این زمینه محسوب می‌شود. سرآشپز رستوران به‌طور ویژه خود را متعهد به حفظ و مراقبت از اقیانوس‌ها می‌داند و روش‌هایی را برای به حداقل رساندن دور ریز غذاها ابداع کرده است. او علاوه بر این کار، همیشه از مواد اولیه محلی و فصلی استفاده کرده و سعی می‌کند به‌جای مقابله، از آن‌ها الهام بگیرد؛ بنابراین، در رستوران Le Cinq یک وعده غذای تازه با مواد اولیه فصلی انتظار شما را می‌کشد.

ASPIC

رستوران ASPIC یک ماجراجویی خوراکی برای سرآشپز بااستعداد، کوئنتین ژیرو، است. تنها چند میز در رستوران دنج او به چشم می‌خورد که بر روی آن‌ها غذاهای تهیه‌شده از مواد فصلی سرو می‌شوند. چیزی که این رستوران را خیلی خاص می‌کند این است که آن‌ها تنها یک منو با ۷ غذای ثابت در آن دارند. اگرچه ممکن است یک غذا برای شما حدود ۶۵ یورو تمام شود، اما رستوران تضمین می‌دهد که تمامی گزینه‌های ثابت در منو از مواد اولیه تازه با روش‌های پخت منحصربه‌فرد تهیه شده‌اند.

La Nouvelle Seine

قطعا نیازی نیست تا برای کشف یک تجربه لذت‌بخش از خوراکی‌های پاریسی، در یک رستوران ستاره‌دار میشلین غذا بخورید؛ رستوران La Nouvelle Seine گزینه‌ای ایده آل برای تایید این حرف است. دلیل محبوبیت فراوان رستوران سرو غذاهای دریایی لذیذ نظیر شاه‌میگو یا ماهی سالمون با انبه و پیازچه است. این رستوران قایقی در مکانی جذاب و پایین کلیسای نوتردام با معماری حیرت‌انگیز آن قرار دارد. تعداد کمی از رستوران‌ها چنین نمای حیرت‌انگیزی دارند. اگر این موارد کافی نیستند، همیشه برنامه‌های متنوعی برای سرگرم کردن شما در رستوران برگزار می‌شود.

Le Galion

اگر ایده شام خوردن بر روی یک قایق در پاریس و تماشای ستاره‌ها در آسمان از روی رود سن آرزوی شماست، پس باید یک شب را در رستوران Le Galion بگذرانید. این رستوران قایقی حیرت‌انگیز در سال ۱۹۱۰ در نورماندی ساخته شد و وقتی‌که بر روی آن شام می‌خورید، حس زندگی در گذشته به سراغ شما می‌آید. طراحی رستوران کاملا حس و حال دریانوردی را در ما زنده می‌کند. سرآشپز و خدمه رستوران به خاطر سرو دسرهای لذیذ، از شیرینی وانیلی گرفته تا شیرینی‌های ناپلئونی با توت‌فرنگی، بسیار مورد تحسین قرار می‌گیرند.

Dans le Noir

بدون شک اصالت در تجربه غذایی باید در دستور کار بهترین رستوران‌های پاریسی قرار بگیرد. اگر چنین باشد، هیچ کجا بهتر از تاریکی مطلق برای صرف یک شام عالی وجود ندارد. رستوران Dans le Noir? به معنی «در تاریکی؟» در سال ۲۰۰۴ برای پذیرایی از افراد با مشکلات بینایی تاسیس شد. هدف از تاسیس چنین رستورانی، برقراری ارتباط مجدد با غده‌های چشایی بدون حواس‌پرتی ناشی از محیط اطراف و زندگی روزانه بود؛ این ایده به حدی جذاب بود که به‌سرعت در تمام دنیا نسخه‌برداری شد. موسسان این رستوران به‌تازگی در حال خلق مفاهیم ابتکاری دیگر با هدف مواجهه با مشکل ناشنوایی در کافه‌ای به نام «سکوت» هستند.

Café de Flore

نام پاریس در تاریخ ادبیات دنیا با شمار فراوانی از نویسندگان مشهور گره خورده است. به همین خاطر بد نیست تا حداقل نام یک مکان در این فهرست، به خاطر پیوند عمیق آن با ادبیات، گنجانده شود. Café de Flore باید از سوی هرکسی که عاشق فرهنگ است، مورد بازدید قرار بگیرد. این کافه در گذشته به نخبگان فرهنگی نظیر نویسندگان، فلاسفه و هنرمندانی چون پابلو پیکاسو خدمت می‌کرده است. مشهورترین شخصیتی که این کافه به خود دیده، سیمون دو بووار، نویسنده کتاب «خون دیگران» است. او هر روز صبح به هنگام صرف صبحانه، بخشی از این کتاب را بر سر یکی از میزهای کافه کامل می‌کرده است. به هنگام صرف غذا در این محیط جذاب، هرگز متوجه نخواهید شد که کدام اسطوره ادبی ممکن است در گذشته بر سر میز و در مقابل شما نشسته باشد.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط