بهترین اپلیکیشن‌های ایمنی
1397/05/02 - 11:00 راهنمای سفر

بهترین اپلیکیشن‌های ایمنی برای زنان در هندوستان

بر طبق گزارشی هشداردهنده از سوی سازمان جرائم ملی در سال ۲۰۱۷، نرخ جرم علیه زنان در هندوستان در ۵ سال اخیر افزایش یافته است. اهمیت اطمینان از امنیت زنان در این کشور نسبت به همیشه بیشتر شده و دولت هندوستان گام‌هایی را در این زمینه برداشته است. به‌علاوه، فناوری نیز به کمک زنان آمده و اپلیکیشن‌های متعددی را برای حفاظت از آن‌ها روانه بازار کرده است. فلایتیو نگاهی به برخی از بهترین اپلیکیشن‌های ایمنی برای زنان در هنگام سفر به هندوستان انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیمای هند به فلایتیو مراجعه کنید.

My Safetipin

اپلیکیشن My Safetipin را می‌توان یکی از نرم‌افزارهای مبتنی بر نقشه‌های GPS دانست که ایمن‌ترین مسیرها را به زنان نشان می‌دهد. این نرم‌افزار اقدام به امتیازدهی امنیت هر مکان می‌کند؛ در این نرم‌افزار علامت قرمز در نقشه به معنی ناامن بودن منطقه، سبز به معنی امن بودن و زرد به معنی امنیت کم است. به‌علاوه، اپلیکیشن به شما در مورد وسایل حمل‌ونقل عمومی قابل‌دسترس در منطقه، ایستگاه پلیس، داروخانه یا دستگاه خودپرداز و شلوغی هر منطقه اطلاع داده و موقعیت شما را با استفاده از GPS برای اعضای خانواده ارسال می‌کند. My Safetipin همچنین به کاربران امکان ثبت نقاط ناامن کشور برای کمک به دیگران را می‌دهد. این اپلیکیشن به زبان‌های انگلیسی، هندی و اسپانیایی در دسترس است.

Smart24x7

اپلیکیشن Smart24x7 که برای امنیت زنان و سالمندان طراحی شده است، مستقیما با چندین اداره پلیس ارتباط دارد. کار با این نرم‌افزار ساده و آسان است. دکمه‌ای به نام PANIC در این اپلیکیشن وجود دارد که با فشردن آن، به‌سرعت هشداری برای تمامی شماره‌های ثبت‌شده در فهرست تماس‌های اضطراری شما و همچنین پلیس ارسال می‌شود. این اپلیکیشن همچنین اقدام به ضبط صدا و تصویر به هنگام قرارگیری شما در موقعیت خطرناک و اشتراک آن با پلیس می‌کند. پیام‌های هشدار از طریق GPS تولید می‌شوند، اما در صورت از کار افتادن GPS، موقعیت مکانی و پیام هشدار از طریق پیام کوتاه ارسال می‌شود. دیگر ویژگی شگفت‌انگیز این اپلیکیشن، پشتیبانی مرکز تماس آن است که انواع خدمات اضطراری نظیر آمبولانس و آتش‌نشانی را ارائه می‌دهد.

Himmat

این اپلیکیشن رایگان ایمنی توسط پلیس دهلی و مخصوص زنان در پایتخت طراحی شده است. کاربران باید برای استفاده از اپلیکیشن اقدام به ثبت‌نام کرده و پس از دریافت کد تایید، روند ثبت‌نام آن‌ها تکمیل می‌شود. قابلیت اصلی این نرم‌افزار، ارسال موقعیت دقیق مکانی شما به همراه صدا و تصویر نواحی اطراف برای مرکز کنترل پلیس دهلی است. این نرم‌افزار به دو زبان انگلیسی و هندی در دسترس است.

Raksha

شاید بتوان Raksha را یکی از مهم‌ترین اپلیکیشن‌هایی نامید که هر زنی باید در هندوستان از آن استفاده کند. وقتی‌که واقعا به کمک احتیاج داشته باید، Raksha پیام هشداری همراه با موقعیت مکانی برای مخاطبین شما ارسال می‌کند. دیگر مزیت این اپلیکیشن این است که حتی در صورت غیرفعال بودن آن، همچنان می‌توان پیام هشدار را با فشرده کلید صدا برای مدت ۳ ثانیه ارسال کرد.

bSafe

bSafe را می‌توان یک اپلیکیشن جامع و کامل برای زنان دانست. این نرم‌افزار امکانات فراوانی نظیر ارسال پیام هشدار همراه با موقعیت مکانی شما و ضبط صدا و تصویر از اطراف شما را دارد. به‌علاوه می‌توان با قابلیت Follow Me این اپلیکیشن مسیر مجازی خود را با دوستان و خانواده از طریق GPS به اشتراک گذاشت. قابلیت Fake Call به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت قرار گرفتن در شرایط ناخوشایند، وانمود کنید که در حال صبحت با فردی در پشت تلفن هستید و می‌توانید به‌موجب آن از صحنه دور شوید. قابلیت Timer Alarm نیز به شما این امکان را می‌دهد تا یک زنگ هشدار خودکار که موقعیت مکانی شما را اطلاع می‌دهد تنظیم کنید و در صورت بررسی نکردن این آلارم قبل از ارسال، پیامی اضطراری از تلفن شما برای مخاطبانتان ارسال خواهد شد.

Nirbhaya

دیگر اپلیکیشن ایمنی که اقدام به ارسال پیام هشدار به همراه نمایش موقعیت مکانی شما در مواقع اضطراری برای مخاطبین می‌کند، Nirbhaya است. این نرم‌افزار همچنین دارای یک قابلیت «هشدار منطقه ناایمن» است که به‌سرعت نوتیفیکیشنی برای کاربر به هنگام قرارگیری در آن منطقه ارسال خواهد کرد.

Shake2Safety

ساده‌ترین اپلیکیشن برای زنان در هندوستان Shake2Safety است که برای استفاده از آن تنها باید تلفن هوشمند خود را تکان داد یا دکمه Power آن را برای ۴ بار فشرد. درنتیجه پیامی اضطراری از تلفن شما ارسال خواهد شد. این نرم‌افزار بدون نیاز به اینترنت و باز کردن قفل صفحه نمایش نیز کار می‌کند. به‌علاوه می‌توان با این اپلیکیشن سرقت، تصادف یا هرگونه بلایای طبیعی را گزارش کرد. دانلود Shake2Safety ضروری به نظر می‌رسد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط