بهترین دانشگاه های اسپانیا برای ادامه تحصیل
1396/05/15 - 16:07 راهنمای سفر

بهترین دانشگاه های اسپانیا برای ادامه تحصیل

  • دانشگاه بارسلونا (University of Barcelona)

دانشگاه بارسلونا در سال 1450 در شهر بارسلونا تأسیس شده و در سال 2015 رتبه 166 در میان بهترین دانشگاه‌های جهان را به دست آورده است.

این دانشگاه که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اسپانیا محسوب می‌شود، معماری منحصر به فرد قرون وسطایی دارد و دارای 19 دانشکده در رشته‌های مختلف است.

دانشکده‌های این دانشگاه: دانشکده زیست شناسی، شیمی، دندانپزشکی، تجارت و اقتصاد، آموزش، هنر، تاریخ و جغرافی، زمین شناسی، حقوق، کتابداری و علوم انفورماتیک، ریاضی، پزشکی، پرستاری، داروسازی، فلسفه، زبان، فیزیک و روانشناسی.

این دانشگاه در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه UCM مادرید (Universidad Complutense de Madrid)

دانشگاه UCM هم مانند دانشگاه بارسلونا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که در سال 1293 میلادی در شهر مادرید تاسیس شد.

این دانشگاه با داشتن بیش از 86،000 دانشجو و 9،500 کارمند ، بزرگترین دانشگاه اسپانیا و یکی از برترین دانشگاه‌های آن است.

دانشگاه UCM دانشمندان، نویسندگان، تاریخ‌نگاران و فلاسفه برجسته زیادی را در طول تاریخ خود به جهان معرفی کرده است و تاکنون 7 فارغ التحصیل آن برنده جایزه نوبل شده‌اند.

این دانشگاه در حال حاضر 80 رشته تحصیلی در 26 دانشکده مختلف  از جمله دانشکده هنر، بیولوژی، شیمی، توریسم، دندانپزشکی، علوم اقتصاد و تجارت، آی تی و کامپیوتر و ... دارد.

دانشگاه خودگردان مادرید (UAM)

دانشگاه خودگردان مادرید یکی از بهترین دانشگاه‌های اسپانیا است و در لیست ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه که از اعتبار خوبی در میان سازمان‌های مطرح جهانی مثل ال موندو، مجله تایمزهایر اجوکیشن، و سازمان بین المللی رنکینگ جهانی دانشگاه‌ها برخوردار است، فضای خوبی برای به اشتراک گذاشتن ایده‌ها، علم و فن ایجاد کرده است.

این دانشگاه در حال حاضر بیش از 30000 دانشجوی بین‌المللی دارد و دوره‌هایی مخصوص زبان‌های غیراسپانیایی برای دانشجویان برگزار می‌کند.

دانشگاه سالامانکا (Universidad de Salamanca)

دانشگاه سالامانکا قدیمی‌ترین دانشگاه فعال اسپانیا است که در سال 1164 تأسیس شده است. این دانشگاه در شهر سالامانکا، در استانی به همین نام و در بخش خودمختار کاستیا و لئون واقع شده است.

دانشگاه سالامانکا اولین مرکز آموزش عالی در اسپانیا است که به آن عنوان دانشگاه اعطا شده و برایش قوانین سازمانی و نحوه تخصیص منابع مالی ایجاد شده است.

هرساله تعداد قابل ‌توجهی دانشجوی خارجی در این دانشگاه پذیرفته می‌شوند که تعداد آنها در حال حاضر به 30000 دانشجو رسیده است.

این دانشگاه که برای رشته‌های مختلفی دوره آموزشی برگزار می‌کند، بیش از هر چیز در رشته‌های علوم اقتصاد و علوم سیاسی سرآمد است.

(برای سفر به اسپانیا و خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل خارجی و رزرو بلیط می‌توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.)

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط