شهر الا در سریلانکا
1397/10/15 - 17:00 راهنمای سفر

برترین کارهایی که می‌توان در شهر الا در سریلانکا انجام داد

اِلا (Ella) شهری کوهستانی در ارتفاعات مرکزی سریلانکا است که حدود هزار متر از سطح دریا فاصله دارد. مسیر راه‌آهن کندی (Kandy) تا الا یکی از خاطره‌انگیزترین مسیرهای ریلی در جهان بوده و بدون شک بهترین راه برای رسیدن به این شهر است. اگرچه الا شهر بزرگی نیست، اما جاذبه‌های گردشگری فراوانی، از مسیرهای کوه‌پیمایی و آبشارها گرفته تا کافه‌های مختلف، دارد.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

قله آدام کوچک و صخره الا

اکثر بازدیدکنندگان از الا به خاطر مسیرهای کوهستانی به این شهر می‌آیند. صخره الا و قله آدام کوچک از مشهورترین جاذبه‌های کوه‌پیمایی شهر هستند. بهتر است تا صبح زود راهی این مسیرها شد، زیرا بارش باران در هنگام بعدازظهر در این شهر امری عادی است. هر دو مقصد کوه‌پیمایی مناظر زیبایی از طبیعت سریلانکا را تقدیم شما خواهند کرد. هردوی این مسیرها در داخل شهر بوده و نیازی به راهنما ندارند.

به دیدار آبشارها بروید

حدود ۴۰۰ آبشار در سریلانکا به چشم می‌خورد، پس چرا نباید از برخی از آن‌ها دیدن کرد؟ می‌توان آبشارهایی چون راوانا الا، بامباراگاما، دونهیندا و دیالوما را در اطراف الا پیدا کرد. در نزدیکی آبشار بامباراگاما یک اقامتگاه خانگی به چشم می‌خورد که محل خوبی برای استراحت و تماشای مناظر زیبایی از این آبشار است.

معبد دُوا راک

معبد دوا راک (Dowa Rock) تنها چند کیلومتر از الا فاصله دارد. می‌توان با یک سه‌چرخه موتوردار در مدتی کوتاه راهی این معبد شد یا اینکه با پای پیاده خود را به صخره‌ای رساند که تصویر بودا بر روی آن حک شده است. یک معبد گنبدی شکل در نزدیکی این صخره ساخته شده و در اطراف آن طبیعت سرسبز به چشم می‌خورد.

پل دمودارا

پل قوسی دمودارا (Demodara) فاصله اندکی تا الا دارد. می‌توان بر روی آن راه رفت یا در زیر آن قدم زد یا اینکه در کافه‌ای به همین نام برای تماشای عبور قطار از روی آن نشست و یک فنجان قهوه نوشید. برای رسیدن به این پل از سمت الا باید خط راه‌آهن در دل کوه‌ها را دنبال کرد تا به پل در کنار یک تپه رسید. راه دیگر برای آمدن به اینجا، سوار شدن بر قطاری به مقصد دمودارا و بازگشت پیاده از ایستگاه راه‌آهن به طرف الا است.

غار و معبد راوانا

با کمی کوه‌پیمایی از الا می‌توان خود را به غار و معبد راوانا (Ravana) رساند. این‌طور تصور می‌شود که این غارها در اعماق کوه امتداد داشته و همگی آن‌ها به آبشارهای راوانا ختم می‌شوند. اگرچه گردشگران زیاد به اعماق این غارها نمی‌روند، اما همین پیمایش اندک هم برای تماشای جاذبه‌های اطراف کافی است. به علاوه یک معبد در بیرون غار و به یاد راوانا، پادشاه افسانه‌ای که سیتا همسر راما را دزدید، به چشم می‌خورد.

در مزارع چای قدم بزنید

درست به مانند اکثر ارتفاعات سریلانکا، در الا هم مزارع فراوانی از چای دیده می‌شود. با کمی پیاده‌روی می‌توان خود را به راحتی به این مزارع رساند. مسیرهای کوه‌پیمایی به سمت قله آدام کوچک و صخره الا نیز شما را از کنار مزارع چای عبور می‌دهند. بهتر است در خلال سفر به این دو کوه، کمی استراحت کرده و با خروج از مسیر اصلی به یک مزرعه چای سر زد.

استراحت و غذا در کافه چیل

بهترین مکان برای یک استراحت عالی و خوردن یک غذای خوب، رفتن به کافه چیل (Chill) در جاده اصلی شهر است. تعداد اندکی کافه به خوبی اینجا در سراسر سریلانکا یافت می‌شود. کافه چیل در طول روز محل مناسبی برای استراحت بوده و در هنگام شب نیز با موسیقی زنده از گردشگران و محلی‌ها پذیرایی می‌کند.

استراحت در یک اقامتگاه خانگی برای یک شب

استراحت برای یک شب در یکی از اقامتگاه‌های خانگی الا تجربه‌ای عالی از سفر به این شهر محسوب می‌شود. خانه‌های کوچکی در مقابل آبشار بامباراگاما به چشم می‌خورند. یکی از این مکان‌ها در مسیر رسیدن به آبشار دارای یک رستوران کوچک است که یکی از بهترین خوراک‌های کاری همراه با برنج در سریلانکا را سرو می‌کند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط