best-travel-tips
1395/09/17 - 8:54 راهنمای سفر

توصیه‌هایی برای داشتن یک سفر بی‌نظیر

سفر کردن مثل هر کار دیگری راه و رسم مخصوص به خودش را دارد که با تجربه زیاد به دست می‌آید. اگر دوست دارید از سفرتان استفاده کنید و خاطره آن را همیشه در ذهن داشته باشید بهتر است با این راه و رسم آشنا باشید.

این توصیه‌ها حاصل تجربه کسانی است که سال‌ها سفر کرده‌اند و توریست حرفه‌ای هستند.

پس با ما همراه باشید تا سفر خوبی را تجربه کنید!

صبور و آرام باشید

باور کنید زندگی کوتاه‌تر از آن است که خودتان را به خاطر جا ماندن از اتوبوس، خراب بودن ATM و ... اذیت کنید. هر اتفاق بدی در سفر، یک تجربه خوب برای شماست. یادتان باشد که شما آمده‌اید سفر تا از زمان خود لذت ببرید نه اینکه خودتان را اذیت کنید.

زود بیدار شوید

دیدن طلوع خورشید در طبیعت و در مناطق آرام، خودش یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری‌ است. صبح زود بهترین زمان روز برای عکاسی و لذت بردن از آرامش شهر و مناطق گردشگری است.

علاوه بر این، بیشتر شهرها، صبح‌ها امن‌تر از زمان‌های دیگر هستند. چون دزدها، کلاه‌بردارها و افراد خلافکار هنوز خوابند!

به خودتان بخندید!

قطعا قیافه شما خیلی وقت‌ها موقع دیدن مکان‌های جدید و انجام کارهای جدید، دیدنی و خنده‌دار است.

پس به جای اینکه از خودتان شرمنده باشید و خجالت بکشید، به خودتان بخندید!

مقداری پول نقد ذخیره کنید

پول نقد بیشتر از هر چیز دیگری در سفر به شما کمک می‌کند. اگر خدایی نکرده کیف پولتان را گم کنید، ماشینتان خراب شود و ATM خراب شود، هیچ چیزی مثل پول نقد به دادتان نمی‌رسد.

با مردم محلی معاشرت کنید

سفر رفتن برای معاشرت با مردم متفاوت و محلی است نه توریست‌های دیگر. پس تا جایی که می‌توانید با مردم محلی معاشرت کنید و از آنها در سفرتان راهنمایی بخواهید.

زندگی روزانه مردم را ببینید

از آنجا که بخش مهمی از تجربه سفر ما اجتماعی است، مشاهده زندگی روزمره مردم دید خوبی درباره مقصدهای مختلف به مسافران می‌دهد.

اینکه چند ساعت از وقت خودتان را بی‌هدف در محل‌های شلوغ مثل بازار، پارک و خیابان‌های اصلی بگذرانید، به شما کمک می‌کند تا شناخت خوبی از آنجا پیدا کنید.

سبک سفر کنید

بار و بندیل زیادی با خودتان حمل نکنید. مطمئن باشید خیلی از چیزهایی که با خودتان می‌برید را استفاده نمی‌کنید. علاوه بر این، هر چیزی که نیاز داشته باشید را می‌توانید به راحتی خریداری کنید.

مواظب خودتان باشید

حواستان به سلامتی‌تان باشد. هیچ چیز بدتر از مریض شدن در سفر و وقت گذاشتن برای پیدا کردن قرص و دکتر نیست.

اگر هم قرص خاصی مصرف می‌کنید، تعداد زیادی از آن را به همراه داشته باشید، چون تهیه قرص در خیلی از کشورها سخت است.

زیاد برنامه نریزید

قبل از سفر طوری برای سفرتان برنامه‌ریزی نکنید که با انجام ندادن آن سرخورده و ناامید شوید. همیشه در برنامه‌ریزی‌هایتان جایی برای اتفاقات پیش‌بینی نشده و غیرمنتظره بگذارید.

غذاهای محلی بخورید

هر قدر هم که غذاهای بین‌المللی و محلی در شهر و کشور خودتان بخورید، باز هم تجربه غذا خوردن در رستوران‌های محلی هر شهر یک چیز دیگر است.

تجربه طعم‌های مختلف را دست‌کم نگیرید!

تجربه‌هایتان را بنویسید

نوشتن از جاهایی که رفته‌اید و کارهایی که در سفر انجام داده‌اید باعث می‌شود تا هیچوقت جزئیات سفر از یادتان نرود. با نوشتن از تجربه‌هایتان فرصت یادآوری و استفاده مجدد از آنها را در سفر پیدا می‌کنید.

اگر شما هم از سفر کردن لذت می‌برید و دوست دارید شهرهای دیگر را ببینید، به برای خرید بلیط هواپیما سر بزنید و بلیط مورد نظرتان را خریداری کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط