توصیه‌های سفر
1397/06/31 - 11:00 راهنمای سفر

با بهترین توصیه‌های سفر به نقاط مختلف دنیا آشنا شوید

بسیاری از ماجراجویان حرفه‌ای پس از کسب ده‌ها سال تجربه، به فکر به اشتراک گذاشتن تجربه‌های خود با دیگران می‌افتند. آن‌ها به ما کمک می‌کنند تا با درس گرفتن از تجربیاتشان سفری راحت‌تر را پشت سر بگذاریم؛ تجربه‌هایی در رابطه با اجاره خانه یا خودرو و مراقبت از خود در برابر دزدی‌ها.

شکی نیست که برخی از اتفاقات سفر اجتناب‌ناپذیر بوده و نمی‌توان از قبل هیچ برنامه مشخصی برای مقابله با آن‌ها تهیه کرد. بااین‌حال آگاه بودن از توصیه‌های ضروری سفر می‌تواند ذهن ما را در برابر مخاطرات آماده نگاه دارد. فلایتیو به همین بهانه به سراغ جمع‌آوری برخی از بهترین توصیه‌ها به هنگام سفر به نقاط مختلف دنیا رفته و آن‌ها را با شما به اشتراک می‌گذارد.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

انعطاف‌پذیر باشید

همیشه برای تاخیرها برنامه داشته و زمانی که اتفاقی ناخوشایند رخ می‌دهد ناراحت نشوید. صبر مقوله‌ای بسیار مهم در هنگام سفر است.

یک فهرست تهیه کنید

ما برای یک سفر یک‌هفته‌ای یا بیشتر به یک فهرست خوب نیاز داریم. تصور نکنید که می‌توانید تمامی موارد مورد نظر را در ذهن خود دسته‌بندی کنید. قطعا برخی از آن‌ها از یادتان خواهند رفت؛ بنابراین همیشه یک فهرست تهیه کنید.

عبارت‌های عمومی زبان مقصد را بیاموزید

عباراتی چون «لطفا»، «ممنون» و «متاسفم» را به زبان مقصد بیاموزید. به‌علاوه سعی کنید تا کلمات مرتبط با غذاها را یاد بگیرید.

برداشتن باتری اضافی برای دوربین را فراموش نکنید

آیا تابه‌حال در این موقعیت بوده‌اید که قصد گرفتن یک عکس زیبا از غروب آفتاب را داشتید، اما متوجه می‌شوید که باتری دوربین شما تمام شده است؟ از تجربه دیگران درس گرفته و همیشه چند باتری اضافی با خود به همراه داشته باشید.

همیشه یک سارونگ به همراه داشته باشید

سارونگ به پارچه‌های رنگی تایلندی گفته می‌شود که بسیار بزرگ هستند. می‌توان در حین سرما سارونگ را به دور خود پیچید، از آن به‌عنوان حوله، یک پرده و همچنین یک لباس استفاده کرد. سعی کنید تا رنگ‌های تیره را انتخاب کرده و بتوانید از آن‌ها در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید.

همیشه یک بیمه سفر تهیه کنید

یک مشکل پزشکی می‌تواند تمامی اندوخته‌های سفر شما را نابود کند. همیشه یک بیمه سفر تهیه کرده و با این کار از خود مراقبت کنید.

از مدارک مهم خود چند کپی تهیه کنید

این موضوع یکی از موارد اجتناب‌ناپذیر در طول سفر است. شما هرچقدر هم که در مراقبت از مدارک خود کوشا باشید، ممکن است با اتفاقی غیرمنتظره آن‌ها را از دست بدهید. این موضوع می‌تواند سفر شما را به‌طورکلی مختل کند. همیشه چند کپی از مدارک خود به همراه یک عکس اضافی از پاسپورت به همراه داشته باشید. اگر حوصله برداشتن بار اضافی را ندارید، از فناوری روز استفاده کرده و یک اسکن باکیفیت از پاسپورت خود تهیه کرده و در تلفن همراه خود نگاه دارید. این قانون را در مورد بلیت پروازهای خود نیز رعایت کنید.

چند دست لباس بیشتر به همراه داشته باشید

همیشه چند دست لباس مناسب برای سفر به همراه داشته باشید. ترجیحا لباس‌های خود را از الیافی تهیه کنید که سریع‌تر خشک شده و دیرتر هم کثیف می‌شوند.

از قبل در مورد لباس‌های خود برنامه‌ریزی کنید

قبل از شروع سفر کمی به لباس‌های خود توجه کرده و گزینه‌های خوبی را با خود به سفر ببرید. با این کار شما در آینده و با دیدن عکس‌های سفر، از اینکه یک لباس مناسب نپوشیده‌اید حسرت نخواهید خورد.

وسایل الکترونیکی، داروها، مسواک و لباس‌های خود را در ساک دستی قرار دهید

برخی از اقلام مهم را در ساک دستی خود قرار دهید. قطعا شما می‌توانید اکثر این موارد را در صورت گم‌شدن دوباره چمدان تهیه کنید، اما این کار زمان و هزینه زیادی از شما خواهد گرفت. پس همیشه وسایل ضروری خود را در کنار خود و در داخل هواپیما نگهداری کنید.

همیشه قبل از سوار شدن بر وسایل حمل‌ونقل عمومی در مورد قیمت‌ها سوال کنید

همیشه قبل از سوار شدن بر اتوبوس یا دیگر وسایل حمل‌ونقل عمومی در مورد قیمت‌ها سوال کنید. گاهی اوقات قیمت‌ها با آن چیزی که شما تصور می‌کنید زمین تا آسمان تفاوت دارد.

همیشه لوسیون با خود به همراه داشته باشید

هوا در کابین‌های هواپیما به‌شدت خشک است و شاید این موضوع به پوست شما آسیب برساند. پس همیشه یک لوسیون کوچک با خود به همراه داشته باشید. به‌علاوه لوسیون در مقاصدی با آب‌وهوای خشک نیز بسیار پرکاربرد خواهد بود.

از آب بدن خود غافل نشوید

وقتی‌که مسافران در هواپیما در ارتفاع ۳۰ هزار پایی از سطح زمین قرار می‌گیرند، بیشتر از همیشه تشنه می‌شوند. سعی کنید تا همیشه آب بدن خود را، به‌خصوص در پروازهای طولانی، تامین کنید. آب کافی در بدن به رفع سریع‌تر خستگی شما پس از پرواز کمک شایانی خواهد کرد.

شماره اتاق و آدرس هتل خود را در تلفن همراه درج کنید

شما هم از آن دسته افراد هستید که نام هتل و شماره اتاق خود را فراموش می‌کنند؟ افراد زیادی مانند شما هستند. پس همیشه شماره اتاق و آدرس هتل را در تلفن همراه خود داشته باشید.

از محلی‌ها سوال کنید

سعی کنید تا همیشه از محلی‌ها در مورد بهترین رستوران‌ها، بهترین مکان‌ها برای تماشای غروب آفتاب و بهترین کافی‌شاپ‌ها سوال کنید. وقتی‌که شما در مورد غذاهای سنتی و محلی هر منطقه اطلاعی ندارید، بهترین گزینه هم‌صحبت شدن با مردم محلی است. آن‌ها راهنمای خوبی برای شما خواهند بود.

مراقب اینترنت رایگان عمومی باشید

هرگز در مکان‌هایی مانند فرودگاه با اینترنت رایگان عمومی وارد حساب‌های بانکی خود و درج رمز عبور نشوید. گاهی اوقات همین امر می‌تواند موجب سوءاستفاده از حساب‌های بانکی شما شود. نیازی نیست تا این قانون را در مورد اینترنت هتل خود رعایت کنید، مخصوصا که اگر برای اتصال به آن نیاز به رمز عبور وای فای داشته باشید.

بانک و شرکت کارت اعتباری خود را از برنامه‌های سفر آگاه کنید

همیشه بانک و شرکت کارت اعتباری خود را در جریان سفرهای خارجی قرار دهید. عدم آگاهی بانک از سفرهای شما گاهی می‌تواند به قیمت مسدود شدن حساب بانکی تمام شود.

کرم ضد آفتاب بزنید

همیشه کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید. به‌خصوص که اگر قصد دارید به نواحی ساحلی سفر کنید.

برای گرفتن پروازهای ارزان‌قیمت زودتر اقدام کنید

پرواز اولین چیزی است که همیشه باید به آن در هنگام سفر توجه کرد. قانون بسیاری از ایرلاین‌ها این است که هرچه زودتر بلیت رزرو کنید، می‌توانید قیمت‌های بهتری برای آن‌ها بپردازید. به یاد داشته باشید که قیمت بلیت پروازها به‌ندرت کاهش می‌یابد، مگر اینکه یک حراج در کار باشد.

ذهنی باز داشته باشید

هرگز لباس‌ها و ظاهر دیگران را قضاوت نکنید. شما تنها یک گردشگر هستید. به مردم محلی احترام بگذارید.

گاهی هم بدون برنامه باشید

حتما لازم نیست که به‌طور ۱۰۰ درصد از برنامه سفر خود پیروی کنید. گاهی خوب است تا کمی ماجراجویی به خرج داده و بهترین لحظات سفر را برای خود ثبت کنید.

اعضای خانواده را در جریان برنامه‌های سفر خود قرار دهید

اگر به‌تنهایی به سفر می‌روید، حتما خانواده را در جریان برنامه سفر و مقصد خود قرار دهید. حتی اگر با یک گروه به مقصدی سفر می‌کنید، به خانواده خود اطلاعات کافی از سفر را اعلام کنید.

وسایل شخصی خود را جدا کنید

وقتی‌که به‌طور گروهی به سفر می‌روید، سعی کنید تا وسایل شخصی خود را از دیگران جدا کنید. با این کار، اگر یکی از کیف‌ها گم شد، تنها وسایل یک نفر از دست خواهد رفت.

منابع مالی خود را جدا کنید

تمام پول و کارت‌های اعتباری خود را در یک جا قرار ندهید. سعی کنید هرکدام از آن‌ها را در یک جیب مجزا قرار داده و با این کار ریسک دزدیده شدن پول خود را به حداقل برسانید.

کیف کمک‌های اولیه به همراه داشته باشید

همیشه مقداری دارو، باند و چسب زخم با خود به همراه داشته باشید. حتما لازم نیست تا خودتان در طول سفر آسیب ببینید، گاهی کیف کمک‌های اولیه شما می‌تواند جان مسافری دیگر را نجات دهد.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط