با 5 دانشگاه برتر آلمان آشنا شوید
1396/04/19 - 16:43 راهنمای سفر

با 5 دانشگاه برتر آلمان آشنا شوید

آلمان یکی از کشورهایی است که در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان جهان قرار گرفته و افراد زیادی برای تحصیل به آنجا می‌روند. چرا که هم هزینه‌ تحصیلات در آلمان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است و هم دانشگاه‌های آن کیفیت و رتبه علمی بالایی دارند.

از آنجا که بعضی از دوره‌های آموزشی این کشور در مقاطع مختلف چون ارشد و دکترا به زبان انگلیسی برگزار می‌شود، خیلی از دانشجویان ترجیح می‌دهند تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند.

با دانشگاه‌های برتر آلمان آشنا شوید.

(برای سفر به آلمان و دیگر کشورهای اروپایی می‌توانید به رزرو بلیط هواپیما خارجی و بلیط پرواز خارجی از طریق سایت فلایتیو بپردازید.)

  • دانشگاه LMU مونیخ

این دانشگاه که دومین دانشگاه بزرگ آلمان از نظر تعداد دانشجو است، 13 درصد دانشجویانش از دیگر کشورها هستند و بین‌المللی محسوب می‌شوند.

دانشگاه LMU مونیخ یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آلمان است و تاکنون 34 برنده جایزه نوبل از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند.

این دانشگاه در بیش از 100 رشته و زمینه تحقیقاتی فعالیت می‌کند و کلاس‌های انگلیسی زبان در آن، به ویژه در رشته‌های بازرگانی، مدیریت، روانشناسی و فیزیک در حال افزایش است.

  • دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه آلمان در سال 1386 میلادی تأسیس شده و قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شود.

این دانشگاه در حال حاضر در 100 موضوع مختلف در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته دارد و مؤسس رشته‌هایی چون ژنتیک روانپزشکی، جامعه شناسی مدرن و فیزیک محیطی است.

نزدیک به 20 درصد از دانشجویان دانشگاه هایدلبرگ بین‌المللی هستند و از 130 کشور جهان آمده‌اند.

این دانشگاه تاکنون جوایز زیادی برنده شده است و بسیاری از سیاستمداران، فیلسوفان و دانشمندان جهان چون ماکس وبر و هانا آرنت از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند.

  • دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ در قرن 19 تأسیس شده و تنها دانشگاه دولتی آلمان است که رشته‌های آن به علوم و فناوری اختصاص یافته.

این دانشگاه ابتدا بر رشته‌های مهندسی تمرکز داشت و سپس در طول سال‌های متمادی رشته‌های علوم طبیعی، علوم اجتماعی، کشاورزی، پزشکی و ... نیز به آن افزوده شدند.

دانشگاه فنی مونیخ که TUM نیز نامیده می‌شود، رتبه 53 در میان دانشگاه‌های جهان را دارد و هم‌اکنون 16 درصد از دانشجویانش، دانشجویان بین‌المللی هستند.

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپا و جهان محسوب می‌شود و رشته‌های مهندسی آن اعتبار بسیار بالایی دارند.

  • دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت در سال 1809 و با نام فردریش ویلهلم تأسیس شده است. این دانشگاه که قدیمی‌ترین و بر اساس تعداد دانشجویان دومین دانشگاه برلین است تا به حال 29 دانشمند برنده جایزه نوبل را در خود پرورش داده است.

دانشگاه هومبلت میزبان چهره‌هایی تأثیرگذار چون مارکس، انگلس، والتر بنیامین، آلبرت انیشتین و ... بوده و یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها، به ویژه در زمینه هنر و علوم انسانی محسوب می‌شود.

این دانشگاه رتبه یازدهم جهان برای موضوعات علوم انسانی را دارد و حدود 16 درصد دانشجویانش بین‌المللی هستند.

  • دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین به خاطر نگرانی کنترل حکومت کمونیستی بر دانشگاه هومبولت در دوران جنگ سرد تأسیس شد و در حال حاضر حدود 20 درصد دانشجویان آن بین‌المللی هستند.

نام دانشگاه آزاد برلین در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی و از جمله رتبه‌بندی روزنامه تایمز، پس از دانشگاه آکسفورد و کمبریج قرار گرفته است و مقام سوم اروپا در رشته‌های علوم انسانی و هنر نیز از افتخارات آن محسوب می‌شود.

از میان دانشکده‌های این دانشگاه می‌توان به دانشکده‌های شیمی، زیست‌شناسی و دارو‌سازی، دانشکده ریاضی و علوم رایانه، فیزیک، علوم سیاسی و علوم انسانی، دانشکده اقتصاد و تاریخ و فرهنگ اشاره کرد.

(فلایتیو امکان رزرو پرواز خارجی را برای شما فراهم کرده است.)

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط