با برترین دانشگاه ‌های فنلاند آشنا شوید
1396/08/06 - 12:00 راهنمای سفر

با برترین دانشگاه ‌های فنلاند آشنا شوید

درحالی‌که سیستم آموزشی فنلاند در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا جوان به نظر می‌رسد، اما قطعا از کیفیت آموزش غافل نشده است. دانشگاه‌های فنلاندی با قرار گرفتن در میان مراکز آموزش عالی برتر دنیا مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی شده‌اند. فلایتیو سعی دارد تا شما را با مشهورترین دانشگاه‌های فنلاند آشنا کند.

(برای سفر به فنلاند می‌توانید از طریق سایت فلایتیو و به صورت آنلاین نسبت به خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل اقدام کنید.)

دانشگاه تامپر

دانشگاه تامپر با قرار داشتن در میان ۵۵۰ دانشگاه برتر دنیا، یک مرکز علمی تحقیقاتی چند رشته‌ای است. نقطه قوت این دانشگاه تحقیقات گسترده و آموزش متمرکز بر جامعه، اقتصاد، مدیریت، فرهنگ، سلامت و رفاه افراد تلقی می‌شود.

دانشگاه آبو آکادمی

آبو آکادمی یک دانشگاه تحقیقاتی بین‌المللی در زمینه آموزش به زبان سوئدی در فنلاند است. ازجمله فعالیت‌های این دانشگاه می‌توان به تحقیق و آموزش در بسیاری از رشته‌ها نظیر علوم انسانی، آموزش، فناوری، علوم اجتماعی و علوم طبیعی اشاره کرد. این دانشگاه با رتبه جهانی ۵۰۰ جایگاه محکمی در حوزه آموزش فنلاند داشته و با بسیاری از مراکز اقتصادی و اجتماعی همکاری بین‌المللی دارد.

دانشگاه اولو

دانشگاه اولو یک مرکز علمی بین‌المللی است که به خلق نوآوری برای آینده، رفاه جامعه و تولید دانش از طریق آموزش و تحقیقات چند رشته‌ای می‌پردازد. دستیابی به نوآوری آینده با استفاده از علوم جدید امکان‌پذیر است. دانشگاه اولو بر روی فرهنگ و مردم در یک فضای در حال تغییر و همچنین فرصت‌هایی که از طریق فناوری‌های جدید موجب بهبود رفاه زندگی می‌شوند تحقیق می‌کند. وجود ده دانشکده، چندین دپارتمان علمی و واحدهای تخصصی در دانشگاه اولو، بستر مناسبی را برای تحقیقات، نوآوری و آموزش متخصصان لازم برای وظایف حرفه‌ای فراهم آورده است. این دانشگاه با رتبه جهانی ۴۱۵ در سال ۱۹۸۵ تاسیس شده و دارای ۱۶ هزار دانشجو است.

دانشگاه ایسترن

دانشگاه ایسترن هفتمین دانشگاه برتر فنلاند بوده و در جایگاه ۳۸۲ دنیا قرار دارد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۰ و براثر ادغام دانشگاه یوئنسو و کوپیو تشکیل شد و حالا تنها ۱۵ هزار دانشجو در یکی از چهار دانشکده خود دارد. ایسترن به خاطر شهرت بالای خود در زمینه تحقیقات، دارای یک شبکه گسترده از همکاران خارجی بوده و معمولا در پروژه‌های بین‌المللی شرکت می‌کند. این دانشگاه در ناحیه جنوب شرقی کشور و منطقه‌ای که سابقا به نام ایسترن شناخته می‌شد، قرار دارد.

دانشگاه لاپینرانتا

دانشگاه فناوری لاپینرانتا یکی از مراکز علمی پیشرو در فنلاند است که از سال ۱۹۶۹ در رشته‌های فنی و اقتصاد به دانشجویان آموزش می‌دهد. این دانشگاه با رتبه جهانی ۳۵۶ در حدود ۶ هزار دانشجو و متخصص بین‌المللی در زمینه تحقیقات علمی و آموزش دارد. لاپینرانتا به گرمی از دانشجویان سراسر جهان برای گرفتن پذیرش در رشته‌های فناوری و اقتصاد دعوت می‌کند. هرساله حدود ۲۵۰ دانشجوی جدید تحصیلات خود در رشته‌های کارشناسی به زبان انگلیسی را آغاز می‌کنند.

دانشگاه ییِواسکیلا

ییواسکیلا که در سال ۱۹۳۴ تاسیس شده، میراثی از اولین دانشگاه تربیت تدبیر زبان فنلاندی است که قدمت آن به سال ۱۸۶۳ بازمی‌گردد. رتبه جهانی این دانشگاه ۳۳۸ است و در ۷ دانشکده به ۱۵ هزار دانشجو آموزش می‌دهد. این دانشگاه با حفظ رشته تربیت دبیر خود، همچنان یکی از مراکز علمی پیشرو در رشته‌های تحصیلی شاخه آموزش است. ییواسکیلا در رشته آموزش و تدریس در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

براز رزرو پرواز خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

دانشگاه فناوری تامپر

دانشگاه فناوری تامپر ترکیبی قدرتمند از تحقیقات در رشته‌های علوم طبیعی و مهندسی با تحقیقات مرتبط با صنعت و تجارت است. تعامل گسترده با مراکز تحقیقاتی معتبر و پذیرفته‌شده، شبکه‌های بین‌المللی و پروژه‌های تحقیقاتی باکیفیت از نقاط قوت این دانشگاه محسوب می‌شود. تامپر همچنین از زمان تاسیس خود با صنعت و بازار در ارتباط بوده است. این دانشگاه با رتبه جهانی ۳۱۹ در حدود ۱۰ هزار دانشجوی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد.

دانشگاه تورکو

دانشگاه تورکو دومین دانشگاه بزرگ فنلاند است که بیش از ۲۰ هزار دانشجو دارد. دانشگاه تورکو با رتبه ۲۳۴ جهانی، در منطقه تاریخی تورکو در جنوب غرب فنلاند واقع شده، اما دانشکده‌هایی در شهرهای رائوما، پوری و سالو نیز دارد. دانشگاه تورکو در سال ۱۹۲۰ و با کمک‌های بیش از ۲۲ هزار شهروند فنلاندی تاسیس شد. این دانشگاه تاکید فراوانی بر تعامل بین‌المللی داشته و با همکاری دانشگاه‌های دیگر کشورها، در برخی از رشته‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه آلتو

دانشگاه آلتو نیز در پایتخت فنلاند قرار داشته و با رتبه ۱۳۳ جهانی، دومین دانشگاه کشور از نظر علمی است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۰ و از طریق ادغام سه دانشگاه فناوری هلسینکی، مدرسه اقتصاد هلسینکی و دانشگاه هنر و طراحی هلسینکی تاسیس شد. هدف این دانشگاه دولتی ایجاد یک دانشگاه جدید بود که بتواند نمونه‌ای از نوآوری و سمبلی از آموزش باکیفیت باشد. امروزه این دانشگاه در حدود ۲۰ هزار دانشجو داشته و از نظر تعداد دانشجویان، سومین دانشگاه پرجمعیت کشور محسوب می‌شود.

دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی قدیمی‌ترین دانشگاه فنلاند محسوب شده و تاسیس آن به سال ۱۶۴۰ میلادی بازمی‌گردد. این دانشگاه از سال ۱۸۲۹ تاکنون در پایتخت فنلاند قرار داشته است؛ قبل از این، دانشگاه به نام آکادمی سلطنتی تورکو شناخته می‌شد و در قدیمی‌ترین بخش کشور، تورکو، قرار داشت. امروزه دانشگاه هلسینکی با داشتن رتبه ۹۱ جهانی، برترین دانشگاه فنلاند به شمار می‌آید. این دانشگاه علاوه بر قدمت و شهرت، یکی از بزرگ‌ترین مراکز آموزش عالی فنلاند با بیش از ۳۶ هزار دانشجو نیز است. دانشگاه هلسینکی دارای ۱۱ دانشکده و ۱۱ مرکز تحقیقاتی بوده و رشته‌های تحصیلی در آن به زبان‌های فنلاندی، سوئدی و انگلیسی تدریس می‌شوند.

فلایتیو امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی با کارت شتاب را برای شما فراهم کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط