معرفی بهترین دانشگاه‌  های مالزی
1396/06/07 - 17:00 راهنمای سفر

معرفی بهترین دانشگاه‌ های مالزی

یکی از کشورهایی که هرساله از سراسر جهان دانشجویانی را به سوی خود جذب می‌کند و در زمینه آکادمیک نام بین‌المللی بودن را بر دوش می‌کشد مالزی است. مالزی همچنین یکی از قطب‌های دانشگاهی مهم در قاره آسیا نیز به شمار می‌آید. با فلایتیو همراه باشید تا با دانشگاه‌های برتر این کشور آشنا شوید.

(برای خرید بلیط اینترنتی هواپیما و رزرو هتل خارجی به سایت flightio مراجعه کنید.)

دانشگاه ساراواک مالزی

یکی از دانشگاه‌های دولتی مالزی دانشگاه ساراواک است که در ایالت ساراواک در شرق این کشور واقع شده. این دانشگاه یک مرکز مهم برای تحقیقات و تحصیلات در زمینه آی سی تی به شمار می‌آید. این دانشگاه دارای دانشکده هنر، دانشکده علوم شناختی و انسانی، دانشکده علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، دانشکده اقتصاد و تجارت، دانشکده مهندسی، دانشکده پزشکی و علوم سلامت، دانشکده علم و تکنولوژی منابع و دانشکده علوم اجتماعی است.

دانشگاه اوتارا

یکی از دانشگاه‌های معروف و دولتی در مالزی اوتارا است. تخصص این دانشگاه در تربیت مدیران است و در اصل به دانشگاه مدیریت در مالزی شهره است. دانشگاه اوتارا دارای دانشکده‌های حقوق و مطالعات بین‌الملل، دانشکده تجارت، دانشکده هنر و علوم است. این دانشگاه رتبه 701 را در دانشگاه‌های دنیا دارا است.

دانشگاه بین‌المللی اسلامی

این دانشگاه که شیوه آموزش و اداره‌اش بر اساس اسلام است مورد حمایت کشورهای سازمان کنفرانس اسلامی قرار دارد. البته علاوه بر علوم اسلامی این دانشگاه در رشته‌های دیگر هم فعال است و دانشکده‌های اقتصاد و علوم مدیریتی، دانشکده فناوری ارتباطات و اطلاعات، دانشکده مهندسی، دانشکده حقوق، دانشکده آموزگاری، دانشکده پزشکی، دانشکده پرستاری، دانشکده داروسازی و دانشکده علوم را در خود جای داده است. یکی از مقررات این دانشگاه رعایت پوشش اسلامی و حجاب است.  

دانشگاه علوم مالزی

یکی از دانشگاه‌های بزرگ مالزی دانشگاه علوم این کشور است. این دانشگاه رتبه 264 را در بین دانشگاه‌های جهان دارد. این دانشگاه بسیار جامع است و دانشکده‌های بسیاری را شامل می‌شود؛ دانشکده‌های هوافضا، الکترونیک، عمران، شیمی، منابع معدنی، مکانیک، ساخت و ساز، تکنولوژی‌های صنعتی، هنر، ارتباطات، مطالعات آموزشی، جامعه‌شناسی، علوم اجتماعی، مدیریت، علوم زیستی، شیمی، ریاضیات، فیزیک، پزشکی و دندانپزشکی، علوم سلامت و داروسازی در این دانشگاه گرد هم آمده‌اند.

دانشگاه مالایا

قدیمی‌ترین دانشگاه مالزی مالایا است که در میان 200 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. این دانشگاه در کوالالامپور واقع شده و دارای دانشکده‌های علوم، پزشکی، حقوق، زبانشناسی، مهندسی، دندانپزشکی، فناوری اطلاعات، اقتصاد، محیط زیست، هنر و علوم اجتماعی است.

دانشگاه ملی مالزی

این دانشگاه که به دانشگاه کبنگسان نیز معروف است یکی از دانشگاه‌های مهم مالزی در زمینه تحقیقات به شمار می‌آید. این دانشگاه در کوالالامپور و سلانگور واقع شده و دارای دانشکده‌های علوم و انسان‌شناسی، مطالعات اسلامی، پزشکی، دندانپزشکی، سلامت، اقتصاد، محیط زیست، فناوری اطلاعات، حقوق، داروسازی و تجارت است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط