معرفی بهترین دانشگاه‌ های روسیه
1396/05/29 - 12:00 راهنمای سفر

معرفی بهترین دانشگاه‌ های روسیه

روسیه در گروه آن کشورهایی قرار می‌گیرد که سیستم آموزشی رایگان دارد و علاوه بر این دانشگاه‌های معتبر و قابل اعتنایی را در خود جای داده است که در کنار جاذبه‌های منحصر به فرد روسیه تحصیل را در این کشور به یک تجربه خوب بدل می‌کند. با فلایتیو همراه باشید تا با بهترین دانشگاه‌های روسیه آشنا شوید.

(برای سفر به روسیه کافی است به سایت فلایتیو مراجعه کنید و از خدمات خرید بلیط اینترنتی هواپیما و رزرو هتل خارجی بهره‌مند شوید).

دانشگاه لومونوسوف مسکو

معتبرترین و معروف‌ترین دانشگاه روسیه لومونوسوف است که در جایگاه 108 در دانشگاه‌های دنیا قرار دارد. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه‌های روسیه به شمار می‌آید که در سال 1775 تاسیس شده است و اکنون 50 هزار نفر دانشجو دارد. ساختمان اصلی دانشگاه به عنوان بزرگترین ساختمان دانشگاهی جهان مطرح است. این دانشگاه در رشته‌های زبانشناسی، ریاضیات، فیزیک و نجوم بسیار موفق عمل کرده است.

دانشگاه سن پترزبورگ

این دانشگاه در سال 1724 به دست پطر کبیر به عنوان آکادمی علوم در سن‌پترزبورگ بنیان نهاده شد و اکنون به عنوان یکی از اصلی‌ترین دانشگاه‌های روسیه شناخته می‌شود. در دانشگاه سن پترزبورگ هزاران دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان به تحصیل مشغولند. این دانشگاه یکی از اعضای گروه «کویمبرا» که گروهی متشکل از بهترین دانشگاه‌های اروپا است، به شمار می‌آید و در رشته‌های مهندسی معدن، زبانشناسی، ریاضیات، فلسفه و تاریخ پیشرو است.

دانشگاه نووسیبیریسک

این دانشگاه که در میان 350 دانشگاه برتر دنیا حضور دارد و در 20 کیلومتری شهر نووسیبیریسک بزرگترین شهر آسیایی روسیه واقع شده است. دانشگاه نووسیبیریسک در رشته‌های ریاضیات و نجوم بسیار معتبر است.

دانشگاه فنی باومان مسکو

این دانشگاه بزرگترین و قدیمی‌ترین دانشگاه فنی روسیه است. دانشگاه باومان 10 دپارتمان در رشته‌های مختلف دارد اما تمرکز آن روی رشته‌های فنی و مهندسی است. این دانشگاه خدمات دانشجویی و خوابگاهی ارزانی و با امکاناتی را به دانشجویانش ارائه می‌کند و در رشته مهندسی مکانیک بسیار موفق عمل کرده است.

دانشگاه تومسک

این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه بخش آسیایی روسیه بوده و در سال 1888 تاسیس شده است. دانشگاه تومسک 23 دانشکده دارد و یکی از بزرگترین و جامع‌ترین کتابخانه‌های دانشگاهی روسیه را در خود جای داده است. این دانشگاه در رشته‌های فیزیک و نجوم اعتبار زیادی دارد.

دانشگاه روابط بین‌الملل مسکو

این دانشگاه در جایگاه 400 دانشگاه برتر دنیا در زمینه روابط بین‌الملل قرار گرفته است. دانشگاه روابط بین‌الملل مسکو در گذشته عضوی از دانشگاه مسکو بوده اما در سال 1944 به استقلال دست پیدا کرده است. این دانشگاه مدعی است که دانشجویان را برای دست یافتن به مشاغل معتبر در زمینه روابط بین‌الملل تربیت می‌کند. نام دانشگاه روابط بین‌الملل مسکو همچنین به عنوان دانشگاهی که دروسش را در 54 زبان مختلف ارائه می‌کند، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

انستیتوی فیزیک و تکنولوژی مسکو

این دانشگاه که با نام «فیزتک» نیز شناخته می‌شود، در سال 1946 با هدف ارائه خدمات آکادمیک و تربیت کارشناس در زمینه علوم نوین تاسیس شد. 8 استاد این دانشگاه از برندگان جایزه نوبل هستند و در رشته‌های فیزیک و نجوم در جایگاه 150 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

فلایتیو امکان خرید بلیط چارتر را برای شما فراهم کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط