9 رستوران برتر مخصوص گیاه‌خواران در تفلیس

در چند سال قبل به ندرت مکان‌هایی برای گیاه‌خواران و گیاه‌خواران مطلق (وگانیسم) در تفلیس پیدا می‌شد. با این حال با افزایش توریست، کافه‌ها و رستوران‌ها در سراسر کشور شروع به ارائه غذاهایی برای این افراد کردند. انتخاب برای گیاه‌خواران بیشتر از گیاه‌خواران مطلق است؛ اما چند مکان برای این افراد طراحی شده است. در این مقاله لیستی از بهترین مکان‌ها برای گیاه‌خواران برای شما معرفی خواهیم کرد.

برای خرید بلیط هواپیمای تفلیس به فلایتیو مراجعه کنید.

هورما (Hurma)

برای افرادی که گیاه‌خوار هستند و بودجه محدودی دارند، هورما 6 غذا به آن‌ها عرضه میکند. آن‌ها می‌توانند از بین اسفناج، سیب و زنجبیل؛ کدوتنبل و سیب؛ خیار، کرفس و اسفاج یک غذا انتخاب کنند. اسموتی (نوشیدنی درست شده از میوه و سبزیجات) در این رستوران 6.50 لاری (واحد پول گرجستان) و غذاها بین 4.70 تا 7.70 لاری است.

کافه گیاه‌خواران کیوی (Kiwi)

این کافه یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای گیاه‌خواران محلی است. در این مکان شما می‌توانید انواع مختلفی از غذاهای درست شده با پنیر توفو، نوعی کاری، بوریتو (نوعی نان)، یک‌کاسه گندم‌سیاه و ساندویچ را امتحان کنید. از سوی دیگر شما می‌توانید ساندویچ بادمجان، چیزبرگر با سیب‌زمینی سرخ‌کرده، خوراک حمص و فلافل در این کافه سفارش دهید. قیمت غذاها بین 5 تا 7 لاری است.

ساخلی 11 (Sakhli 11)

ساخلی 11 واقع در مرکز و دارای فضایی مانند خانه، دنج است. در این رستوران بهترین موزیک گرجستانی اجرا می‌شود. حتی کلمه ساخلی به معنی خانه در گرجستان» و این رستوران کاملا مناسب با اسمش است. غذاهای لذیذی در این مکان عرضه می‌شود و دارای بهترین نوشیدنی‌های محلی است که شما را وادار به ماندن و انتظار می‌کند.

کافه لیلا (Leila)

کافه لیلا از دیگر رستوران‌هایی در شهر است که مخصوص گیاه‌خواران طراحی شده است. این رستوران دارای سبک معماری موریش (متعلق به شمال آفریقا و قسمتی از اسپانیا و پرتغال) است و کارکنان آن رفتار دوستانه‌ای دارند. همچنین این رستوران دارای انواع گسترده‌ای از غذاهای گیاه‌خواری است. غذای معروف و اصلی آن “گوبی” است که شامل “پخالی” (phkali- غذایی درست شده از سبزیجات بسیار خورد شده مانند اسفناج، بادمجان و …)، جونجولی (jonjoli -ترشی جوانه گیاهی که در آن منطقه رشد می‌کند)، مچادی (mchadi-نان ذرت) و پنیر می‌شود. آن‌ها همچنین دارای سالاد، سوپ و غذاهای اصلی نیز هستند.

کافه امبِر (Amber)

کافه امبر واقع در خیابان “دیوید اگمشِنِبِلی (Agmashenebeli) است. بیشتر گزینه‌های غذا در این کافه درست شده با گوشت است اما انتخاب‌هایی هم برای گیاه‌خواران مانند سبزیجات گرم، سالاد، پنیر، پخالی و ساتسیوی (satsivi-غذایی درست شده با گردو) یا بادمجان با سس گردو وجود دارد.

کافه و رستوران روستاولی (Rustaveli)

نام این کافه رستوران الهام گرفته شده از شاهکار ادبی قرون وسطایی گرجستان، قصیده “پلنگینه پوش ” نوشته شده توسط شوتا روستاولی (Shota Rustaveli) است. منوی این کافه رستوران پر از عبارات و تعاریفی از شعرهای این کتاب است. این مکان با فضای دنجی که دارد، تکمیل می‌شود و دارای غذاهای گیاه‌خواری فراوانی است.

سالوبی بیا (Salobie Bia)

غذای اصلی این رستوران، غذای سنتی گرجستان یعنی “لوبیو” (لوبیا، گردو، پیاز و سیر) است. غذایی با لوبیای سیاه که شبیه به سوپ پوره نشده است. این غذا معمولا با (mchadi-نان ذرت) و سبزیجات طعم داده شده سرو می‌شود. با این حال در کنار لوبیو این رستوران غذاهای دیگری نیز برای بازدیدکنندگان عرضه می‌کند.

کافه حمص (Hummusbar)

کافه حمص دقیقا همان چیزی که در اسمش وجود دارد را سرو می‌کند. در این مکان شما می‌توانید حمص را با چاشنی‌های مختلف امتحان کنید. غذاهای دیگر این کافه درست شده با نخود شامل “مسبحه” (Msabbaha-نوعی حمص) است. با این حال اگر شما زیاد به حمص علاقه ندارید، این کافه غذاهای دیگری مانند “شاکشوکا” (Shakshuka-غذایی درست شده با تخم مرغ پخته شده با سس گوجه‌فرنگی)، فلافل، بادمجان و گل کلم و سالاد را هم سرو می‌کند.

بینا اِن 37 (Bina N37)

در زبان گرجی، بینا به معنی “آپارتمان” است پس بینا اِن 37 یک آپارتمان در خانه‌ای مسکونی است که تبدیل به رستوران شده است. با این محیط تقریبا منحصربه‌فرد بینا اِن 37 دارای 43 “کِوریس” (qvevris) است. کِوریس کوزه‌های بزرگ و سنتی گرجستانی است که در قدیم در آن‌ها آب و نوشیدنی نگه‌داری می‌شد و جایگاه آن‌ها در سقف یا بالکن بوده است. بدین ترتیب در این مکان می‌توانید غذای خانگی گرجستانی میل کنید.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*