biking-in-europe
1395/11/18 - 10:37 راهنمای سفر

دوچرخه سواری در اروپا

دوچرخه سواری در هر شهر و قاره ای باعث می شود تا شما با روح آنجا آشنا شوید و از مردم و فرهنگش شناخت بهتری پیدا کنید.

اروپایی ها عاشق دوچرخه سواری اند و دوچرخه وسیله حمل و نقل اصلی شان در شهر محسوب می شود. شما هم می توانید در سفر به این قاره سبز و زیبا، با دوچرخه سواری سفر خودتان را شیرین کنید.

دوچرخه سواری در شهر

دوچرخه سواری باعث می شود هم در هزینه سفر شما صرفه جویی قابل توجهی شود و هم وقتتان در ترافیک و شلوغی خیابان ها تلف نشود.

هزینه حمل و نقل عمومی در اروپا به پول کشور ما بسیار بالاست. مثلا هزینه یکبار استفاده از مترو چیزی حدود 2.5 یورو، معادل با تقریبا 10 هزار تومان می شود.

به همین خاطر، اگر به دنبال می خواهید خرج سفرتان پایین بیاید مجبورید به فکر راه های جایگزین برای رفت و آمدتان باشید. دوچرخه یکی از این راه هاست.

از آنجا که شهرهای اروپایی بافت و ساختاری استاندارد برای دوچرخه سواری دارند، لذت گشتن در شهر با دوچرخه برای شما چند برابر می شود.

البته بعضی از شهرهای اروپایی مانند رم و آتن هنوز برای دوچرخه سواری خیلی استانداردسازی نشده اند اما شهرهایی چون آمستردام، استکهلم، فلورانس، مونیخ، بروژ، کپنهاک و ... برای دوچرخه سواری کاملا امن و استاندارد هستند.

اجاره دوچرخه در اروپا

در بیشتر شهرهای اروپایی ایستگاه هایی وجود دارد که شما می توانید در آنجا دوچرخه اجاره کنید و در هر ایستگاه دیگری که می خواهید آن را تحویل دهید.

این ایستگاه ها معمولا نزدیک به هم هستند و به راحتی می توانید آنها را پیدا کنید. اگر هم این ایستگاه ها را پیدا نکردید مطمئن باشید همیشه در اطراف ایستگاه قطار شهر می توانید یکی از این ایستگاه ها را پیدا کنید.

طریقه اجاره کردن دوچرخه به این صورت است که به سایت مربوط به آن مراجعه می کنید و با پرداخت هزینه دوچرخه برای هر مدت زمانی که می خواهید (یک ساعت، یک روز، یک هفته و ...) کدی دریافت می کنید و دوچرخه ای که می خواهید را اجاره می کنید.

هزینه اجاره دوچرخه هم بین 15 تا 25 یورو برای هر روز است.

اما به جز این راه می توانید با گشتن در شبکه های اجتماعی و کمک از دیگران به صورت غیررسمی هم از مردم محلی شهری که به آن سفر کرده اید دوچرخه اجاره کنید که معمولا هزینه کمتری برایتان دارد.

طی کردن مسافت طولانی با دوچرخه

اگر دوست دارید مسافت های طولانی را با دوچرخه طی کنید، از قوانین ایرلاین ها و قطارهای در مسیرتان در رابطه با حمل دوچرخه اطلاعات لازم را کسب کنید.

در اروپا بعضی از قطارها اجازه حمل دوچرخه را به شما می دهند، به همین خاطر می توانید بخشی از مسیر را با دوچرخه و بخشی از آن را با قطار طی کنید.

یادتان باشد که هنگام خرید بلیط قطار به این نکته توجه کنید.

اگر قصد سفر به اروپا را دارید می توانید با خرید و یا رزرو بلیط هواپیما از سایت فلایتیو، برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط