رزرو ارزان بلیط هواپیما
1396/10/05 - 14:00 راهنمای سفر

چگونه برای هر مقصدی ارزان ‌ترین بلیط هواپیما را رزرو کنیم؟

افرادی که همیشه در سفر هستند برای رزرو ارزان‌ترین پرواز ممکن، تلاش زیادی می‌کنند. آنها برای این کار از موتورهای جستجوگر زیادی بهره می‌گیرند تا بتوانند با توجه به نوسان قیمت‌ها و تنوع فراوان بلیط در آژانس‌های هواپیمایی و سایت‌های بلیط فروشی به صرفه‌ترین پرواز ممکن را برای مقصدشان بیابند.

در این مقاله برخی نکات کلیدی ارائه می‌شود که بخصوص برای افرادی که بیشتر سفر می‌کنند، و البته برای همه کسانی که در جست‌وجوی بلیط ارزان‌تر هستند، مفید است. با این راهکارها شما در وقت و پول خود هنگام رزرو پرواز صرفه جویی خواهید کرد و با آرامش بیشتری بلیط مورد نظر خود را خریداری می‌کنید.

(فلایتیو، تضمین بهترین قیمت در خرید بلیط و هتل از سراسر دنیا)

 

۱- به صورت مخفیانه جست‌وجو کنید

حتی فکرش را هم نمی‌کنید که ممکن است قیمت پرواز پس از چند بار جستجو در مرورگر وب تغییر کند. اما واقعیت این است که چنین اتفاقی می‌افتد. در حقیقت زمانی که یک مسیر خاص به طور مرتب جست‌وجو می‌شود، بر اساس گزارش کوکی‌های مرورگر شما، سایت فروشنده از آن اطلاع یافته و قیمت‌های پرواز افزایش می‌یابد.

این کار به دلیل این سیاست است که شما از ترس به فروش رفتن بلیط سریع‌تر آن را رزرو نمایید، به همین دلیل سایت‌ها با ایجاد نگرانی از به فروش رفتن بلیط و افزایش قیمت‌ها کاری می‌کنند که شما زودتر بلیط خود را تهیه نمایید. بنابراین همیشه برای رزرو بلیط مورد نظر خود به صورت ناشناس پایین‌ترین قیمت‌ها را جستجو کنید.

برای ناشناس بودن در مرورگر گوگل کروم یا سفری، دگمه‌های Control، Shift،  N را همزمان کلیک کنید. برای مرورگرهای فایرفاکس یا اینترنت اکسپلورر همین کار را با Control، Shift،  Pانجام دهید. با این کار شما یک پنجره جدید در مرورگر را باز می‌کنید که در آن اطلاعات شما ردیابی نمی‌شود، به این ترتیب، با جست‌وجوی شما قیمت‌ها افزایش نمی‌یابد.

به یاد داشته باشید که کوکی‌ها با هر بار باز کردن یک پنجره ناشناس مجدداً تنظیم می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید با هر یک از مرورگرها شروع به جست‌وجو برای پرواز مورد نظر خود کنید (جست‌وجوهای قبلی شما به یاد نمی‌آید)، تمام پنجره‌های ناشناس را ببندید، یک پنجره جدید باز کنید و سپس جست‌وجوی خود را مجدداً انجام دهید.

 

۲- از بهترین سایت‌ها و موتورهای جستجوگر برای یافتن پرواز مورد نظر خود استفاده کنید

به یاد داشته باشید تمامی موتورهای جستجوگر مبلغی را به عنوان کارمزدشان از خطوط هوایی به هزینه‌های پرواز اضافه می‌کنند. افزایش قیمت در بعضی از این موتورها جستجوگر بسیار بیشتر از سایرین است. پس برای خرید بلیط از سایت‌هایی استفاده کنید که کمتر از باقی  بهای بلیط را بالا می‌برند.

در نظر داشته باشید هیچ موتور جست‌وجوگری بی عیب و نقص نیست. به این ترتیب، ممکن است لازم باشد ترکیبی از موتورهای جستجوگر را امتحان کنید تا این اطمینان برایتان حاصل شود که بهترین نتیجه را به دست آورده‌اید. به نظر نمی‌رسد که بتوان ارزان‌ترین پرواز را در اولین جست‌وجوها پیدا کرد.  ۱۰۰٪ از زمان باشد.

 

۳- ارزان‌ترین روز را برای پرواز شناسایی کنید و برای آن روز بلیط رزرو کنید

بسیاری را اعتقاد بر این است که بلیط هواپیما در بعضی روزها از سایر روزها ارزان‌تر است و رزرو بلیط در این روزها امکان صرفه جویی را برای شما به ارمغان می‌آورد اما واقعیت این است که هیچ قانون ثابتی وجود ندارد که به شما بگوید دقیقاً چه روزی می‌توانید ارزان‌ترین بلیط برای پرواز را به دست آورید.

البته در اغلب اوقات بلیط برای روزهای وسط هفته از روزهای آخر هفته ارزان‌تر است البته این همیشگی نیست و بستگی به هفته مورد نظر و تعداد روزهای خاص در آن هفته و میزان اهمیت مقصد شما دارد. به عنوان مثال شاید در سالروز شکست حصر آبادان یا آزادسازی خرمشهر، حتی اگر وسط هفته باشد، به دلیل مراسمی که در این شهرها برگزار می‌شود، قیمت بلیط از سایر روزها بیشتر باشد. بهترین استراتژی برای شما این است که در یک نگاه سریع قیمت بلیط برای یک ماه کامل را ببینید تا ارزان‌ترین بلیط را برای مقصدتان پیدا کنید.

برای این کار می‌توانید بلیط‌های چارتری را انتخاب کنید. در برخی از سایت‌ها قیمت بلیط برای پانزده روز یا تمام ماه دیده می‌شود که شما می‌توانید ارزان‌ترین آن را پیدا کرده و رزرو نمایید.

 

۴- خطوط هواپیمایی ارزان‌تر را انتخاب کنید

بلیط برخی از خطوط هواپیمایی بودجه به طور قابل توجهی ارزان‌تر از برخی دیگر است. البته شما پس از یک یا چند بار خرید بلیط از این خطوط به راحتی آنها را شناسایی خواهید کرد ولی برای خرید و رزرو در بار نخست نیز، کافی است هنگام رزرو بلیط، قیمت همه خطوط هواپیمایی که به مقصدتان پرواز دارند را بررسی کرده و با هم مقایسه نمایید. البته در نظر داشته باشید که خدمات این خطوط هواپیمایی ارزان‌تر کمتر از باقی خطوط هواپیمایی خواهد بود. این موضوع بخصوص در پروازهای خارجی بیشتر به چشم می‌آید.

 

هنگامی که در خارج از کشور در جست‌وجوی بلیط ارزان قیمت هستید، به نکات زیر توجه کنید:

۱. مکان فرودگاه پروازتان را چک کنید. ممکن است فرودگاه پرواز شما خارج از شهر و یا بسیار دور باشد و کرایه تاکسی شما برابر با ما به تفاوت بلیط با پروازهای دیگر باشد.

۲. به دستورالعمل‌های هواپیمایی مورد نظرتان در خصوص قد، وزن و تعداد چمدان‌هایتان توجه کنید؛ ممکن است با توجه به این موارد، پرواز ارزان قیمت شما هم‌قیمت با سایر پروازها بشود.

 

و در پایان به یاد داشته باشید، اگر می‌خواهید ارزان‌ترین پرواز را رزرو کنید، انعطاف پذیر باشید، به خوبی تحقیق کنید و شرایط و محدودیت‌های پروازهای ارزان قیمت را در مقایسه سایر پروازها بدانید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط