buying-charter-ticket
1395/12/02 - 8:34 راهنمای سفر

چگونه بلیط چارتر بخریم؟

اگر در حال برنامه ریزی برای سفر خود هستید و نگرانید خرج و مخارج سفرتان زیاد شود، باید به دنبال راه هایی باشید که خرج سفرتان را کم می کند.

یکی از این راه ها این است در صورت قطعی شدن زمان سفر و تعداد نفراتتان، اقدام به خریدبلیط چارتر ارزان کنید.

اما بلیط چارتر چیست و چه تفاوتی با بلیط سیستمی هواپیما دارد؟

جالب است بدانید که قیمت بلیط هواپیما معمولا بر اساس کلاس پروازی، فاصله مبدأ تا مقصد، شرکت هواپیمایی و ... تعیین می شود. اما با وجود همه این معیارها، عامل مهم دیگری که در نرخ بلیط تأثیرگذار است، سازمانی است که بلیط را می فروشد.

آژانس های هواپیمایی معمولا برای مسیرهای پرتردد، تعدادی از صندلی های هواپیما را از قبل با قیمتی ارزان، از شرکت های هواپیمایی رزرو می کنند و خودشان به صورت مستقیم به مسافران می فروشند. این موضوع باعث می شود زمانی که شرکت هواپیمایی بلیط هایش از قبل به فروش رفته و ظرفیتش تکمیل شده، شما با مراجعه به آژانس هواپیمایی بتوانید بلیط مورد نظرتان را خریداری کنید.

از آنجا که نرخ بلیط هواپیما در پروازهای سیستمی بر اساس مصوبه سازمان هواپیمایی کشوری تعیین می شود، بلیط های چارتر معمولا قیمتی شناور و کمتر از بلیط های سیستمی دارند.

اما بلیط هواپیما به صورت چارتر معایبی هم دارد که قبل از خرید بهتر است به آن توجه کنید. اول از همه اینکه بلیط های چارتری را نمی توان کنسل کرد و در صورت از دست دادن پرواز هم پولی به شما بازگردانده نمی شود.

دومین مشکل بلیط چارتر این است که نرخ بلیط خردسال مانند قیمت بلیط بزرگسال محاسبه می شود. در صورتی که پروازهای سیستمی برای بلیط هواپیما برای خردسالان نرخ کمتری را عرضه می کنند.

در نتیجه بهتر است تنها زمانی از بلیط های چارتری استفاده کنید که کودکی همراهتان نیست و از انجام سفر خود اطمینان دارید.

پس اگر شما هم در حال برنامه ریزی برای سفر خود هستید و می خواهید سفر کم هزینه ای داشته باشید می توانید اقدام به خرید بلیط چارتر کنید.

سایت فلایتیو امکان خرید بلیط چارتر و سیستمی را برای شما فراهم کرده است. کافی است به صفحه پرواز داخلی سایت فلایتیو مراجعه کنید تا بلیطتان را به راحتی به صورت آنلاین خریداری کنید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط