تمامی وسایل خود را در یک چمدان جا دهیم
1397/07/17 - 17:00 راهنمای سفر

چگونه تمامی وسایل خود را در یک چمدان جا دهیم؟

تقریبا همه ما از بدترین کابوس یک مسافر خبر داریم. شما به نقاله بار در فرودگاه می‌رسید و پس از مدتی متوجه می‌شوید که چمدان شما اصلا بر روی آن حضور ندارد. قطعا ساده‌ترین راه برای جلوگیری از این سناریو، جمع کردن تمامی وسایل در یک چمدان کوچک و بردن آن به داخل هواپیما، به‌جای انتظار در صف تحویل چمدان در قسمت بار، است؛ اما اگر قصد شما یک سفر بلندمدت باشد چه؟ چگونه می‌توان تمامی وسایل لازم را در یک چمدان 56 x 35 x 22 سانتی‌متری جا داد؟ لازم نیست تا نگران باشید، چون فلایتیو راه‌حل این مشکل را به شما می‌آموزد.

برای بررسی  قیمت بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید.

ترفندهای فراوانی برای قرار دادن تمامی وسایل لازم سفر در یک چمدان کوچک وجود دارد؛ اما اولین چیزی که باید به آن اشاره کرد، نحوه تا کردن لباس‌ها است. همیشه لباس‌ها را به‌طور عمودی تا کنید. این کار نه‌تنها موجب صرفه‌جویی در فضا می‌شود، بلکه به شما اجازه می‌دهد تا تمامی وسایل خود را، بدون نیاز به خالی کردن دوباره چمدان، از بالا مشاهده کنید.

برخی از افراد استفاده از مکعب‌های بسته‌بندی را بسیار کارآمد می‌دانند، اگر شما با این روش راحت‌تر هستید، آن را امتحان کنید. مکعب‌های بسته‌بندی تقریبا به‌مانند بسته‌های وکیومی عمل می‌کنند، درنتیجه وسایل شما را مرتب نگه داشته و همه‌چیز درون آن‌ها صاف و فشرده باقی می‌ماند.

اما اهمیتی ندارد که شما از چه روشی استفاده می‌کنید، در طول سفر سعی کنید که تا جای ممکن وسایل کم‌حجم خود را در جیب لباس‌هایتان قرار دهید. اقلامی مانند لباس‌های زیر، جوراب، شامپوهای کوچک، شارژها به‌راحتی در جیب‌های لباس‌ها جا می‌شوند. وسایل رهاشده به حال خود جای بیشتری را اشغال کرده و باعث آشفتگی چمدان می‌شوند. برای مقابله با این مشکل، تمامی وسایل خود را بسته‌بندی کنید.

حالا که صحبت از صرفه‌جویی در فضا شد، مطمئن شوید که تمامی وسایل آرایشی و بهداشتی شما در کوچک‌ترین محفظه‌های ممکن قرار دارند. تنها به‌اندازه نیاز خود وسایل آرایشی و بهداشتی حمل کنید، حتی اگر این میزان کمتر از حدی است که مجاز به جابجایی آن هستید. این یک روش عالی و آسان برای صرفه‌جویی در فضای چمدان شماست.

وقتی‌که در حال تصمیم‌گیری برای برداشتن وسایل لازم خود هستید، داشتن یک فهرست به شما کمک فراوانی می‌کند. در ابتدا تخمین بزنید که قرار است برای چند روز و شب لباس بردارید و چه میزان از لباس‌های شما قابلیت استفاده در موقعیت‌های مختلف را دارند. برای مثال، اگر قصد ورزش کردن در طول سفر را دارید، به خاطر بسپارید که شلوار ورزشی شما می‌تواند در مسافرت نقش پیژامه را نیز ایفا کند. تا جای ممکن تعداد تی‌شرت‌ها و شلوارهای راحتی را به حداقل برسانید.

وقتی‌که شروع به پر کردن چمدان می‌کنید، تمامی کفش‌های صاف خود را در کف یا بالای آن قرار دهید. این بهترین راه برای بسته‌بندی کفش‌ها، به‌جز کفش‌های پاشنه‌بلند، است؛ کفش‌ها را به پهلو در کیف قرار داده یا آن‌ها در هر فضای خالی ممکنی جای دهید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط