هترین بازارهای کریسمس و زمستانی کانادا
1397/09/13 - 15:00 راهنمای سفر

با بهترین بازارهای کریسمس و زمستانی کانادا آشنا شوید

سنت بازارهای کریسمس در شهرهای آلمانی در ایام سال نو به اوایل قرن پانزدهم میلادی بازمی‌گردد. هر بازار دارای مشخصه‌های مخصوص به خود بوده و محصولات متنوع محلی را به فروش می‌رساند. کانادا نیز به‌مانند بسیاری از کشورها این سنت را پذیرفته و هرساله اقدام به برگزاری بازارهای زمستانی در ایام کریسمس می‌کند. خوراکی‌های لذیذ، هات چاکلت، صنایع‌دستی، آثار هنری و جاذبه‌های متنوع سبب شده‌اند که گردشگران بسیاری در این ایام از کانادا دیدن کنند. فلایتیو نگاهی به بهترین بازارهای کانادا در ایام کریسمس انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

بازار کریسمس ونکوور

۲۲ نوامبر تا ۲۴ دسامبر

بازار کریسمس ونکوور تجربه‌ای جذاب از تزئینات و جشن‌های آخر سال است. باوجود ۷۵ غرفه آثار هنری، می‌توان هدایا و سوغاتی‌های خوبی از این بازار تهیه کرد. یکی از جاذبه‌های این بازار در سال جدید، وجود یک درخت کریسمس به ارتفاع ۱۰ متر با ۳۶ هزار لامپ رنگی است. بازار کریسمس ونکوور عاشقان خوراکی را با پنکیک‌های سیب‌زمینی، اشترودل و سوسیس‌های دودی ناامید نخواهد کرد.

Got Craft

۹ دسامبر تا ۱۰ دسامبر

این بازار بزرگ‌ترین نمایشگاه عرضه محصولات دست‌ساز بومیان کانادا است. Got Craft که کار خود را در سال ۲۰۰۷ آغاز کرد، تنها ۲۰ فروشنده داشت، اما حالا با توسعه خود میزبان ۷۵ طراح مختلف است. بازدیدکنندگان از این بازار نیز می‌توانند در کارگاه‌های هنری آن شرکت کرده و اقدام به ساخت ایده‌های خود کنند. از یکی از چرخ‌دستی‌های عرضه خوراکی در بازار یک غذای خوشمزه تهیه کرده و در حین دیدار با تولیدکنندگان محلی به سراغ خرید هدایای کریسمسی بروید.

بازار کریسمس تورنتو

۱۶ دسامبر تا ۲۳ دسامبر

تورنتو شهری ایده آل برای بازسازی حال و هوای بازارهای سنتی کریسمس در اروپا است. بازار کریسمس تورنتو که یکی از ۱۰ بازار مهم دنیا محسوب می‌شود، حالا هشت‌ساله شده و محلی برای وقت گذراندن با دوستان در هنگام تعطیلات سال نو است. امسال در این بازار طراحی‌هایی از هنر چیدمان به چشم می‌خورد و همگی آن‌ها با هدف جذب بیشتر گردشگران آماده شده‌اند. از دیگر جاذبه‌های این بازار می‌توان به بابانوئل و گوزن‌های شمالی او، بزرگ‌ترین درخت کریسمس شهر، محصولات دست‌ساز محلی، هدایای نفیس از سراسر دنیا و غذاهای لذیذ اروپایی و کانادایی اشاره کرد.

One of a Kind Christmas Show

۲۳ نوامبر تا ۳ دسامبر

بازار کریسمسی One of a Kind Christmas Show، یکی از بزرگ‌ترین بازارهای آمریکای شمالی برای نمایش بهترین اجناس و دست‌ساخته‌های مردم محلی است. این بازار از سال ۱۹۷۵ تا به امروز دایر بوده و از خلاقیت و استعداد هنرمندان و محلی‌ها برای فروش استقبال می‌کند. در طول ۱۱ روز برگزاری این بازار، بیش از ۸۰۰ هنرمند بااستعداد آثار و دست‌ساخته‌های خود را به نمایش می‌گذارند. اگر به دنبال خرید چیزی کاملا متفاوت هستید، این بازار یکی از بهترین مکان‌ها برای یافتن اجناس منحصربه‌فرد است.

City of Craft

۸ دسامبر تا ۱۰ دسامبر

دیگر مکان برای یافتن هدایای ارزشمند کریسمس، City of Craft نام دارد. این بازار در تورنتو حالا ۱۱ ساله شده و مجموعه‌ای از آثار هنرمندان مستقل را به نمایش می‌گذارد. City of Craft بزرگ‌ترین بازار مستقل تورنتو بوده و در آن کارگاه‌های آموزشی رایگان نیز برگزار می‌شود. این فستیوال سه‌روزه با میزبانی از دست‌ساخته‌های مردم شهر، به یک گالری محبوب تبدیل شده است. City of Craft در سال ۲۰۱۷ با مشارکت مرکز تئاتر تورنتو، مکانی را برای استراحت بازدیدکنندگان در طول نمایشگاه فراهم کرد.

کریست‌کیندل

۷ دسامبر تا ۱۰ دسامبر

برای تجربه یک بازار کریسمس کاملا آلمانی، به ۳۵ هزار بازدیدکننده دیگر از این بازار جذاب در اونتاریو بپیوندید. این بازار در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد و حالا برای مدت ۲۰ است که با عطروطعم خوراکی‌های آلمانی خود به محبوبیت دست یافته است. رژه فانوس‌ها، چراغانی درخت کریسمس و اجرای گروه کُر از جاذبه‌های این بازار در ایام کریسمس هستند. عاشقان غذا با مراجعه به کریست‌کیندل ناامید نخواهند شد. وافل‌های بلژیکی، سوسیس‌های آلمانی و کیک‌های میوه‌ای انتظار شما در کریست‌کیندل را می‌کشند.

بازار کریسمس آلمانی

۲۳ نوامبر تا ۲۳ دسامبر

دیگر بازار کریسمس آلمانی در کانادا متعلق به ایالت کبک است. میدان شهرداری شهر کبک و باغ‌های اطراف آن در ایام کریسمس تبدیل به یک دهکده کوچک به سبک اروپایی با غرفه‌های چوبی می‌شوند. باید در این بازار نیز انتظار خوراکی‌های لذیذ آلمانی را داشت. از ویژگی‌های مهم این بازار، امکان خرید هدایای کریسمس متعلق به کشور آلمان است.

بازار کریسمس و سنت‌ها

اول دسامبر تا ۲۳ دسامبر

می‌توان حال و هوای اروپایی ایام کریسمس را در «بازار کریسمس و سنت‌ها» در شهر لونگوی ایالت کبک تجربه کرد. این بازار در بخش جنوبی رودخانه سنت لاورنس واقع شده و سنت‌های کریسمس را جشن می‌گیرد. موسیقی زنده، لامپ‌های درخشان، تفریحات خانوادگی و فرصت تماشای آثار هنرمندان، از ویژگی‌های مهم این بازار هستند.

برای خرید بلیط هواپیما ارزان به فلایتیو مراجعه کنید.

نمایشگاه زمستانی Puces Pop

۸ دسامبر تا ۱۰ دسامبر و ۱۵ دسامبر تا ۱۷ دسامبر

این نمایشگاه زمستانی در مونترال محل ایده‌آلی برای خرید هدایای کریسمس است. پخش موسیقی زنده به همراه آثار هنری هنرمندان محلی سبب شده تا این نمایشگاه چیزی فراتر از یک بازار سنتی باشد. این بازار زمستانی میزبان صنایع‌دستی، آثار هنرمندان محلی و صنعت گران جامعه هنری مونترال است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط