chocolate-cities
1395/12/16 - 15:23 راهنمای سفر

شکلاتی‌ترین شهرهای جهان کدامند؟

هنوز هم خیلی از ما سوغاتی اصلی مسافران خارج از کشور را شکلات می دانیم و تصورمان از چمدان های از خارج آمده چمدان هایی پر از شکلات است.

همچنان خیلی از افراد بهترین سوغاتی را شکلات می دانند و دوست دارند دیگران شکلات برایشان سوغاتی بیاورند.

اما چه شهرهایی بهترین شکلات های جهان را دارند؟

این مطلب را بخوانید تا با شکلاتی ترین شهرهای جهان آشنا شوید.

بلژیک

تاریخچه شکلات در اروپا به قرن 16 میلادی برمی گردد، به زمانی که جهانگردان اسپانیایی دانه های کاکائو را از مکزیک به آنجا آوردند.

در بلژیک نزدیک به 300 کارخانه تولید شکلات مشغول به کار هستند و بیش از 170 هزار تن شکلات در سال در بیش از 2000 فروشگاه فروخته می شود و هر بلژیکی در سال بیش از 11 کیلوگرم شکلات در سال مصرف می کند.

6 میلیون گردشگری که هر ساله از بروکسل دیدن می کنند، به هیچ عنوان این شهر را بدون خرید یک یا چند بسته شکلات پرالاینز ترک نمی کنند. بعضی از تورهای گردشگری هم یک روز از گشت های خود را به بازدید از کارخانه های و خانه های شکلات بروکسل اختصاص می دهند.

پاریس

پاریس، پایتخت فرانسه از جمله شهرهایی است که خیلی از افراد آن را به شکلات های خوشمزه اش می شناسند.

شکلات‌ های ساخت Richartاز بهترین مواد اولیه و با بالاترین کیفیت در فرانسه تولید می‌ شوند. Richartبا داشتن مهارت فوق ‌العاده در صنعت شکلات‌ سازی، اکنون در پی خلق طرح‌ ها و رنگ ‌های متفاوت برای شکلات‌هایش است.

زوریخ

شکلات های سوئیس به خاطر کیفیت بالای خود شهرت جهانی دارند. شکلات نواری مشهور تابلرون برای اولین بار از سوئیس آمد؛ زمانی که مردی به نام جین تابلر این حرفه را از سال 1867 میلادی آغاز کرد.

در حال حاضر شکلات های Teuscherبهترین مواد اولیه از جمله کاکائو، مارزیپان، میوه، خشکبار را در درست کردن شکلات های خود به کار می برد که طرفداران زیادی دارد.

کالیفرنیای آمریکا

شکلات تلخ محصول اصلی شرکت 81cn-0sSp+L._SL1500_ scharffen-berger در کالیفرنیا به حساب می آید. به منظور اطمینان از کیفیت، کلیه مراحل تولید از پرورش دانه کاکائو تا محصول نهایی، در انحصار و تحت نظارت خود شرکت قرار دارد. در ابتدا دانه ‌های کاکائو برای تائید کیفیت مورد آزمایش قرار می‌ گیرند و در مرحله بعد، با سایر مواد ترکیب و تبدیل به شکلات تخته ‌ای می‌ شوند.

آمستردام

آمستردام از جمله شهرهای پر شکلاتی است که هر ساله در آن جشنواره شکلات هم برگزار می شود. در این جشنواره می توانید توانید با فرآیند ساخت شکلات از تهیه دانه های کاکائو تا آماده سازی قطعات شکلات؛ و طیف گسترده طعم های کاکائو و شکلات خوب آشنا شوید.

در کارگاه های آموزشی این جشنواره که توسط شکلات سازان و سایر متخصصین این عرصه برگزار می شود، می توانید چشیدن و مزه مزه کردن، لذت بردن و کشف طعم های جدید را تجربه کنید.

اگر قصد سفر به این شهرهای شکلاتی را دارید برای خرید بلیط خارجی هواپیما و رزرو پرواز خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط