کریسمس در تورنتو
1397/09/19 - 11:00 راهنمای سفر

12 فعالیت هیجان انگیز کریسمسی در تورنتو که حتماَ باید آنها را انجام داد (قسمت اول)

شهر تورنتوی کانادا سنت‌های کریسمسی شگفت انگیز بسیاری دارد. با وجود این که در طول زمان تعطیلات کریسمس هوای بیرون سرد است، هیچ چیز مانع از این نمی‌شود که از محل اقامت خود بیرون بروید و نوشیدنی‌های داغ را در زیر چراغ‌های رنگین نورانی مزه مزه نکنید و مناظر زیبای کریسمسی را از دست بدهید. بنابراین به سرمای زمستان اهمیت ندهید و لباس‌های گرم خود را بپوشید و به این فوق العاده‌ترین جشن سال در تورنتو بروید. در این نوشته 12 کار هیجان انگیز این روزهای پرهیجان را برای شما شرح می‌دهیم.

 

برای خرید بلیط هواپیما ارزان به فلایتیو مراجعه کنید.

بازار کریسمس تورنتو (Toronto Christmas Market)

این بازار از 16 نوامبر تا 23  دسامبر در شهر تورنتو برپاست و با رفتن به آن، شما یک روز زیبا را در جشن و بزم می‌گذرانید و از نوشیدنی‌های گندم، نوشیدنی‌های داغ سیب، گودال‌های کوچک آتش در فضای باز، که سبب گرم شدن شما می‌شوند، به همراه غرفه‌های کوچک چوبی زیبا که خوشی و شادی می‌فروشند، لذت می‎برید. هر ساله منطقه تاریخی «دیستیلری دیستریکت» (Distillery District) تورنتو، به یکی از بهترین مکان‌ها برای  گذراندن تعطیلات در این شهر تبدیل می‌شود. «بازار کریسمس تورنتو» برای قرارهای عاشقانه، گذراندن یک روز با خانواده و یا با گروهی از دوستان عالی است. نورپردازی‌های رویایی و صحنه نمایش برای برخی از فعالیت‌ها مانند «اجرای کریسمس کارول» (Christmas carol performances)، بازدید از «بابا نوئل» (Santa)، سلفی گرفتن در میان آن همه نور و روشنایی و نوشیدن جشن و خوردن، تنظیم آماده شده است. این بازار در خیابان  میل (Mill St)، پلاک 55 واقع است.

 

کریسمس قدیمی (Old-Fashioned Christmas)

«دهکده بلک کریک پایونیر» (Black Creek Pioneer Village) از روزهای 18 نوامبر تا 23 دسامبر، میزبان مجموعه‌ای از فعالیتهای قدیمی کریسمس است که از ماه نوامبر آغاز می‌شوند. در طول این روزها و تعطیلات آخر هفته شما می‎توانید دست به کارهای قدیمی و تاریخی مانند سوار شدن بر واگن‌هایی که توسط اسب‌ها حرکت می‎کنند، بزنید و فرصت‌هایی برای کشف سنت‌های قدیمی کریسمس داشته باشید. علاوه بر این شما می‎توانید از تفریحاتی جذاب برای تعطیلات مانند سیب زمینی سرخ کردن، درختکاری کریسمس و آواز خوانی سنتی کریسمس به نام «کریسمس کارول» لذت ببرید. البته این تمام چیزی که شما انتظار دارید نیست: بازدید کنندگان جوان می‌توانند با بابا نوئل وقت بگذارنند. میزبانان شما نیز، حتی روزهای یکشنبه شام کریسمس درست می‌کنند. در شب، روستا با موسیقی، غذا و دیگر فعالیت‌های کریسمسی زنده و پرشور می‌شود. «دهکده بلک کریک پایونیر» در یورک شمالی (North York)،  خیابان «مورای روس پارک وی» (Murray Ross Pkwy) واقع بوده و شماره تلفن آن (0014167361733) است.

 

تعطیلات جادویی بلور - یورک ‌ویل ( Bloor-Yorkville)

این مراسم از 18 نوامبر  تا 31 دسامبر در «بلور - یورک ‌ویل» انجام می‌شود. «بلور - یورک ‌ویل» در تمام طول سال دارای چراغ‌های زیبایی است، اما نوامبر آن را تبدیل به یک سرزمین عجایب جشن می‌کند. مراسم رسمی «بلور - یورک ‌ویل» برای تعطیلات در روز 18 نوامبر از ساعت 5 صبح تا 6:30 بعد ازظهر برگزار می‌شود و شامل یک نمایش از یکی از مشهورترین گروه‌های هنری رپ و پاپ کانادا، به نام «شانتی» (Chanté) انجام می‌شود. نورپردازی و فروشگاه‌های کریسمسی این منطقه تا پایان سال دایر خواهد بود.

 

رژه بابا نوئل (The Santa Claus Parade)

این رژه در روز 19 نوامبر انجام می‌شود، بنابراین شما می‌توانید تعطیلات خود را با رژه سالانه بابانوئل‌ها در تورنتو آغاز کنید. شما می‌توانید با ایستادن در جاهای مختلف در طول مسیر شش کیلومتری این رژه، جشن 100 ساله سنتی کریسمس تورنتو را تماشا کنید. این یک رویداد بزرگ خانوادگی است. این رویداد از خیابان‌های «بلور» (Bloor) و «کریستی» (Christie) آغاز می‌شود و تا مرکز شهر ادامه می‌یابد. قابل توجه کسانی که می‌خواهند تمام رژه را تماشا کنند، این رژه معمولاً چندین ساعت طول می‎کشد، بنابراین لباس گرم به همراه داشته باشید.

 

 

بازارچه ویژه کریسمس


این بازارچه که نامش «وان آو اِکایند کریسمس شو» (One of a Kind Christmas Show) است، از 23  نوامبر تا 3 دسامبر برگزار می‌شود و طی این دوره 11 روزه، 800 هنرمند در مرکز نمایشگاهی «اینترنس سنتر» (Centre Enercare) غرفه‌هایی را برای نمایش و فروش صنایع دستی و کارهای دست ساز خود برپا می‌کنند. اگر شما برای پیدا کردن هدایای کریسمس منحصر به فرد تلاش می‌‎کنید، این مکان احتمالا بهترین جا برای خرید هدایای فوق العاده برای عزیزان و یا خودتان است. در این بازارچه برای همه سلیقه‌ها اجناس زیبایی وجود دارد و اگر خوش شانس باشید می‎توانید سازندگان این اشیاء زیبا را نیز ملاقات کنید. اینترنس سنتر در بلوار 100 پرینسس 100 (Princes’ Blvd 100) واقع بوده و شماره تلفن آن (0014162633000) است.

 

آتش بازی و نور افشانی (Cavalcade of Lights)

این آتش بازی باشکوه در روز 25 نوامبر انجام می‌شود و هیچ چیز نمی‌توانند مانند آن نشانه‌ای از آغاز جشن‌های سال نو  در تورنتو باشد. این رویداد هر ساله برگزار می‌شود و با نورپردازی «درخت کریسمس رسمی تورنتو» (Toronto’s Official Christmas Tree) آغاز شده و در ادامه آن، یک مهمانی اسکیت رویایی جذاب در «میدان ناتان فیلیپس» (Nathan Philips Square) برگزار می‎شود. در این مراسم آغاز تعطیلات، آتش بازی و نورافشانی محلی نیز انجام می‌شود و فراموش نکنید که تمام فعالیت‌های این روز برای شما رایگان است. میدان ناتان فیلیپس در خیابان کوئین (Queen St W) واقع بوده و شماره تلفن جهت هماهنگی آن (00141620302600) است.

برای رزرو هتل ترنج کیش به فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط