clothes-for-traveling-to-cold-places
1395/09/03 - 9:00 راهنمای سفر

در سفرهای زمستانی چه لباس‌هایی با خودمان ببریم؟

با نزدیک شدن به فصل زمستان و سرد شدن هوا، چمدان بستن برای سفر تبدیل به کار سختی می شود. چون هم باید لباس‌های گرم زیادی با خود به سفر ببرید، هم نباید چمدان خود را بیش از حد سنگین کنید.

با وجود این سختی‌ها، قبول کنید که خیلی از شهرهای جذاب و توریستی جهان آب و هوای سردی دارند و در زمستان زیبا هستند. مثلا در شهرهایی چون مسکو و سن‌پترزبورگ، خود سرما بخشی از جاذبه‌های توریستی شهر به حساب می‌آید و نمی‌توان جدا از آب و هوایشان از دیدن آنها لذت برد.

پس به جای انتظار کشیدن برای آمدن فصل گرما، بهتر است به توصیه‌های ما برای چمدان بستن برای سفرهای زمستانی توجه کنید تا خاطره خوبی از سفر زمستانی‌تان بسازید.

زیاد لباس ببرید!

اولین قانون در سفر به مناطق سرد این است که لباس‌های کم‌حجم زیادی به همراه داشته باشید نه یکی دو لباس گرم و سنگین. شما می‌توانید با پوشیدن چند لایه لباس روی هم، به راحتی خودتان را گرم کنید.

این موضوع باعث می‌شود هم چمدان سبک‌تری با خودتان حمل کنید، هم لباس‌های بیشتری به همراه داشته باشید و دستتان در انتخاب لباس باز باشد.

لباس‌های پشمی

لباس‌های پشمی با خودتان ببرید. لباس‌های پشمی هم خیلی گرم هستند، هم خیلی سبک و کم‌جا. لباس‌های دوخته شده از پشم کشمیر نیز با وجود قیمت بالایی که دارند، عمر طولانی‌ای دارند و برای فصل زمستان خیلی به صرفه و مناسبند.

زیرپوش گرم

یک لایه لباس گرم به تن داشته باشید. با پوشیدن یک لایه لباس گرم سبک (به اصطلاح عایق‌بندی!) شما می‌توانید لباس‌های زیادی به تن کنید. مثلا با پوشیدن ساق‌شلواری زیر شلوار خود می‌توانید هر نوع شلواری که دوست دارید بپوشید و ترسی از سرما نداشته باشید.

زیرپوش‌های پشم گوسفند مرینوس بهترین جنس پارچه برای گرم نگه داشتن بدن است که به دلیل نازکی و سبکی، می‌توانید آن را زیر لباس اصلی خود بپوشید و گرم شوید. اما از آنجا که قیمت‌ آن بسیار گران است پیشنهاد می‌کنیم زیرپوش‌های برند under armour را امتحان کنید که کیفیت و قیمت مناسبی دارند و مخصوص ورزشکاران تولید می‌شوند.

جوراب پشمی

شاید باورتان نشود، اما پوشیدن جوراب گرم و مناسب تأثیر زیادی در گرم شدن شما دارد. چون طبق یک قاعده قدیمی، اگر سر و پای خود را گرم نگه دارید، کمتر احساس سرما می‌کنید.

برند Smartwool، از تولیدکنندگان سرشناس جوراب پشمی است که می‌توانید در فصل‌های سرد سال از محصولات آن استفاده کنید. این برند جوراب‌هایی مخصوص اسکی و ورزش‌های زمستانی نیز دارد.

کفش مناسب

پوشیدن کفش مناسب در فصل زمستان از همه پوشاک‌های دیگر مهم‌تر است. حواستان باشد که کفش مناسب برای هوای سرد و خشک با کفش مناسب برای هوای سرد و مرطوب متفاوت است. در سفر به مناطق مرطوبی چون انگلستان که بارندگی زیادی دارند باید از کفش‌های ضد آب و چرمی استفاده کنید، در حالی که در مناطق سرد و خشک می‌توانید از بوت‌های پشمی نیز استفاده کنید.

تجهیزات جانبی

در سفرهای زمستانی بردن تجهیزات جانبی مانند کلاه، شالگردن و دستکش را فراموش نکنید. محصولات برندهایی مانند Smartwool و Accessories  در زمینه کلاه، شالگردن و دستکش تنوع بالایی دارند.

برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما می‌توانید به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط