عاشقان سفر
1397/01/21 - 12:00 راهنمای سفر

۵ کشور که بیشترین طرفدار را میان عاشقان سفر دارند

 

بیشتر مردم اهل سفر دنیا به کدام مکان‌هایی که بازدید کرده‌اند باز می‌گردند؟ دونا مارش از مرکز کلوپ مسافران قرن، مکان‌هایی را برای شما آشکار می‌کند که می‌خواهید دوباره و دوباره به آنجا بازگردید.

 

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

1.نیکاراگوئه

از معماری استعماری اسپانیا در گرانادا و لئون تا سواحل دست نخورده اقیانوس اطلس و آرام، در نیکاراگوئه جاذبه‌های دیدنی فراوانی برای مشاهده وجود دارد. همچنین بهترین محل برای یادگیری مهارت‌های زبان اسپانیایی است و ساکنین از کسانی که تلاش می‌کنند تا زبان اسپانیایی را به خوبی بلد باشند، بهتر استقبال می‌کنند.

اگر دلیل سفر شما طبیعت‌گردی است، نیکاراگوئه شما را ناامید نخواهد کرد. از آتشفشان‌های فعال، جنگل‌های بکر بارانی و جزایر باورنکردی دیدن کنید. از سواحل جزایر "کرن" در اقیانوس اطلس به جزایر غنی از حیات وحش در دریاچه کوکیبولکا (دریاچه نیکاراگوئه) بروید.

2.عمان

بازدید از کوه‌ها، بیابان‌ها، دره‌ها (وادی‌ها) و سواحل بی‌انتها در عمان تجربه شگفت‌انگیزی برای شما خواهد بود. دوست داران طبیعت قطعا محسور "خریف" –جنگل موسمی در صلاله- خواهند شد. خریف منطقه‌ای است که درختان آن در اوج تابستان شکوفه می‌زنند. همچنین از دنبال کردن تاریخ صمغ کندر و عود شگفت‌زده خواهید شد.

نزوی، محل قلعه ای مهم و بازاری سنتی (سوک) در قرن دوازدهم می‌باشد که در داستان‌های زیادی نیز آمده است، می‌باشد. این محل در نزدیکی رشته کوه‌های باشکوه حجر قرار دارد جایی که مسیرهای پیاده‌روی سختی دارد.

3.لائوس

لائوس در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. از پایتخت کشور لائوس "وینتیان"  بر روی رود مکونگ و معابد بودایی دیدن کنید تا آن‌جا را بدون ازدحام جمعیت در همسایگی تایلند بیابید.

زیبایی و آرامش لئونگ پراگبان را ببینید. مکانی که پادشاهان زمانی در آن حکومت می‌کردند و فرانسوی ها بعضی از معماری های جذاب استعماری و تاثیرات فوق العاده آشپزی خود را در آن منطقه برجای گذاشته‌اند. همچنین لائوس مکان مناسبی برای پیدا کردن پارچه، یادگاری‌ها و سوغاتی‌های دیگر است.

4.قرقیزستان

پس از جستجو در بیشکک٬ پایتخت بمب باران شده قرقیزستان، جرئت کرده، به کوهستان رفته و به دنبال دریاچه هایی که در ارتفاع بالا هستند، بگردید. مانند دریاچه ایسیک کول، که در آنجا می‌توانید از شنا در آب گرم لذت ببرید. همچنین به کوه‌های تیان شان، مکانی که مانند کوه هیمالیا تجربه ایستادن در بالاترین نقطه جهان را برای شما تداعی می‌کند.

در فصل تابستان از منظره سان کول بازدید کنید، مکانی که مناظر خیره کننده، گاومیش‌ها، خیمه‌ها (یورت ها) و اسب سواری در خالص‌ترین شکل آن شما را به قرن‌ها پیش می‌برد.

5.گینه

اگر می‌خواهید آفریقا را فراتر از چیزهای همیشگی مانند خورشید، شن و سافاری کشف کنید، به گینه بروید.

تجربه مهمان نوازی مردمانش که مانند خانوده‌تان از شما استقبال می‌کنند، بی‌نظیر است. همچنین سفر از آکرای تا کوماسی و یادگرفتن درباره فرهنگ رونق یافته امپراطوری آشانتی فوق العاده است. در ساحل خلیج گینه مطالعه درباره تاریخ زنده تجارت برده در قلعه "کیپ کاست" و موزه (که "اوباما" نیز از آن بازدید کرده است) امکان پذیر است.

زمانی که به آکرا پایتخت گینه برمی‌گردید، خود را در آفریقای مدرن می‌بینید. فراموش نکنید که از موزیک زنده که در همه جا به خصوص به وقت غروب آفتاب همراه با مردم گینه در ساحل، اجرا می‌شود، لذت ببرید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط