برترین دانشگاه ‌های دانمارک را بشناسید
1396/08/09 - 14:00 راهنمای سفر

برترین دانشگاه ‌های دانمارک را بشناسید

دانمارک که در دروازه‌ای میان شمال و غرب اروپا واقع شده، یک کشور نسبتا کوچک است، اما مقصد بسیاری از دانشجویان سراسر جهان محسوب می‌شود. ۵ دانشگاه برتر این کشور در فهرست ۴۰۰ دانشگاه برتر سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ قرار دارند. شهریه دانشگاه برای دانشجویان کشورهای حوزه یورو رایگان بوده و برای دانشجویان سایر کشورها نیز متعادل است. اکثر رشته‌ها (به‌خصوص در مقطع کارشناسی) در دانشگاه‌های دانمارک به زبان دانمارکی تدریس می‌شوند، اما رشته‌هایی نیز وجود دارند که تدریس آن‌ها به زبان انگلیسی و حتی آلمانی است. با فلایتیو همراه شوید تا این ۵ دانشگاه برتر دانمارک را بررسی کنیم.

(فلایتیو امکان خرید آنلاین بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی با کارت شتاب را برای شما فراهم کرده است.)

دانشگاه جنوبی

پنجمین دانشگاه برتر دانمارک در فهرست دانشگاه‌های ممتاز دنیا، دانشگاه جنوبی با رتبه جهانی ۳۹۰ است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۸ و پس از ادغام دانشگاه‌های اودنس، مدرسه اقتصاد و مهندسی دانمارک جنوبی و دانشگاه یوتلند جنوبی تاسیس شد. در سال ۲۰۰۶ نیز مدرسه اقتصاد شهر اسلاگلِس، موسسه ملی سلامت و دانشگاه فنی اودنس نیز به این دانشگاه اضافه شدند. درنتیجه این مجموعه حالا دارای ۷ دانشگاه در شهرهای اودنس، اسلاگلس، کوپنهاگ، کولدینگ، اسبیرگ و سوندربورگ است. بیش از ۳۲ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و ۲۰ درصد از آن‌ها بین‌المللی هستند.

دانشگاه آلبورگ

دانشگاه آلبورگ چهارمین دانشگاه برتر دانمارک در فهرست بهترین دانشگاه‌های دنیا با رتبه ۳۷۴ است. این دانشگاه که در سال ۱۹۷۴ تاسیس شده پذیرای بیش از ۲۰ هزار دانشجو در سه مرکز مختلف است که مهم‌ترین مرکز آن در آلبورگ قرار دارد. این دانشگاه از سال ۲۰۰۷ به بعد به چهار دانشکده علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم فنی و مهندسی و علوم پزشکی تقسیم شده است. آلبورگ گزینه‌ای محبوب در میان دانشجویان بین‌المللی بوده و ۱۵ درصد از دانشجویان آن از خارج از دانمارک وارد آن می‌شوند.

دانشگاه آرهوس

سومین دانشگاه برتر دانمارک با رتبه جهانی ۱۱۷، آرهوس نام دارد. علیرغم جوان بودن این دانشگاه نسبت به دانشگاه کوپنهاگ، آرهوس دومین مرکز آموزش عالی قدیمی غیر فنی در دانمارک محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال ۱۹۲۸ تاسیس شده و از زمان تاسیس خود برای بارها توسعه یافته است. حدود ۴۵ هزار دانشجو در این دانشگاه در رشته‌های مختلف تحصیل می‌کنند. نام مارگارت دوم، ملکه دانمارک، نیز در میان فارغ‌التحصیلان مشهور این دانشگاه قرار دارد که در دهه ۷۰ در آرهوس در رشته علوم سیاسی تحصیل می‌کرده است.

دانشگاه فنی دانمارک

اولین دانشگاه پلی‌تکنیک کشور، دانشگاه فنی دانمارک نام دارد که در سال ۱۸۲۹ توسط هانس کریستین اورستد، فیزیکدان و شیمیدان مشهور دانمارکی، تاسیس شد. امروزه این دانشگاه با داشتن رتبه جهانی ۱۰۹ یکی از برترین مراکز علمی در رشته مهندسی در اروپا محسوب می‌شود. در حال حاضر این دانشگاه پذیرای بیش از ۱۰ هزار دانشجو در ۲۵ دپارتمان مختلف است. رنگ رسمی این دانشگاه قرمز و خاکستری بوده و نمادی از باشگاه‌های راگبی و والیبال دانشگاه پلی‌تکنیک است.

دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ با رتبه جهانی ۶۸، معتبرترین دانشگاه در منطقه اسکاندیناوی است. کپنهاگ در سال ۱۴۷۹ تاسیس شده و قدیمی‌ترین دانشگاه دانمارک و دومین دانشگاه اسکاندیناوی از نظر قدمت بعد از دانشگاه اوپسالای سوئد است. این دانشگاه پذیرای حدود ۴۰ هزار دانشجو بوده و ۴ هزار نفر از این تعداد بین‌المللی هستند. در این دانشگاه رشته‌های تحصیلی به زبان‌های دانمارکی، انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شوند.

برای رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما می‌توانید با مراجعه به سایت فلایتیو از خدمات آنلاین در این زمینه برخوردار شوید.

تعداد کل نظرات : 1 : امتیاز کاربران

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

نظرات کاربران

علی 1397/05/18 - 2:10
دانشگاه آلبورگ دانمارک در رتبه بندی کلی QS 343 و در رتبه بندی تایمز 200- 250 است ودر شانگهای 200-300. اما شهرت این دانشگاه بیشتر در زمینه مهندسی است بطوریکه در رتبه بندی فنی مهندسی در US-NEWS رتبه “1” اروپا و “8” دنیاست. در شانگهای 39 ، در تایمز 85 ، ودر QS برابر 81 است. در مجموع در فنی مهندسی زیر 100 دنیا

مطالب مرتبط