ماجرای سه سرباز امریکایی
1397/04/23 - 13:00 راهنمای سفر

ماجرای سه سرباز امریکایی که برای دیدن جاذبه‌های گردشگری عراق دوباره به این کشور برگشتند

سرگذشت کامل سه کهنه سرباز آمریکایی را که در یک مأموریت به عراق سفر کردند تا این کشور و فرهنگ آن را به دور از ویرانی‌های ناشی از جنگ بررسی کنند، بخوانید.

داستان ماجراجویی بدون جنگ مربوط به سه سرباز سابق آمریکا است که به عراق، جایی که در آن می‌جنگیدند، و مناطق کوهستانی کمتر دیده شده در شمال برمی‌گردند. در آنجا، به بررسی مکان‌های باستانی به دور از سایه‌ی جنگ می‌پردازند.

این بخشی از کشور است که به ندرت مشاهده می‌کنیم، بخش‌هایی که در جنگ‌های سال‌های اخیر نسبتاً بدون خسارت باقی مانده‌اند. ماجراجوی سال نشنال جئوگرافیک، استیسی بیر، و دو کهنه سرباز دیگر، رابین براون و متیو گریفین اقدام به یک سفر فوق العاده در عراق می‌کنند. در طول این سفر، آن‌ها مناظر خیره کننده و همچنین مردم فوق‌العاده‌ای که با آن‌ها برخورد دارند را ثبت می‌کنند. در این مستند می‌بینیم که چگونه بازدید قبلی آن‌ها باعث تهدید سلامت مردم شد و بازگشت آن‌ها چگونه به التیام زخم‌های کهنه کمک خواهد کرد.

بیر می‌گوید: "بعد از جنگ به خانه برگشتم. جنگ هرگز به طور کامل من را رها نکرد. برخی دوستانم در جنگ کشته شدند و با تابوت به میهن بازگشتند. کوهنوردی و اسکی مانع هلاکت من شد. برای برگشتن به میهن و پشت سر گذاشتن جنگ، با چند نفر از دوستانم به کوهنوردی و اسکی می‌روم. مهم‌تر از همه اینکه من می‌خواهم به آمریکایی‌ها مکان‌ها و مردمی را نشان دهم که در گزارش‌های معمول از جنگ، نادیده گرفته می‌شوند."

رابین، استیسی، و متیو در طول اقامت دو هفته‌ای خود وارد منطقه‌ی کردستان می‌شوند تا با Tent Ed همکاری داشته باشند، سازمان غیر انتفاعی که هدف آن ارائه‌ی آموزش و منابع اساسی به کودکان تأثیر گرفته از جنگ است. همچنین این گروه سه نفری از بلندترین نقطه‌ی عراق یعنی کوه هالگارد بالا می‌روند. برای چالش برانگیز کردن بیشتر آن، آن‌ها برای اولین بار قصد دارند از کوه بالا رفته و با اسکی کردن از آن پایین بیایند.

بیر بیشتر در مورد هدف این سفر توضیح داد. "هدف من برجسته کردن انسانیت مشترک میان ما که به جنگ پرداختیم و مردمی که در مکان‌های در حال جنگ زندگی می‌کردند، است. ماجراجویی جهانی و مسئولانه یک بخش کلیدی در دستیابی به صلح و درک جهانی است. به عنوان بخشی از این مأموریت در همکاری با دوستان و هم‌قطاران خود رابین براون و متیو گریفین، من به عراق رفتم تا از زک بازی و تلاش او برای ارتقای آموزش در اردوگاه‌ها دیدن کنم و اولین صعود و فرود با اسکی را از بلندترین کوه عراق یعنی هالگارد، انجام دهم."

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط