غذاهای آنکارا
1397/06/17 - 11:00 راهنمای سفر

۱۰ غذایی که باید در آنکارا، ترکیه امتحان کنید

آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه، غذاهای فوق‌العاده‌ی زیادی دارد که می‌توان بیشترین لذت را از خوردن آن‌ها برد. از کباب سنتی گرفته تا دسرهای بسیار شیرین، سعی کنید برای سفر بعدی خود حتماً این خوراکی‌ها را مد نظر قرار دهید.

برای خرید بلیط هواپیما آنکارا به فلایتیو مراجعه کنید.

ماهی کبابی در یلکن بیلیک

یلکن بیلیک، یکی از بهترین رستوران‌های دریایی آنکارا، به خاطر سبک آشپزی اژه و مدیترانه در آنکارا معروف است. آن‌ها در کنار ماهی تازه‌ی فصل، که بهتر است به صورت کبابی با یک لیوان نوشیدنی سرو شود، از مزه‌های سرد و گرم مختلفی استفاده می‌کنند.

کباب اسکندر در کبابی اولوداگ

کبابی اولوداگ به خاطر کباب اسکندر خود که از نان پیده که روی آن برش‌های نازک کباب ترکی، سس گوجه‌فرنگی، و کره‌ی ذوب‌شده قرار دارد، مشهور است. با اینکه منوی این رستوران انواع کباب‌های دیگر را نیز دارد، اما به خاطر کباب اسکندر به یک نشان تجاری افسانه‌ای تبدیل شده است.

دسرهای شیر در زینل

طیف دسرهای ترکی در زینل آن‌قدر گسترده و متنوع است که بدون شک بهترین دسرهای شیر را در اینجا خواهید یافت. کازان دیبی (پودینگ غلیظ که روی آن کمی کاراملی و برشته شده است)، محلبی (پودینگ با مصطکی)، یا تاووک گوگسو (پودینگ غلیظ با برش‌های نازک سینه‌ی مرغ) را امتحان کنید.

دونر (کباب ترکی) در سوهانین یره

عامل شهرت سوهانین یره، کباب ترکی خوش‌طعم آن است که بر روی زغال پخته می‌شود و یک طعم استثنایی به گوشت می‌دهد. این مکان برای صرف یک ناهار تفننی بسیار خوب است و در آن می‌توانید یک ساندویچ دونر عالی همراه با دوغ (آیران) میل کنید. این کبابی در میان افراد بومی نیز محبوب است، بنابراین شاید برای خالی شدن صندلی کمی معطل شوید.

باقلوا در باقلوایی حاجی بابا

حاجی بابا یکی دیگر از شیرینی فروشی‌های ترکی است که بهترین محل برای تهیه‌ی باقلوا در آنکارا به حساب می‌آید. در حال حاضر سومین نسل این خانواده اداره‌ی مغازه را – که در سال 1949 تأسیس شد –  بر عهده دارند، مغازه‌ای که اصلیت آن مربوط به مهد باقلوا، یعنی غازیان تپه است.

کباب ترکی در کبابی بورسا حاجی بی

کبابی بورسا حاجی بی که از سال 1961 افتتاح شد، کباب ترکی را به شکل اصیل خود سرو می‌کند – ساده اما وفادار به دستور پخت و ترکیبات سنتی. برش‌های عالی کباب ترکی همراه با سس گوجه و ماست سرو می‌شوند.

آب‌نبات و راحت‌الحلقوم در شیرینی‌پزی علی عسون

آخرین ایستگاه دسرها در آنکارا، علی عسون است، یک مغازه‌ی فوق‌العاده‌ی شیرینی که از سال 1935 کار خود را آغاز کرد، و هر نوع آب‌نبات سنتی ترکیه را که دوست داشته باشید، در اینجا خواهید یافت. در این مغازه، akide sekeri (آب‌نبات ترکی سفت) با طعم فندق، نعناع، توت‌فرنگی، لیمو یا دارچین، و همچنین lokum (راحت‌الحلقوم ترکی)، حلوا، پیشمانیه (پشمک ترکی)، و خمیر بادام و غیره را خواهید یافت.

مزه‌های کالبور

برای جا گرفتن در این رستوران دریایی محبوب باید از قبل میز رزرو کنید. در فضای مهمانخانه‌ای این رستوران، مزه‌های فصلی بسیار خوش‌طعمی از جمله خار مقدس، سوپ آلو (سوپ با ماهی مرکب)، پالاموت پیلاکی (ماهی ماکرل با لوبیا)، و بسیاری موارد دیگر را خواهید یافت.

کباب در حاجی عارف بی

چون کباب‌های عالی در آنکارا بسیار زیاد است، باید دومین رستورانی که کباب‌های فوق‌العاده تهیه می‌کند را نیز معرفی کنیم. در حاجی عارف بی، انواع مختلف کباب‌ها را خواهید یافت که از کباب سنتی ادانا تا علی نازیک و بیتی (و غذاهای مشابه) را شامل می‌شود.

غذاهای اصناف در چیچک لوکانتاسی

اصناف لوکانتاسی (رستوران کسبه) یکی از مواردی است که حتماً باید در استانبول به آن سر بزنید، اما آنکارا نیز چیچک لوکانتاسی خود را دارد که در آن غذاهای ترکی خانگی سنتی که محلی‌ها آن‌ها را غذاهای راحت می‌نامند، سرو می‌شود. در این محل همه چیز، از سوپ‌های سنتی ترکیه تا غذاهای تهیه‌شده با روغن زیتون، گوشت، سبزی‌ها، و دسرهای مختلف را خواهید یافت.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط