driving-in-the-rain
1395/10/05 - 12:32 راهنمای سفر

توصیه‌هایی برای رانندگی امن هنگام بارندگی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که سفر کردن و گشت و گذار هنگام بارندگی را دوست دارید، باید حواستان به خطرات احتمالی رانندگی هنگام بارندگی باشد تا به مشکلی برنخورید.

چرا که با رعایت چند نکته ساده می‌توانید امنیت خود هنگام سفر و رانندگی را تضمین کنید و از خطرات آن کم کنید.

با فلایتیو همراه باشید.

1. از سالم بودن چرخ ماشین خود مطمئن شوید: فرمان ماشین خود را بچرخانید تا بتوانید همه جای چرخ‌های ماشین خود را ببینید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

2. با احتیاط رانندگی کنید: اگر پس از مدت زمانی طولانی باران شروع به باریدن کرده باشد، قطرات باران با گرد و خاک و آلودگی همراه است که این موضوع باعث چرب شدن و پایین آمدن اصطکاک سطح زمین می‌شود. در نتیجه تا جایی که می‌توانید آهسته رانندگی کنید.

3. گاز ندهید: همانطور که گفتیم، آلودگی هوا باعث پایین آمدن اصطکاک زمین هنگام بارندگی می‌شود و باعث می‌شود ماشین کشش با سرعت رفتن را نداشته باشد. در نتیجه به هیچ عنوان هنگام بارندگی با فشار بالا گاز ندهید تا اتومبیل شما سوخت زیادی مصرف نکند.

4. غیرقابل کنترل بودن ماشین: اگر احساس کردید کنترل ماشین از دستتان خارج شده و ماشین در حال لیز خوردن است، به هیچ عنوان هنگام بارندگی یکدفعه ترمز نکنید. این کار باعث می‌شود ماشین قفل کند و کنترل آن کامل از دستتان خارج شود. بهترین کار این است که چند بار نیش‌ترمز بگیرید تا سرعت ماشین به حداقل برسد.

5. تعویض تایرهای ماشین: اگر تنها دو عدد از تایرهای ماشین خود را تعویض کردید، حتما آنها را عقب خودرو نصب کنید. چرا که هنگام بارندگی اول چرخ‌های جلو دچار لغزندگی می‌شوند و شما با چرخ‌های عقب همچنان می‌توانید ماشین را کنترل کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط