پرواز صبحگاهی
1396/10/03 - 14:00 راهنمای سفر

چرا باید همیشه یک پرواز صبحگاهی را انتخاب کنیم؟

تعطیلات می‌تواند بدترین زمان از سال برای افرادی باشد که در فرودگاه‌ها گیر افتاده‌اند؛ اما مسافرانی که به دنبال تسکین ناراحتی ناشی از شلوغی در فرودگاه‌ها هستند بهتر است به یک توصیه فلایتیو گوش کنند: یک پرواز صبحگاهی رزرو کنید.

(همین حالا بلیط پرواز خود را به صورت کاملا رایگان توسط فلایتیو رزرو کنید!)

مطالعات نشان داده است که پروازهای صبحگاهی زود هنگام، در مقایسه با پروازهای بعدازظهر یا عصر تاخیر کمتری دارند. بر اساس اطلاعات جمع‌آوری ‌شده، برای پرهیز از تاخیرها بهترین زمان پرواز قبل از ساعت ۸ صبح است. از آن زمان به بعد، میزان تاخیرها تا ساعت ۶ بعدازظهر به اوج خود می‌رسند.

پرواز صبحگاهی سر وقت در ترافیک هوایی بهترین زمان است. به گفته مجله فوربز، مسیرهای هوایی در اوایل صبح خلوت‌تر هستند، زیرا تمام پروازهای قبلی شب قبل از آن به زمین نشسته‌اند؛ اما از آنجایی‌ که هواپیماها در فرودگاه منتظر و آماده پرواز هستند، ماموران کنترل برج مراقبت شروع به اعمال تاخیر در ورود و خروج‌ها می‌کنند.

به‌ علاوه پروازهای اول صبح کمتر در معرض آشفتگی و تلاطم قرار دارند؛ به گفته «آزمایشگاه ملی طوفان‌های سهمگین» اکثر طوفان‌ها در بعدازظهر رخ می‌دهند.

فرودگاه‌ها برای آن افرادی که نمی‌توانند شلوغی را تحمل کنند در اوایل صبح خلوت‌تر هستند. داده‌های ترافیکی گوگل نشان می‌دهد شمار مسافران در فرودگاه‌ها از ظهر تا ۱۰ شب به اوج خود می‌رسد و از ساعت ۱۱ صبح تا ۹ شب در بدترین حالت خود است.

خبر خوب دیگر این است که خطوط هوایی بلیت‌های پروازهای صبحگاهی را ارزان‌تر از زمان‌های دیگر روز به فروش می‌رسانند، زیرا اکثر مردم در این موقع از روز خواب هستند.

پس شما صبح زود از خواب بیدار شوید. می‌توانید کمبود خواب خود را در داخل هواپیما جبران کنید، در عوض از ترافیک فرودگاهی دور خواهید ماند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط