راهنمای تحصیل در هند
1396/05/25 - 15:45 راهنمای سفر

راهنمای تحصیل در هند

همانطور که می‌دانیم برای تحصیل در هر کشوری علاوه بر اهمیت دانشگاه و جایگاه علمی آن، شرایط و هزینه‌های تحصیل و زندگی نیز مهم است.

هند نیز از جمله کشورهایی است که با وجود داشتن اقتصاد مولد و تربیت مدیران و تکنسین‌های با مهارت، همچنان از کمبود امکانات و فقر رنج می‌برد و شرایط خاصی برای زندگی دارد.

برای ما در این مطلب نکات مهم زندگی و تحصیل در هند را با شما درمیان می‌گذاریم تا با شرایط تحصیل در هند آشنا شوید.

(برای سفر به هند و خرید بلیط خارجی، بلیط چارتر و رزرو هتل خارجی می‌توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.)

  • مهمترین مزیت زندگی و تحصیل در هند زبان آن است. دوره‌های تحصیلی مختلف در دانشگاه‌های هند به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و مردم آن نیز با زبان انگلیسی آشنایند و مشکلی در ارتباط نخواهید داشت.
  • رشد صنعتی و اقتصادی هند در پیشرفت فناوری‌های ارتباطی در این کشور بسیار مؤثر بوده است. به همین خاطر هند پس از چین بیشترین کاربر اینترنت در جهان را دارد و قیمت و سرعت آن نیز بسیار خوب و مناسب است.
  • از شهرهای دانشجویی هند می‌توان به بنگلور، پونا، بمبئی، چنای، دهلی، حیدرآباد، جیپور و مومبای اشاره کرد.
  • هزینه تحصیل در هندوستان تقریبا چیزی بین 800 تا 1500 دلار برای رشته های علوم انسانی و 1000 تا 2500 دلار برای رشته‌های مهندسی و مدیریت است.
  • در دانشگاه‌های هند امکان گذراندن دوره‌های زبان قبل از شروع دانشگاه و برای یک یا دو ترم وجود دارد. زمان اصلی ورود به دانشگاه در سپتامبر (شهریور ماه) و زمان دوم در ژانویه است.
  • هزینه تحصیل برای دوره کارشناسی سالیانه 500 تا 6000 دلار است که معمولا رشته‌های مهندسی بالاترین شهریه را دارند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز سالانه 1200 تا 4500 دلار و برای دکتر 600 تا 5000 دلار هزینه دارد.
  • بعضی دانشگاه‌های هند محدودیت سنی دارند. برای مثال برای دوره کارشناسی حداکثر ۲۷ سال و برای کارشناسی ارشد حداکثر ۳۲ سال مجاز است، اما معمولا دوره دکترا محدودیت سنی ندارد.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط