دانستنی هایی که باید قبل از سفر به مصر بدانید
1396/04/31 - 18:00 راهنمای سفر

دانستنی هایی که باید قبل از سفر به مصر بدانید

مصر یکی از تاریخی ترین کشورهای جهان، دارای اصالت چندین هزار ساله است که همه ساله جهانگردان و باستان شناسان بسیار زیادی را به سوی خود جذب می کند. اما سفر کردن به این کشور مستلزم آمادگی و آگاهی از برخی مواردی است که ممکن است برای مسافران خطرات زیادی را به وجود آورد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با برخی از این موارد آشنا کنیم.

اگر قصد سفر دارید، فلایتیو امکان خرید پروازهای چارتر و و یا بلیط هواپیما چارتر را فراهم آورده است.

هزینه های سفر به مصر

پول رایج مصری ها پوند است ولی برای خرید بلیط هواپیما با توجه به نوع آژانس مسافرتی خود می توانید از دلار نیز استفاده کنید. اگر در نظر دارید که در پرداخت هزینه ها صرفه جویی کنید بهتر است غذاهای خیابانی را امتحان نمایید. تنها با پرداخت 65 پوند و یا 100 دلار در روز می توانید غذا بخورید و در یک هتل مناسب مسکن گزینید.

برای اقامت در هتل های لوکس کافی است مبلغ 200 پوند و یا 300 دلار در هر شب پرداخت کنید. در هنگام خوردن غذا هزینه های پنهان را فراموش نکنید، معمولا در رستوران ها هزینه های نهایی 17 تا 25 درصد افزایش پیدا می کند. همچنین برای بازدید از اهرام ثلاثه و استفاده از راهنمایان و تورلیدرها مبلغ 60 پوند را کنار بگذارید.

آب و هوا در مصر

بهار (مارس و می)، پاییز (اکتبر و نوامبر) بهترین زمان برای بازدید از مصر است. سعی کنید در ژوئن و سپتامبر از بازدید از قاهره بپرهیزید چرا که در این ایام به دلیل گرمای شدید، آلودگی و بیماری شدت می یابد. در زمستان (دسامبر و فوریه) نیز روزهای گرم و معقولی در مصر خواهیم داشت و ساحل مدیترانه دارای آب و هوای معتدلی در این فصل است.

جرم و جنایت و امنیت

مصر دارای فرهنگ بسیار غنی است اما از زمان انقلاب، میزان جرم و جنایت و جاسوسی در این کشور افزایش یافته و حمل و نقل خودروها در شب بسیار نا امن شده است. درگیری های خیابانی و سرقت نیز از مواردی است که سبب می شود این کشور تاریخی و بسیار زیبا به یکی از کشورهای نا امن در منطقه تبدیل گردد.

برای خرید بلیط هواپیما چارتر می توانید به سایت فلایتیو مراجعه نمایید.

 

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط