روح سفر را در آغوش بگیر!
1396/11/04 - 15:00 راهنمای سفر

روح سفر را در آغوش بگیر!

زمان‌هایی پیش می‌‌آید که سفر امکان‌پذیر نیست. دلایل زیادی چه موقتی و چه دائمی وجود دارد که ما را از سفرکردن منصرف می‌کند. محدودیت‌های مالی، دلیل رایج و مهمی است که مانعی برای سفرکردن است. از دیگر دلایل سفر نکردن می‌توان به مشکلات و سلامت جسمی و روحی، خانواده، تعهدات کاری و ... اشاره کرد.

اما این به این معنی نیست که نمی‌توان از یک سفر انفرادی استقبال نکرد. با سفر کردن می‌توانیم با دیگر فرهنگ‌ها آشنا شویم، چشم‌اندازهای جدیدی ببینیم، صداهای جدیدی بشنویم و دیدگاه‌های مردم دنیا را کشف کنیم.

برای خرید بلیط قطار و هواپیما و رزرو هتل از خدمات فلایتیو استفاده کنید.

چگونه سفر را بپذیریم زمانی که راه گریزی از آن نیست (راهی برای رفتن نیست)

در اینجا پیشنهادهایی ارزان یا رایگان برای به تصویر کشیدن این ایده وجود دارد.

 

بخوانید

کتاب نویسندگانی که اهل کشور مورد علاقه شما، برای سفر هستند را بخوانید و از دیدگاه آن‌ها سرزمینشان را ببینید و حس کنید. کتاب‌هایی که درباره تجربیات سفر شخصی افراد وجود دارد را بخوانید. کتاب‌ها یا راهنماهای سفر مانند "کتابچه راهنمای سفر انفرادی" که شما را برای سفر بعدی آماده می‌کند را مطالعه کنید.

 

ببینید

دیدن فیلم‌ها شما را در مکانی که رویای دیدن آن را دارید، قرار می‌دهد. فیلم‌هایی درباره چالش‌های سفر که علاقه‌مند به انجام آن‌ها هستید را ببینید. مانند "مستند وحش" که درباره پیاده‌روی در "مسیر قله آرام" است یا مستند "راه" که درباره راه رفتن در مسیر "کامینو" است را تماشا کنید. مستندهایی که درباره یک مکان خاص یا درباره تاثیر جهانگردی هستند را ببینید. اگر جستجو در دنیا را از طریق غذاها دوست دارید، برنامه‌های تلویزیونی آشپزهای معروف مانند "آنتونی بوردن" یا "ریک استاین" را دنبال کنید. یا در فستیوال‌های فیلم برای دیدن فیلم‌های ساخته شده در مکان‌های مختلف دنیا شرکت کنید.

 

حضور داشته باشید

در فستیوال‌های فرهنگی شهر خود شرکت کنید. ما آن را در "تورنتو" با دیدن جمعیت‌های باورنکردنی گوناگون از مردم و تعداد زیادی از تشکل‌های فرهنگی فعال، تجربه کردیم. اگر در شهر شما این چنین فستیوال‌هایی برگزار نمی‌شود، می‌توانید سخنرانی‌ها و مقاله‌های مربوط به آن را در کتابخانه‌ها و مراکز اجتماعات محلی پیدا کنید و یا در گالری‌ها و موزه‌ها با هنرمندان صحبت کنید که این کار شما را با هنر یا فرهنگ کشوری دیگر آشنا می‌کند- که غالبا رایگان هستند. من این کار را در خانه انجام می‌دهم اما در زمان سفر نیز آن‌ها را دنبال می‌کنم. من اخیرا در یک گالری در "انتاریو" که یک هنرمند چینی به نام "سانگ دانگ" سخنرانی می‌کرد، شرکت کردم. نه تنها کارهای او را دیدم بلکه صحبت‌های او را شنیدم، از او سوالهایی پرسیدم و با کوچه‌های پکن که درباه سبک زندگی در فضاهای عمومی است آشنا شدم. کانسپتی زنده که در آن هنرمند، تجربه‌های شخصی و عکس‌های خود را در معرض نمایش و به اشتراک می‌گذارد.

 

فعال باشید

وبسایت‌های مرتبط با سفر را مرور کنید. در گوگل عبارت: (شهر یا کشور + توریست) را برای پیدا کردن توریست‌ها و مطالب آن‌ها درباره آن مکان، جستجو کنید. پست‌هایی که درباره صدها مکان برای سفرهای انفرادی که توسط مسافران نوشته شده است و ما آن ها را منتشر کرده‌ایم را بخوانید. به جامعه مسافرانی که تنها سفر می‌کنند در فیسبوک بپیوندید تا با هزاران مسافر در سراسر جهان در ارتباط باشید.

 

ملاقات کنید

بهترین راه برای ملاقات با مردمی که تجربه‌های متفاوتی در زندگی داشته‌اند، این است که به صورت داوطلبانه کارهایی را انجام دهید. در شهر من، ما از تعداد زیادی پناهنده سوری استقبال می‌کنیم. من انتطار دارم فرصت‌های زیادی برای یاد گرفتن، کمک کردن و به اشتراک گذاشتن تجربیات آن‌ها وجود داشته باشد.

 

سوار شوید

آیا در شهر شما سیستم حمل و نقل عمومی وجود دارد؟ سوار اتوبوس یا مترو شوید و در قسمتی از شهر که آن را به خوبی نمی‌شناسید، پیاده شوید. در بعضی از شهرها هر محله‌ای فرهنگ خاص خود را دارد که در آن‌ها شما می‌توانید غذاهای جدید را امتحان کنید، معماری یا هنرهای خیابانی متفاوتی را ببینید، در آنجا قدم بزنید و به مردمی که به زبانی دیگر صحبت می‌کنند، گوش دهید. من یک بار سوار تراموا شدم و از سراسر شهر گذر کردم. در شهر یک محله کوچک ایتالیایی، محله ای با خانه‌هایی به سبک ویکتوریایی، دو محله متفاوت چینی و یک محله کوچک هندی وجود داشت. سوار یک اتوبوس شوید و به شهر بعدی بروید شاید لازم نباشد برای پیدا کردن چیزی جدید و جالب خیلی دور شوید و حتی ممکن است آن را بسیار نزدیک به خود پیدا کنید.

 

گوش کنید

به موزیک‌هایی که توسط موزیسین‌های سراسر دنیا ساخته شده است، گوش دهید. اگر فرصت شرکت کردن در اجرای موسیقی زنده را دارید که چه بهتر! اما دوباره اینترنت در اینجا مانند یک دوست به کمک شما می‌آید. در اینترنت موزیک‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید به صورت رایگان به آن‌ها گوش دهید. من به تازگی "موزیکهای آفریقایی" را در گوگل سرچ کردم و حالا در حین انجام کار به موسیقی سنتی آنها گوش می‌دهم. به شبکه موسیقی جهان سر بزنید.

 

صحبت کنید

یک زبان جدید یاد بگیرید یا به فرد دیگری کمک کنید تا زبان شما را یاد بگیرد. شما می‌توانید خود را برای سفر بعدی به وسیله رفتن به یک کلاس که زبان آن کشور را تدریس می‌کنند، آماده کنید یا می‌توانید به صورت داوطلبانه به فردی که سعی می‌کند زبان شما را یاد بگیرد، مهارتهای مکالمه‌ای زبان خود را به او یاد بدهید. این همچنین راه خوبی برای ملاقات و آشنایی با مردم کشورهای دیگر است.

 

بازدید کنید

موزه‌ها و گالری‌های هنر فرصت‌های بسیار خوبی برای آشنایی با دیگر فرهنگ‌ها از طریق تاریخ و هنر است. من علاقه خاصی به هنر معاصر دارم –من دوست دارم ببینم که هنرمندان امروزی چه کارهایی انجام می‌دهند- اما ممکن است که شما به قطعه‌های هنری تاریخی علاقه‌مند باشید. بیشتر گالری‌ها به صورت ماهانه یا حتی هفتگی رویدادهایی با قیمتی پایین یا رایگان برگذار می‌کنند. بعضی از آنها ده‌ها و صدها آثار از کلکسیون‌های خود را به صورت دیجیتالی در دسترس قرار می‌دهند. مانند موزه متروپولیتن نیویورک، موزه هنر مدرن و موزه بریتانیای لندن. موزه (و موسسه) هنر انگلستان دارای بیش از دویست هزار نقاشی انگلیسی است. حتی در موزه لوور پاریس تورهای مجازی از موزه نیز برگذار می‌شود.

در طول زمان‌هایی که سفر حضوری (فیزیکی) امکان‌پذیر نیست، من شما را به پذیرفتن روح سفر از راه‌های مختلف تشویق می‌کنم. همچنان یاد بگیرید، کشف کنید، جستجو کنید و کنجکاو بمانید. این‌ها عناصری هستند که شما را به یک مسافر خوب تبدیل  و در بین این سفرها زندگی شما را جذابتر می‌کنند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط