6 دانشگاه معتبر برای تحصیل در ایتالیا را بشناسید
1396/04/13 - 13:00 راهنمای سفر

6 دانشگاه معتبر برای تحصیل در ایتالیا را بشناسید

ایتالیا کشوری توسعه یافته با بالاترین میزان تولید ناخالصی و بالاترین رتبه منابع انسانی در جهان می‌باشد که در حوزه های مختلفی مانند صنعت، مد و معماری شهرت جهانی دارد. سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه های این کشور ثبت نام می کنند. اگر شما نیز قصد تحصیل در این کشور تاریخی را دارید قبل از خرید بلیط چارتر و یا بررسی قیمت بلیط هواپیما با برترین دانشگاه‌های ایتالیا آشنا شوید.

دانشگاه‌های معتبر ایتالیا برای تحصیل

Scuola normale superiore di pisa

این دانشگاه حدود دو قرن سابقه درخشان در پرورش استعدادهای درخشان دارد. دانشگاه scuola sormale به طور رسمی در 18 اکتبر سال 1810 با فرمان ناپلئون در توسکانی تاسیس شد. امروزه دانشجویان می‌توانند در دو مقطع کارشناسی و دکترا در رشته‌های علوم انسانی، علوم ریاضی و علوم طبیعی در این دانشگاه تحصیل کنند. دانشگاه scuola از بالاترین اعتبار دانشگاهی در میان دانشگاه‌های ایتالیا برخوردار است و رتبه 137 جهانی را دارد.

Scuola Superiore sant’Anna

این مرکز یکی از معتبرترین مراکز تحصیلی ایتالیا محسوب می‌شود که در واقع یک موسسه دانشگاهی است که در حوزه‌های علوم کاربردی مانند علوم اقتصادی، علوم سیاسی، علوم کشاورزی، علوم پزشکی و مهندسی صنایع و اطلاعات در دو مقطع کارشناسی و دکتری دانشجو می پذیرد. تاریخچه این دانشگاه به اواخر قرن هجدهم میلادی بازمی‌گردد و همین قدمت به این دانشگاه اعتبار خاصی بخشیده است. ورود به این دانشگاه مستلزم رقابت دانشجویان در آزمون ورودی می باشد.

دانشگاه سنت آنا در جهان دارای رتبه 192 می باشد.

Politecnico di Milano

دانشگاه پلی تکنیک میلان یک دانشگاه علمی – فناوری است که فضایی مناسب برای پرورش مهندسان، معماران، طراحان صنعتی دارد. کیفیت آموزش و نوآوری و تحقیقات علمی سبب شده است تا این دانشگاه به یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان تبدیل شود. دانشگاه پلی تکنیک میلان در پایان سال 1880 میلادی همزمان با رشد صنعت در ایتالیا تاسیس شده و جزو یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا می باشد.

این دانشگاه رتبه 201 جهانی را در میان دانشگاه های سراسر دنیا به خود اختصاص داده است.

The university of bologna

دانشگاه بولونیا به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در حوزه آموزش زبان های خارجی در جهان غرب شناخته می شود. این دانشگاه علاوه بر رشته های زبان، این دانشگاه در حوزه علوم ارتباطات، مهندسی فناوری، مدیریت کسب و کار، مهارت های کامپیوتری، زمین شناسی، علوم پزشکی، کشاورزی و وکالت نیز سالانه دانشجو می پذیرد. در میان دانشگاه های جهان، دانشگاه بولونیا دارای رتبه 205 می باشد.

The university of Trento

Trento بزرگترین دانشگاه بین المللی در ایتالیا است که بر کیفیت روابط بین الملل تاکید فراوانی داشته و بیشترین تعداد دانشجو خارجی را دارد. این دانشگاه در سال 1962 تاسیس شده و تنها دانشگاهی است که برای ارتقاء سطح روابط بین الملل بودجه خود را از دولت دریافت می کند. دانشجویان در این دانشگاه علاوه بر تحصیل امکان گذراندن دوره کارآموزی را در انستیتو های مختلف دارند. رتبه این دانشگاه در میان دانشگاه های جهان 208 می باشد.

The free university of bozen – Bolzano

دانشگاه آزاد بوزن یکی از پرطرفدارترین دانشگاه های ایتالیا است. عدم رقابت در آزمون های ورودی و آموزش با کیفیت در حوزه های مختلف صنعت و تکنولوژی، این دانشگاه را در میان دانشجوها محبوب می باشد. دانشگاه آزاد بوزن – بولزانو در سال 1997 به عنوان یک موسسه بین المللی تاسیس شده است و از نظر اعتبار دارای رتبه 251 می باشد.

اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید، فلایتیو امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما را برای شما فراهم آورده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط