fear-of-flying
1395/08/03 - 12:00 راهنمای سفر

اگر شما هم ترس از پرواز دارید با ما همراه باشید...

راه حل غلبه بر ترس از پرواز چیست؟

احتمالا شما هم تا به حال به افرادی بر خورده اید که به دلیل ترس شدید از پرواز، از سفر با هواپیما اجتناب کنند. جالب است بدانید که طبق یک تحقیق انجام شده، ترس از پرواز با هواپیما سومین ترس رایج در میان مردم جهان است. پس اگر شما یا اطرافیانتان هم از این ترس رنج می برید و موقعیت های شغلی، تفریحی و خانودگی زیادی را به دلیل این ترس از دست می دهید، بهتر است به جای پذیرفتن آن، این مطلب را بخوانید تا بر آن غلبه کنید.

یادتان باشد روزانه هزاران مسافر در سراسر جهان، به وسیله هواپیما سالم به مقصد می رسند و مسیرهای طولانی را در زمان کمی طی می کنند. پس بهتر است شما هم بر ترس قدیمی تان غلبه کنید و گزینه های پیش رویتان برای سفر کردن را افزایش دهید.

1. ریشه ترس خود را بشناسید

یکی از تکنیک های اصلی روانشناسان در درمان ترس های شدید (فوبیا) افراد این است که با صحبت های مکرر و طولانی مدت، ریشه ایجاد این ترس در فرد را کشف کنند تا راهی درست برای غلبه بر آن پیدا کنند.

علاوه بر کمک گرفتن از روانشناس برای غلبه بر این ترس، خودتان می توانید خاطراتتان را مرور کنید تا ببینید از چه زمانی و به چه دلیلی ترس از پرواز درونتان شکل گرفت.

یادتان باشد شناخت دلیل هر ترس، شما را در غلبه به آن کمک می کند.

2. با آگاهی سوار هواپیما شوید

اگر قدم اول را در ریشه یابی علت ترس خود انجام دهید ممکن است متوجه شوید که ریشه ترس شما بیشتر از اینکه بر واقعیت استوار باشد بر احتمالات، خیال پردازی ها و اما و اگرهایی استوار است که به آن فکر می کنید. مثلا فکر کردن به اینکه اگر چرخ هواپیما باز نشود، اگر بمب داخل هواپیما باشد، اگر ... .

آگاهی نسبی به فرآیند پرواز هواپیما، سیستم های امنیتی آن و نحوه عملکرد هواپیما باعث می شود تا به میزان قابل توجهی این احتمالات و اما و اگرها در ذهنتان کم شود.

با یکجستجوی ساده در اینترنت می توانید این اطلاعات را به دست آورید.

3. ترس خود را پیش بینی کنید

این که شما از قبل بدانید دقیقا چه زمان هایی از پرواز احساس ترس و اضطراب شدیدی به شما دست می دهد، باعث می شود تا با مواجه شدن با آن موقعیت ترس کمتری را تجربه کنید.

4. ترس را از خطر جدا کنید

خیلی وقت ها نمی توان تشخیص داد که احساس ترس ما به دلیل اضطراب و تشویش است یا مواجهه با خطر. چون بدن به هر دو اینها واکنشی یکسان نشان می دهد.

هنگام پرواز به خودتان اطمینان دهید که اضطراب تان ناشی از ترس است نه در معرض خطر بودن

5. چاله های هوایی را جدی نگیرید

معمولا نقطه اوج اضطراب کسانی که از پرواز می ترسند وقتی است که هواپیما در چاله های هوایی می افتد و تکان های شدیدی می خورد.

اگر تا حدی از طراحی هواپیما برای امن بودن هنگام افتادن در چاله های هوایی آگاهی کسب می کنید، متوجه می شوید که هیچ خطری تهدیدتان نمی کند.

6. قبل از پرواز آب و هوا را چک کنید

چک کردن آب و هوا قبل از پرواز باعث می شود تا در صورت نامساعد بودن هوا از تکان های هواپیما و تغییرات ناگهانی آن از قبل آگاه باشید. این موضوع فشارهای عصبی شما را کاهش می دهد.

7. به مهمانداران هواپیما اطمینان داشته باشید

هنگام پرواز به خودتان یادآوری کنید که مهانداران هواپیما برای مواجهه با شرایط اورژانسی و نامساعد آموزش دیده و آماده اند. پس اگر هواپیما با مشکلی رو به رو شود آنها به خوبی می توانند به مسافران کمک کنند.

8. خودتان را سرگرم کنید

فیلم و کتاب و موسیقی در تمام مراحل پرواز می توانند فکر شما را از انرژی های منفی منحرف کنند و سرگرمتان کنند. پس مجهز به هواپیما بروید و در طول پرواز کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید.

برای خواندن مطلب راه حل تمام مشکلات جسمی و روحی هنگام پرواز! کلیک کنید.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما و یا بلیط قطار را دارید می توانید به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط