نکاتی برای سفر با هواپیما در هنگام بارداری
1396/11/19 - 13:00 راهنمای سفر

نکاتی برای سفر با هواپیما در هنگام بارداری

سفر کاری، دلایل خانوادگی یا حتی تعطیلات، دلایلی هستند که خانم‌ها در هنگام بارداری مجبور به سفر با هواپیما می‌شوند. من در تمام سه ماهه‌های بارداری (به دلایلی که گفته شد) با هواپیما سفر کردم. در این مقاله تمام نکته‌ها و ترفندهایی که برای یک پرواز امن و راحت پیدا کردم وجود دارد. با فلایتیو همراه باشید.

برای خرید بلیط هواپیما و خرید بلیط قطار به فلایتیو مراجعه کنید. 

با دکتر خود مشورت کنید

مهم‌ترین مورد این است که ابتدا تائید دکترتان را بگیرید. موقعیت هر فرد متفاوت است پس قبل از رزرو هر چیزی مطمئن شوید که می‌توانید پرواز کنید. من بسیار محتاط بودم و مرتب تمام ویزیت‌های دکترم را برای برنامه سفری که در پیش داشتم، می‌رفتم.

قوانین و مقررات خط هوایی را بخوانید

معمولاً توصیه شده است که پروازهای داخلی بعد از ابتدای هفته سی‌وشش بارداری و پروازهای بین‌المللی از ابتدای هفته سی‌ودو بارداری انجام نشود؛ اما دوباره قوانین و سیاست‌های خط هوایی مورد نظر را در وب‌سایت آن چک کنید.

مدارک پزشکی و نسخه (یادداشت) دکتر را به همراه داشته باشید

به همراه داشتن آن‌ها در مواقع اورژانسی بسیار مفید است همچنین نشان می‌دهد که شما چقدر (از محل سکونت خود) دور هستید. بعضی از خانم‌ها بیش از مسافت مقرر دور می‌شوند. شما که نمی‌خواهید کارکنان هواپیما مجبور به حدس‌زدن شوند و شما را از سوار شدن به هواپیما منع کنند.

پرواز قابل کنسلی رزرو کنید یا بیمه سفر بگیرید

این موضوع بسیار مهم است بخصوص زمانی که می‌خواهید برنامه سفر را خیلی زود بچینید. در بهترین حالت ممکن است شما بخواهید در دومین سه ماهه بارداری به آخرین سفر بدون فرزند (babymoon) بروید که فکر بسیار خوبی است اما متوجه می‌شوید که حال خوبی برای مسافرت ندارید. در بدترین حالت دکترتان به شما می‌گوید که دیگر حالتان برای مسافرت رفتن مناسب نیست.

زمان‌بندی

بهترین و مناسب‌ترین زمان برای آخرین سفر بدون فرزند (babymoon) در دومین سه‌ماهه بارداری است. در این موقع از بارداری، احساس بیماری هنگام صبح (تهوع بارداری)، از بین رفته و سطح انرژی معمولاً بالا است. حالا که صحبت از تهوع بارداری صبحگاهی شد، اگر شما در این زمان احساس بیماری می‌کنید سعی کنید از پرواز در آن موقع از روز اجتناب کنید.

فازیاب و اسکنرهای بدن

درحالی‌که هر دو باید برای خانم‌های باردار بی‌خطر باشد، بعضی از افراد نگران این موضوع هستند که به اندازه کافی بر روی تأثیرات اسکنرهای بدن مطالعه نشده است (هنوز از مضرات آن آگاه نیستند). دکتر به من اطمینان داد که مشکلی نیست. اما اگر شما نگران هستید، درخواست کنید تا به جای اسکنر شما را تفتیش بدنی کنند.

لباس راحت

احتمالاً متوجه شده‌اید که لباس‌های کشی برای شما مناسب است. لباس‌های زیبا و راحت فراوانی برای انتخاب وجود دارد پس راحتی را فدای استایل و خوش‌تیپی نکنید. اگر شیک بودن را در نظر نگیرید، جوراب‌های بلند برای جلوگیری از تورم و بهبود گردش خون مخصوصا اگر بیش از 24 هفته باردار هستید، توصیه می‌شود.

آب‌رسانی

همه مسافران باید میزان کافی بودن آب را در بدن خود حفظ کنند اما برای خانم‌های باردار این موضوع بسیار مهم است. یک بطری آب همراه خود داشته باشید به‌این‌ترتیب وابسته به سرویس هواپیما هم نخواهید بود. من در تمام مدت بطری مورد علاقه‌ام که یک بطری فلزی است (آب را خنک نگه می‌دارد و نشت نمی‌کند) را به همراه دارم.

در راهرو بنشینید

از زمانی که برای آب‌رسانی به بدن خود آب می‌نوشید، احتمالاً نیاز شما به دستشویی رفتن هم زیاد می‌شود. با انتخاب نشستن در یکی از صندلی‌های درون راهرو هم باعث آزار فردی که کنار شما نشسته است نمی‌شوید هم در کنار پنجره احساس کمبود فضا نمی‌کنید.

حرکت کنید

مطمئن شوید که در بازه‌های زمانی مشخص حرکت می‌کنید و پاهای خود را خم و راست می‌کنید. این کار به شما برای گردش خون و کاهش تورم کمک همچنین از لخته شدن خون در پاهای شما جلوگیری می‌کند.

تنقلات سالم به همراه داشته باشید

شما هیچ زمان نمی‌دانید که هواپیما چقدر تأخیر دارد پس آماده و همراه خود تنقلات سالم داشته باشید. تنها به سرویس غذایی و گزینه‌های فوت کرت هواپیما اکتفا نکنید.

ویار صبحگاهی (تهوع بارداری)/ بیماری حرکتی

اگر دچار بیماری حرکتی (در حین مسافرت فرد دچار سرگیجه و تهوع می‌شود) شدید یا هنوز در مرحله تهوع بارداری صبحگاهی هستید، با دکتر خود صحبت کنید و از او دستورالعمل بگیرید. محبوب‌ترین گزینه‌ها شامل قطره زنجبیل و دستبند ضد تهوع است. من خوشبختانه دچار هیچکدام از این بیماری‌ها نشدم اما هر دو گزینه را محض احتیاط همراه خود داشتم.

بیش‌ازحد با خود وسایل و چمدان حمل نکنید

این همیشه توصیه خوبی است مخصوصاً اگر تنها سفر می‌کنید. حواستان به وزن چمدان خود باشد و زمانی که نیاز به کمک داشتید از کمک خواستن نترسید.

با مراعات کردن چند قانون رایج، مسافرت کردن در هنگام بارداری می‌تواند تجربه‌ای جالب و راحت باشد.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط