معرفی غذا و نوشیدنی های هنگ کنگ
1396/05/11 - 16:00 راهنمای سفر

معرفی غذا و نوشیدنی های هنگ کنگ

هنگ کنگ جزیره‌ای خودمختار در جنوب چین است که آن را به سرزمین غذا می‌شناسند. رستوران‌های این جزیره با غذاهای متنوعی از غرب تا شرق جهان پذیرای میهمانان خود هستند. جز غذاهای بین‌المللی، هنگ کنگ اجتماعی از غذاهای چین، ژاپن، کره و دیگر کشورهای شرق دور است. با فلایتیو همراه باشید تا با چند غذای هنگ کنگی آشنا شوید.

(برای خرید بلیط اینترنتی هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

کوفته ماهی

کوفته ماهی یا ماهی قل قلی یک غذای بسیار مشهور چینی و هنگ کنگی است که از ترکیب گوشت ماهی‌های مختلفی همچون «ماهی روغن» با شیر، آرد و ادویه مخصوص به دو صورت آب پز و سرخ کرده تهیه و با سس مخصوص سرو می‌شود.

تارت تخم مرغ

این غذا غیر از هنگ کنگ در انگلستان، برزیل، پرتغال و کشورهای دیگر نیز پخت می‌شود. تارت تخم مرغ نان‌های تارتی کوچکی هستند که با تخم مرغ پر و سپس پخته می‌شوند.  

غاز بریان

یکی از غذاهای بسیار معروف هنگ کنگ غاز بریان است. این غذا در اروپا و آسیا نیز طبخ می‌شود اما اصالت آن به چین و هنگ کنگ بازمی‌گردد. البته در ورژن هنگ کنگی این غذا گاهی به جای غاز از اردک استفاده می‌شود. این غذا در چین و هنگ کنگ با سس آلو سرو می‌شود.

خوراک پای مرغ

این خوراک از ترکیب پنجه مرغ با سیزیجات و سس مخصوص تهیه می‌شود و به آن چنگال ققنوس می‌گویند. در حالت کلی پای مرغ مصرف بسیار بالایی در کشورهای شرق دور دارد و در غذاهای مختلف از آن استفاده می‌شود.

رول نودل برنج

این پیش غذای هنگ کنگی از خمیر نودل برنج تهیه می‌شود که با مرغ، میگو، ماهی، گوشت و سبزیجات پر می‌شود.

کیک آناناس

یک دسر هنگ کنگی است که از ترکیب آناناس با آرد، شکر، تخم مرغ و روغن تهیه می‌شود. این دسر بسیار پرطرفدار است و در منو اکثر رستوران‌های چینی و هنگ کنگی در سراسر دنیا وجود دارد.

شیرچای سنتی هنگ کنگ

معروفترین نوشیدنی هنگ کنگ چای سیاهی است که با شیر ترکیب می‌شود. این نوشیدنی معمولا با غذا صرف می‌شود.

فلایتیو به شما برای رزرو هتل خارجی کمک می‌کند.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط