کانادا
1397/11/17 - 15:00 راهنمای سفر

پنج خوراکی خوشمزه که باید در مونترال کانادا امتحان کنید!

 

اگر تابه‌حال به کانادا سفر کرده باشید شاید بدانید که شهر مونترال به جرات پایتخت غذایی کانادا محسوب می‌شود. بومی‌ها و شهروندان مونترال خیلی زیاد به غذاهای کلاسیک خود افتخار می‌کنند و عاشق این هستند که هیجان خود درباره‌ی غذا را وقتی به جایی سفر می‌کنند یا مسافر به شهرشان می‌رود به همه منتقل کنند.

 

به زودی به مونترال سفر می‌کنید؟ پس حتما برایتان جالب است که با غذاهای مخصوص آشپزخانه‌ی کانادایی آشنا شوید. در ادامه‌ با ۵ غذای کلاسیک که در سفرتان به مونترال باید در لیست خود قرار دهید آشنا می‌شوید:

 

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

  • گوشت دودی

اصلاً نمی‌شود که به مونترال سفر کنید و این مورد را امتحان نکنید. بیشتر رستوارن‌ها در مونترال گوشت دودی (Smoked Meat) را در منوی خود دارند و با این حال رستوران Schawrtz معروف‌ترین جا برای خوردن این غذا است.

گوشت دودی شده‌ی به سبک مونترال معمولاً به صورت ساندویچ خورده می‌شود. برش‌های گوشت سرسینه که آغشته به سس خردل زرد و خوش‌طعم هستند، بین نان خوشمزه روگن قرار می‌گیرند و در کنار سیب‌زمینی سرخ‌کرده، سالاد کلم و ترشی روبروی چشمان شما روی میز گذاشته می‌شود!

  • بیگلز (Bagels)

یک کل‌کل همیشگی بین همه‌ی مونترالی‌ها بر سر این موضوع وجود دارد که ساندویچ‌های بیگلز Fairmount بهتر است یا St-Viateur! این دو مغازه‌ی بیگل فروشی در منطقه‌ی Mile End مونترال قرار دارند و به ندرت گروهی از مونترالی‌ها را پیدا خواهید کرد که با هم سر اینکه کدام مغازه بهترین است موافق باشند!

به هر حال این ساندویچ خوشمزه در مونترال را هم در Farimount بخورید هم در St-Viateur و خودتان قضاوت کنید. ساندویچ بیگلز شاید منحصر به مونترال نباشد و خیلی‌ّها شاید بپرسند که فرق آن با بیلگز نیویورکی چیست! راز مونترال در پروسه‌ی پخت نان بیگلز است. در مونترال خمیر آن را در آبی که با عسل شیرین شده می‌جوشانند و بعد از آن داخل تنور و فر چوب‌سوز می‌پزند.

از Bagels در مونترال لذت ببرید!

 

  • Foie Gras

ریشه‌های اروپایی و فرانسوی فرهنگ مونترال به وضوح تاثیر خود را بر روی آشپزخانه‌ی مونترالی‌ها هم گذاشته و خیلی از غذاهای اینجا الهام گرفته از این پیش‌زمینه است. پخت‌وپز Foie Gras که به فرانسوی و در لغت به معنی جگر چرب است، هم از این قاعده مستثنی نیست.

این غذا که یک بشقاب فرانسوی گران‌قیمت و به قولی لوکس حساب می‌شود هم جداگانه و هم در کنار غذاهای دیگر به عنوان مزه و پیش‌غذا سرو می‌شود. رستوران‌های Au Pied de Cochen و Joe Beef در مونترال معروف‌ترین جاهایی هستند که این غذا را به شکلی فوق‌العاده ارائه می‌دهند.

 

  • هات داگ بخارپز

بله درست است! هات‌داگ! هات‌داگ مونترالی تافته‌ای جدا بافته برای اکثر کسانی‌ست که در مونترال بزرگ شده‌اند. یک غذایی که مونترالی‌ّها از آن دل نمی‌کنند همین هات‌داگ بخارپز است که به Steamies شناخته می‌شود. Steamies را در رستوران فرانسوی casse-croute یا در جاهای دیگری مثل La Belle Provinc و Lafleur امتحان کنید.

مونترالی‌ها ساندویچ هات‌داگ خود را با سس خردل زیاد، سس relish، پیاز و کلم ترش می‌خورند. اگر سس کچاپ بخواهید باید از رستوران درخواست کنید.

 

  • Poutine

این مطلب بدون حضور این غذا در لیست نمی‌تواند تمام شود. غذای Poutine که مونترالی‌ها عاشق آن هستند در اصل سیب‌زمینی سرخ‌کرده است که روی آن سس گریوی gravy – سسی که از عصاره‌ی گوشت تهیه می‌شود – و تکه یا دقیق‌تر دَلَمه‌های پنیر ریخته می‌شود.

در نگاه اول ممکن است کمی برایتان عجیب‌غریب باشد اما اگر امتحان کنید حتماً مشتری می‌شوید! برای خوردن بهترین Poutine با بیشترین تنوع به La Banquise سر بزنید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط